پارك جنگلى نشت سويو در استانبول

در سفر به استانبول علاوه بر جاذبه هاى ديدنى و تاريخى، ديدنى هاى طبيعى بسيارى در اطراف اين شهر وجود دارد كه بازديد از اين جاهاى ديدنى خالى از لطف نيست و سفر شما را بهتر و متنوع تر مى كند.

يكى از اين مكان ها پارك جنگلى نشت سويو است. كه در اين مقاله قصد معرفى آن را براى شما همراهان داريم.

اين پارك زيبا و سرسبز در جنگل بلگراد استانبول قرار دارد و يكى از بهترين مكان ها براى گشت و گذار، پيك نيك و تفريح خانوادگى در ميان مردمان ترك است.

گردشگران بسيارى براى گشت و گذار و طبيعت گردى به اين پارك مى روند در اين پارك شما مردم محلى و گردشگران خارجى را كه براى گذاراندن اوقات فراغت در استانبول خود به اين پارك آمده اند را خواهيد ديد.

اين پارك داراى وسعتى حدود ٦٧.٥ هكتار مى باشد که پوشيده از گياهان متنوع و سرسبز است. شما مى توانيد از مركز بشيكتاش تا جنگل بلگراد با استفاده از اتوبوس يا تاكسى براحتى به اين محل برويد.

كل منطقه از سال٢٠١١  به عنوان مكانى محافظت شده در نظر گرفته شده است به همين دليل تنها در برخى از نقاط مشخص شده مى توانيد اسكان كنيد اما براى گشت گذار مى توانيد به تمام بخش هاى پارك برويد و ازمحيط زيباى آن لذت ببريد.

تفریحگاه نشت سویو در استانبول

      تفریحگاه نشت سویو در استانبول

نكاتى درباره پارك جنگلى نشت سويو

جنگل بلگراد نقش بسزايى در طول تاريخ استانبول دارد و امپراطورى هاى مهمى كه در اين مناطق حكومت مى كردند هميشه از اين جنگل بهره برده اند. شما در اين جنگل و پارك نشت سويو نشانه هاى تاريخى را كه از گذشته به جاى مانده است را مى توانيد مشاهده كنيد.

پارك جنگلى نشت سويو علاوه بر درختان سرسبز و تنومند يك بركه نيز در خود جاى داده است. در هر فصلى از سال به اين منطقه برويد با منظره هاى زيبايى روبرو خواهيد شد.

فعالیت های گوناگون در پارک جنگلی نشت سویو در استانبول

فعالیت های گوناگون در پارک جنگلی نشت سویو

فعاليت هاى جذاب در پارك نشت سويو

يكى از دلايلى كه در سفر به استانبول پارك جنگلى سويو را انتخاب مى كنيد برپايى پيك نيك است اين مكان، مكانى عالى براى تفريح هاى دسته جمعى و خانوادگى است و زمين هاى بازى متعددى براى سرگرمى و بازى هاى دسته جمعى دارد.

مسيرهايى براى دوچرخه سوارى و پياده روى باعث شده شما براحتى از اين جنگل زيبا لذت ببريد اين مكان بيشتر به عنوان يك محل طبيعت گردى به شمار مى رود.

همانطور كه در بالا اشاره كرديم اين مكان يك منطقه محافظت شده به حساب مى آيد كه در محل مشخص شده مى توانيد اسكان داشته باشيد. با اين وجود امكانات بسيارى خوبى در پارك جنگلى نشت سويو در نظر گرفته شده است از جمله آن ها مى توان به كافه و رستوران، مسيرهاى طراحى شده براى دوچرخه سوارى، سوپرماركت، ايستگاه پليس، مسجد، زمين بازى، نيمكت، آلاچيق و كلبه و … اشاره كرد. سرويس بهداشتى در اين محل در دسترس است تا به راحتى بتوانيد ساعت ها در اين پارك اوقات خوشى را سپرى كنيد.

ورودى و ساعت فعاليت در پارك جنگلى نشت سويو

اين مكان ٢٤ساعته شبانه روز و در تمامى روزهاى هفته در دسترس و هيچ محدوديتى براى ورود به آن نداريد.حتى مى توانيد از آلاچيق ها و كلبه ها براى اقامت شبانه استفاده كنيد هزينه ورود به اين پارك جنگلى به ازاى هر نفر ٨لير مى باشد اگر با خودرو وارد پارك شويد بايد ٢٤لير پرداخت كنيد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

عکاسی فرمالیته عروسی در استانبولبنادر قدیمی شهر مارماریس