غار چال ترابزون در ترابزون ترکیه

غار چال ترابزون در نزديكى روستاى چال از توابع شهرستان دوزكورى ترابزون واقع شده است و حدود ٤٥كيلومتر با شهر ترابزون فاصله دارد كه مى توانيد به آسانى خود را به غار برسانيد. اين غار به عنوان مسير جريان آب شناخته مى شود و داراى رودخانه ها و استخرهاى طبيعى زيادى است .

این غار بعنوان دومين غار طولانى تركيه شناخته میشود که بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب کرده است که برای دیدن مناظر طبیعی این غار برنامه ریزی میکنند.

آبشارهای ترابزون

            آبشارهای بین راهی ترابزون

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی غار چال ترابزون

در فصل هاى زمستان و سرد ميزان آب در كف غارها به ٥٠سانتى متر مى رسد و در فصل تابستان و گرما حدود ٢٥سانتى متر كاهش پيدا مى كند.

به دليل فضاى بسته غارچال ترابزون و رطوبت موجود در آن گردش هوا در آن متفاوت است و بيشتر مردم اهالى بر اين باورند اين غار براى افرادى كه از بيمارى هاى تنفسى رنج مى برند مفيد است .

غار چال ترابزون دومين غار طولانى در تركيه است كه توسط استاندارى ترابزون ايمن شده و بى خطر است و مسيرهایی در آن طراحى شده است كه گردشگران بتوانند ازآن مسير ها براى بازديد استفاده كنند.

هنگاميكه وارد غار مى شويد با كمى پياده روى به يك دوراهى مى رسيد كه مى توانيد از دو مسير سمت راست و چپ ديدن كنيد و در مسير آبشارهاى زيباى غار را خواهيد ديد.

طول غار حدود ٨كيلومتر است كه امروزه يك كيلومتر آن قابل بازديد است و مابقى آن فعلا براى بازديد ايمن و مسير كشى نشده است.

مسیرهای حفاظت شده غار ترابزون

        مسیرهای حفاظت شده غار ترابزون

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

شهر بازیفعالیت های گوناگون در پارک جنگلی نشت سویو در استانبول