بهترين محله هاى استانبول براى گردشگرى و زندگى

استانبول يكى از بزرگترين پايتخت فرهنگى شهرهاى كشور تركيه به حساب مى آيد. داراى دوبخش اروپايى و آسيايى است كه آثار تاريخى بسيارى زيادى در خود جاى داده است.

مردم جهان را به سمت خود مى كشاند و اگر قصد سفر يا سكونت در اين شهر را داريد بهتر است بيشتر در مورد مناطق مختلف شهر اطلاعات كسب كنيد تا بتوانيد با خيال راحت هتل يا آپارتمان اجاره كنيد.

و یا اگر قصد زندگی و مهاجرت به کشور ترکیه را دارید و میخواهید در شهر استانبول قلب این کشور زندگی کنید میتوانید بهترین محله ها را برای خرید ملک در ترکیه انتخاب کنید.

معرفی مناطق استانبول

               معرفی مناطق استانبول

زندگى در استانبول چگونه است

استانبول از نظر موقعيت جغرافيايى مكان خوبى براى تفريح و گشت و گذار كوتاه مدت و بلند مدت است. این شهر  داراى مدارس و دانشگاه هاى بسيار عالى مى باشد.

به دليل وجود تنگه بسفر و چشم انداز هاى زيبا مى توان كنار دريا پياده روى كرد و به گشت و گذار پرداخت. اين شهر شب ها نيز سرزنده و پر از تفريحات شبانه است.

در استانبول جاذبه هاى ديدنى و مكان هاى تاريخى و فرهنگى زيادى وجود دارد كه نشان دهنده تاريخ و فرهنگ چندين ساله اين شهر است. در همه محله ها بازار هاى سنتى به چشم مى خورد و همه برندهاى تركى وجود دارد.

در استانبول حمل و نقل شهرى به خوبى فعاليت مى كنند و در همه جاى شهر وسايل نقليه عمومى وجود دارد كه مردم را جابجا مى كنند براى استفاده از آن بايد كارت مخصوص تهيه كنيد.

گشت و گذار در محله های استانبول

        گشت و گذار در محله های استانبول

آب و هواى استانبول چگونه است

استانبول از جمله شهر هايى است كه در تمامى فصل ها از گردشگران ميزبانى مى كنند. تابستان هوا مطلوب است و زمستان سرد و خواستنى در فصل زمستان تخفيفات ويژه و جشنواره هايى برگزار مى شود كه گردشگران و افراد محلى نيز از آن ها بهره مند مى شوند.

در طول سال آب و هواى استانبول متغيير مى شود و داراى آب و هوايى مديترانه اى گرمسيرى و اقيانوسى دارد.

محله هاى مختلف استانبول كدامند

محله ببك يكى از لوكس ترين محله هاى استانبول بشمار مى رود كه بهترين آب و هوا را دارا است و خانه ها ويلاهاى بسيارى شيكى در آن وجود دارد.

ببك در محدوده بشيكتاش قرار دارد كه اطراف آن پر از محله هاى كوچك و بزرگ است اين منطقه رستوران ها و كافه هاى متعدد و لوكسى دارد.

بى اوغلو يكى ديگر از محله هاى مشهور در بخش اروپايى استانبول است رفتن به اين منطقه بسيار راحت است و داراى مراكز خريد متعدد مى باشد.

يكى از منطقه هاى معروف منطقه سلطان احمد است كه در قسمت تاريخى شهر قرار دارد. مسجد سلطان احمد، اياصوفيه، توپكاپى، سرداب باسيلكا و بازار بزرگتر كنار هم قرار دارند.

اين منطقه به دليل قديمى بودن از امكانات خوبى برخوردار ايت داراى پارك ،مراكز خريد و مكان هاى تاريخى و تفريحى كه همگى كنار درياى مرمره قرار دارند و داراى آب و هواى مطلوبى هستند.

محله شيشلى نيز يكى از محله هاى لوكس كه در نزديكى ميدان تكسيم واقع است محله هاى متوسطى مانند كاديكوى كه در حال پيشرفت هستند.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

آشنايى با ميدان هيپودروم استانبولجاده عشق در شهر ازمير