بهترين مسيرهاى پياده روى در استانبول

اگر در سفر به استانبول اهل ورزش كردن و پياده روى هستيد و مى خواهيد در اين شهر زيبا ورزش را تجربه كنيد استانبول مناطق زيادى براى پياده روى و ورزش دارد كه ورزش كردن و يا پياده روى در آن هركدامش لذتبخش است.

اگر مى خواهيد بدانيد در كجاهاى استانبول مى توانيد ورزش كنيد با ما همراه شويد.

پارك ماچكا منطقه ای مناسب برای ورزش کردن

اين پارك در محله شيشلى قرار دارد و در قرن ١٩ميلادى ساخته شده که مكانى مناسب براى ورزش كردن است و با رسيدگى عالى شهردارى به يكى از پاركهاى زيبا استانبول تبديل شده است و مسيرهاى زيادى براى پياده روى طراحى شده که بسيار جذاب و فرح بخش است.

مسیرهای پیاده روی جنگل های بلگراد

     مسیرهای پیاده روی جنگل بلگراد

جنگل آيدوس و بلگراد برای پیاده روی و ورزش در استانبول

استانبول از آن شهرهايى است كه هم منطقه ى دريايى و هم مناطق سرسبز متنوعى دارد. جنگل آيدوس در قسمت آسيايى قرار دارد و در محله كارتل واقع شده است که داراى چندين ورودى مى باشد و شما مى توانيد به راحتى با وسيله نقليه ى عمومى خود را به آنجا برسانيد.

به جز مسيرهاى طراحى شده براى ورزش جنگل آيدوس جايى بسيار مناسب براى تفريحات خانوادگى است.

جنگل بلگراد هم در مركز شهر واقع شده و دسترسى به آن زياد راحت نيست. ولى یكى از معروفترين جنگلهاى شهر به شمار میرود که زيبايى محو كننده اى هم دارد و داراى ٦هزار هكتار است.

این جنگل داراى مسيرهايى زيبا براى پياده روى است كه بهترين انتخاب براى ورزش كردن و گشت و گذار در طبيعت است.

تفریحات ورزشی در سواحل استانبول

       تفریحات ورزشی در سواحل استانبول

ساحل كادبوستان و مسير ساحلى ببك _اورتاكوى

ساحل كادبوستان بين پنديك و فنرباغچه واقع شده است و يكى از مناطق زيباى قسمت آسيايى استانبول به شمار مى رود. كسانى كه قصد پياده روى و دويدن در مسير عالى را دارند مى توانند از اين پارك استفاده كنند كه براى اين كار طراحى شده است.

مسيرى به طول ١٧٠٠متر با كفپوش نرم براى پياده روى و دويدن طراحى شده است و همچنين مى توانيد دوچرخه كرايه كنيد و در مسيرهاى دوچرخه سوارى كنار دريا به ورزش بپردازيد.

ببك منطقه اى زيبا در استانبول كه مسيرهايى براى پياده روى و دوچرخه سوارى طراحى کرده اند اما به دليل توريستى بودن منطقه تنها صبح زود براى ورزش كردن مناسب است و در صبح هوايى عالى و منظره اى زيبا دارد.

مسير دويدن بوستانچى و زيتينبورو

يكى ديگر از مسيرهاى زيبا براى ورزش كردن و پياده روى كه مناظر زيبايى هم دارد بوستانچى است كه اين مسير ١٦كيلومتر بوده و براى پياده روى و دوچرخه سوارى بسيار مناسب است.

يكى دیگر از مسيرهاى ساحلى زيبا كه در طول روز بسيار خلوت است و مى توان ساعتها در آن ورزش كرد بدون اينكه مجبور باشيد رهگذران را کنار بزنيد مسیر دویدن زیتینبورو می باشد.

در این مسیر ساحلی راه هایی براى دويدن در نظر گرفته شده است و مسئولان پارك نيز محدوديتهايى براى رفت و آمد در پارك در نظر گرفته اند كه مى توان براحتى در آن ورزش كرد.

پارك ملى پولونزكوى

افرادى كه زياد به كشور استانبول سفر مى كنند با پارك ملى و جنگل بلگراد آشنا هستند و مردم محلى و گردشگران براى تفريح به این مکان ها مى روند.

اين پارك داراى مسيرهايى بسيار زيبا و عالى است كه براى دويدن و ورزش كردن مناسب می باشد و دوچرخه سوارى و پيك نيك و ساير فعاليت هاى ديگر در اين منطقه برايتان در نظر گرفته شده است كه مى توانید از آنها لذت ببرید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

غار چال ترابزون در ترابزون ترکیهمعرفى ٦رستوران معروف در كاراكوى استانبول