هفت نقطه تاريخى جذاب در تور بودروم

در اطرافبودروم مكان هاى تاريخى متعددى وجود دارد. اما براى علاقمندان به مكان هاى تاريخى چندين مكان اصلى وجود دارد كه در مركز شهر واقع شده اند كه مى توان از آنها ديدن كرد.

دربودرومعلاوه بر مكان هاى جذاب و فروشگاه هاى لاكچرى، سواحل و تفريحات شبانه از مكان هاى جذاب تاريخى نيز ديدن كنيد.

قلعهبودروم و موزه شناسى زير آب

اين قلعه ديدنى و زيبا در سال١٤٠٢تاسيس شده است و در حال حاضر به يكى از جاذبه هاى تاريخى شهر بودروم تبديل شده است. اين قلعه به دستور شواليه سنت جان ساخته شده است كه در ابتدا اين قلعه سنت پيتر نام داشت اما بعد ها نام آن به قلعه بودروم تغيير داده شد.

مسجدى كه در اين مكان وجود دارد در گذشته كليسا بوده است كه چند سال بعد از تاسيس آن عثمانى ها آن را به تخسير در آوردند .

اما يك نكته جالب در مورد اين مكان وجود موزه باستان شناسى زير آب است كه در قسمتى از اين قلعه قرار دارد و در آن از اشياهايى كه در كشتى هاى غرق شده كشف شده است نگهدارى مى شود اين موزه در سال١٩٦٤تاسيس شده است كه پيشنهاد مى شود از آن ديدن كنيد.

هفت نقطه تاريخى جذاب در تور بودروم

            مناطق جذاب در تور بودروم

آرامگاه هاليكارناسوس

بيش از دوهزار سال پيش در اين منطقه آرامگاهى قرار داشت كه متعلق به فرمانرويان وقت بود كه بعد از فوت فرومانرويان اين آرامگاه ساخته شده است.

بنايى زيبا و جذاب كه توسط معمار و مجسمه ساز يونانى ساخته شده است بناى اصلى شاهكار به تمام معنا بوده است .اما با وقوع زلزله اين بنا ويران شد شما مى توانيد در هنگام شركت در تورها از ويرانه هاى آن ديدن كنيد.

آمفى تئاتر باستانىبودروم

آمفى تئاترباستانىبودرومدر بين ديگر بناهاى تاريخى شهر بهتر حفظ و نگهدارى شده است كه هنگام بازديد مى توانيد عظمت و شكوه آن را ببينيد. اين بنا ظرفيتى حدود ١٣هزار نفر را داردكه فاصله بين هر نفر ٤٠سانتى متر است.

اين مكان داراى سه بخش اصلى است كه در گذشته تئاتر هاى يونانى به نمايش گذاشته مى شد و امروزه نيز برنامه هاى هنرى را ميزبانى مى كند و سالانه در بودروم برگزار مى شود.

موزه دريايىبودروم

اين مكان مربوط به كشتى سازى و قايق رانى كه در آن كشتى هاى و قايق هاى تاريخى و جالبى به نمايش در آمده است و در بخشى از آن به صدف ها ،مرجان ها،سنگ هاى بدست آمده از دريا، ستاره هاى دريايى و خيلى چيزهاى ديگر به نمايش گذاشته شده است. ماكت هاى كشتى هاى مختلفى در اين مكان وجود دارد.

دروازه ميندوس

يكى ديگر از جاذبه هاى معروف بدروم دروازه ميندوس است كه به توسط فرمانده هخامنشى ساخته شد. اين بنا يك ديوار ٧كيلومترى در غرب بودروم است اما امروزه از تمام ديوار يك دروازه سنگى باقى مانده است در كنار اين دروازه مقبره هايى از دوره هليكايى و رومى قرار دارند.

كارخانه كشتى سازى عثمانى

اين كارخانه در مركز بدروم در سال ١٧٧٥تاسيس شده است هنگامى كه ناوگان دريايى عثمانى در جنگ با روسيه كاملا فرو پاشيد و از بين رفت. اين كارخانه براى ساخت كشتى هاى از دست رفته تاسيس شد. اين مكان حس و حال عجيبى دارد در نزديكى آن مكانى ساخته شده است كه در آن نمايشگاه هاى هنرى برپا مى شود .

دهكده كاراكاى

اين دهكده ٣٠٠ساله زمانى ساخته شد كه حملات دزدان دريايى به ساحل زياد بود و مردم براى در امان ماندن به اين دهكده هجوم ميبردند .خانه هاى سنگى زيبا و حس و حالى كه از سده ى ١٨ميلادى در اين مكان بوده است را حس خواهيد كرد حتما در سفر به بودروم از دهكده كاراكاى ديدن كنيد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

پارک جنگلی نشت سویو در استانبولساحل کالکان