جاده عشق در شهر ازمير

جاده عشق يكى از مهمترين مكان هاى ديدنى شهر ازمير است كه زيبايى خاص خود را دارد. اين جاده در واقع يك مسير پياده روى در يكى از بهترين و زيباترين خيابان هاى ازمير است.

اين خيابان در يكى از نقاط مشهور توريستى آلسانجاك و ساحل جنوبى ازمير واقع شده است كه يكى از بهترين مناطق ازمير محسوب مى شود .

دلیل نامگذاری این مکان با عنوان جاده عشق زیبایی ساخت این خیابان و حس لذت بخش قدم زدن و تفريح زوج ها است. در كنار اين خيابان مغازه ها در فروشگاه هاى متنوعى وجود دارند كه زيبايى اين خيابان را دوچندان كرده است.

تفریحات شهر ازمیر و جاده عشق آن

روى سنگفرش هاى پياده رو همانند خيابان هاى لس آنجلس ستاره هايى با نام هاى هنرمندان تركيه ثبت شده است كه اين خيابان را جذاب تر كرده.با قدم زدن در اين خيابان با هنرمندان معروف تركيه آشنا مى شويد .

هر دو طرف خيابان پر شده از درختان نخل زيبا و بلندى است و در كل مسير مغازه ها و فروشگاه هاى مختلفى با اجناس متنوع وجود دارد كه با بازديد و خريد از آنها لذت قدم زدن در اين خيابان را بيشتر مى كند.

با پياده روى در جاده عشق با صحنه های زیبایی که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ ازمیر هستند روبرو خواهید شد.

محله آلسانجاک توریستی ترین و زيباترين محله شهر ازمیر است که جاذبه هاى زيادى همچون موزه آتاترک، کولتور پارک، جاده عشق آلسانجاک و کلیسا معروف سنت پُلی کارپ در نزدیکی آن قرار گرفته اند .

قدمت این خیابان چندان زياد نیست و به حدود ۲۰ سال پیش بر مى گردداما به دلیل خاص و متفاوت بودن این خیابان، محبوبيت زيادى در بین مردم ترکیه دارد و حتی تعدادی از مردمان ترکیه فقط برای بازدید از جاده عشق آلسانجاک به ازمیر سفر می کنند.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

بهترين محله هاى استانبول براى گردشگرى و زندگىدیدن از آثار تاریخی ترکیه در سفر به استانبول