مناطق جذاب گردشگری ترکیه

بهشت گمشده ترکیه

           بهشت مدیترانه ترکیه

بهشت مديترانه در تركيه

يكى از جذابترين و زيباترين منطقه توريستى كشور تركيه فتحيه است كه توانسته به دليل منظره هاى زيبا و طبيعت بكرش گردشگران و توريست هاى بسيارى را به سوى خودبكشاند.

فتحيه تركيبى از جنگلهاى زيبا با طبيعتى بكر، درياها و سواحلى بى نظير كه جزو مشهورترين سواحل تركيه هستند و نيز شهرى كوچك و زيبا پر از بازارهاى سنتى و مردمى مهمان دوست است.

فتحيه يكى از پرطرفدارترين مناطق گردشگرى طبيعى در تركيه و در كنار درياى مديترانه به حساب مى آيد. فتحيه که در جنوب تركيه واقع شده است و يكى از بخش هاى استان موغلا كه در بين شهرهاى موغلا، مارماريس آنتاليا واقع شده است كه حدود ٢٠٠٠٠٠نفر جمعيت دارد و بخاطر جاذبه هاى ديدنى اش در حال پيشرفت است .

به دليل نبود فرودگاه در فتحيه مسافران براى رفتن به فتحيه به صورت هوايى بايد از فرودگاه آنتاليا يا دالامان استفاده كنند و در صورت استفاده از حمل و نقل زمينى مسيرهاى بسيار جذاب و ديدنى در انتظار مسافران خواهد بود .

باتوجه به مسافت كم بين فتحيه و آنتاليا گردشگران مى توانند به راحتى با اجاره اتومبيل در ترکیه خود را به فتحيه برسانند و از مسيرهاى جذاب دو شهر عبوركنند و لذت ببرند.

فتحيه مكان ها و جاذبه هاى ديدنى بسيارى دارد جاده دره پروانه ها، جاده ليكيا، گورستان تاريخى آمينتاس و …از جاذبه هاى ديدنى فتحيه است كه در سفر به آن بايد از آنها ديدن كرد.

باغ ژاپن استانبول

                    باغ ژاپن استانبول

باغ ژاپن استانبول

باغ ژاپن استانبول یک باغ بسیار بزرگ با طبیعتی بكر و گیاهان ژاپنی است که در قسمت اروپايى و محله ساری یر در زمینی به وسعت ۷ هزار متر مربع افتتاح شده است.

ساخت باغ ژاپنى به سال٢٠٠٣باز مى گردد كه در این سال استانبول و شیمونوسکی شهرهای خواهر معرفی شدند و تحقيقات براى احداث باغ از آن زمان آغاز شد.

این باغ هدیه‌ای از طرف شيمونوسكى به شهر استانبول می‌باشد. باغ ژاپنى دارای ساختمانی به سبک ژاپنی و گیاهان ژاپنی مانند گل کاملیا و… مى باشد.

در باغ ژاپن استانبول با تمام خصوصيات و عناصر زنده با دقت نگه دارى مى شود از اين رو اين باغ داراى ٤٨٥٠ گياه و درخت طبيعى از كشور ژاپن است.

در باغ ژاپن استانبول يك چشمه و چراغ هاى ژاپنى وجود دارد كه از سنگ هاى طبيعى ساخته شده اند. اين باغ توسط يك ديوار به سبك ژاپنى احاطه شده است.

اين باغ بسيار زيبا و مناظر ديدنى دارد كه مردم اهالى از آن براى تفريح و سرگرمى استفاده مى كنند همچنین منظره ای زيبا از بسفر دارد که در نماى دريا ورودى اين باغ نيز از نمادهاى ٢كشور استفاده شده كه نماى زيبا به آن بخشيده است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

معرفى ٦رستوران معروف در كاراكوى استانبولمركز خريد آدرس استانبول