آشنايى با فرهنگ مردم استانبول پيش از سفر

سفر به استانبول يكى از بهترين و جذابترين سفرهايى هست كه افراد مى توانند آن را تجربه كنند. استانبول زيبا تمام آنچه كه يك فرد با هر سليقه اى كه مى خواهد را در خود جمع كرده است.

استانبول با حفظ قدمت و تاريخ خود شهرى مدرن و پيشرفته به حساب مى آيد. در كنار جاذبه هاى جذاب و ديدنى آشنايى با مردمان اين شهر نيز خالى از لطف نيست اگر تمايل داريد بيشتر با آداب و رسوم مردمان اين شهر آشنا شويد مارا همراهى كنيد.

زبان رسمى و فرهنگ مذهبى مردم استانبول

مردم تركيه به زبان ها و گويش هاى مختلفى باهم صحبت مى كنند. اما در شهر استانبول همه افراد ترك زبان هستند. تركى زبان رسمى اين كشور است.

اگر شما از ترك زبانان كشورمان ايران هستيد به راحتى مى توانيد با مردمان اين كشور ارتباط برقرار كنيد. مردمان اين كشور بسيار بر زبان تركى تعصب دارند.

دين بيشتر مردم تركيه اسلام است و در سفر به اين كشور شاهد پنج نوبت اذان خواهيد بود زیرا مردم استانبول سنى هستند. مردم تركيه از سالهاى خيلى دور به دين اسلام ايمان آورده اند.

استانبول در طول تاريخ و قدمت از اهميت بسيارى برخوردار بوده و مساجد بى شمارى و با شكوهى در اين شهر تاسيس شده است. در سفر به اين شهر زيبا از بازديد از مساجد معروف استانبول غافل نشويد.

 خريد با توجه به فرهنگ استانبول

يكى از پرطرفدارترين بخش سفر به استانبول خريد از مراكز متعدد شهر است. اجناس ترك داراى كيفيت بالايى هستند و قيمت هاى بسيار مناسبى دارند.

با اين حال در برخى مواقع فروشندگان زمانى كه متوجه مى شوند مسافر هستيد قيمت اجناس را بالاتر از قيمت واقعى عنوان مى كنند. حتما در هنگام خريد از فروشنده تخفيف بگيريد.

فرهنگ لباس پوشيدن

لباس پوشيدن در بين مردمان استانبول از اهميت زيادى برخوردار است. جوانان بسيار مرتب و لباس هاى شيك بر تن دارند. حجاب در استانبول اجبارى نيست و به دليل مسلمان بودن افرادى را به صورت محجبه خواهيد ديد.

اگر قصد سفر به اين كشور را داريد از پوشيدن لباس هاى باز خوددارى كنيد. نكته ديگرى كه بايد به آن توجه كنيد در هنگام بازديد از مساجد لباس مناسب بپوشيد و موهايتان بايد پوشيده باشد.

ناگفته نماند هيچ اجبارى در لباس پوشيدن نيست و شما كاملا آزادانه مى توانيد هر نوع پوششى كه مى خواهيد انتخاب كنيد.

فرهنگ موسيقى در استانبول

استانبول امروزه يكى از شهرهاى مدرن به شمار مى رود و بيشتر افراد و جوانان طرفدار آهنگ هاى مدرن هستند به طورى كه شما در سطح شهر نواخته شدن موسيقى هاى مدرن و سبك جديدتوسط جوانان را مشاهده خواهيد كرد.

صداى موسيقى شاد در ترکیه تا نيمه هاى شب به گوش شما مى رسد. يكى از محبوب ترين سرگرمى هاى جوانان اين شهر شركت در كلاب هاى رقص و شبانه است.

فرهنگ مردم استانبول

              فرهنگ مردم استانبول

فرهنگ احوالپرسى در استانبول

مردم استانبول بسيار مهمان دوست و مهربان هستند و در هنگام احوالپرسى بسيار صميمى رفتار مى كنند. اگر قصد احوالپرسى با مردمان ترك را داريد حتما دست بدهيد و روبوسى كنيد.

اگر طرف مقابل از شما بزرگتر باشد دست او را ببوسيد. احوالپرسى نكردن در جمع يك نوع بى ادبى به حساب مى آيد وباعث ناراحتى آن ها مى شود.

فرهنگ غذا خوردن در استانبول

استانبول يكى از بهترين مقصد ها براى شكم گردى است كه غذاهاى بسيار لذيذ و خوشمزه اى دارد. شما بهترين غذاها را در رستوران هاى استانبول مى توانيد تجربه كنيد.

مردم استانبول اهميت زيادى به غذا خوردن به ويژه صبحانه مى دهند. حتما در اين سفر خوردن صبحانه به سبك مردمان ترك را امتحان كنيد. بيشتر افراد قرار كارى يا مهمانى ها شام را به عنوان وعده غذايى در رستوران هاانتخاب مى كنند.يكى از عادت هاى مردمان ترك نوشيدن قهوه بعد از غذا است.

فرهنگ كار و تجارت در استانبول

مردم استانبول بيشتر تمايل دارند با افرادى كه مى شناسند وارد رابطه كارى شوند. بنابراين قبل از قرار كارى سعى كنيد يك رابطه دوستانه را شروع كنيد شما مى توانيدبا ميزبانى از آنها يك رابطه صميمى را ايجاد كنيد و رابطه كارى را پايه گذارى كنيد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

تور كشتى سوارى یکی از تفریحات پر طرفدار در تنگه بسفر