آشنايى با رودخانه ماناوگات آنتاليا

آنتاليا به دليل داشتن سواحل زيباى درياى مديترانه و وجود جاذبه هاى گردشگرى متعدد و مختلف سالانه گردشگران زيادى به اين شهر سفر مى كنند.

بيشتر گردشگران از وجود برخى از جاذبه هاى بى خبر هستند و بدون بازديد از آنها به سفر خود خاتمه مى دهند. يكى از اين جاذبه هاى زيبا كه رفتن به آن توصيه مى شود رودخانه ماناوگات است.

رودخانه ماناوگات آنتاليا

اگر طرفدار طبيعت هستيد و از آن لذت مى بريد رودخانه ماناوگات همان چيزى است كه به دنبالش هستيد و از ديدن آن نبايد غافل شويد چرا كه زيبايى هاى بسيارى دارد.

هر آنچه كه از جاذبه هاى گردشگرى آنتاليا انتظار داريد همه را در خود جاى داده است. اين رودخانه بهترين مكان براى تفريحاتى چون رفتينگ و كشتى سوارى است. رودخانه ماناوگات از قرار گرفتن چندين چشمه تشكيل شده است.

در حال حاضر با توجه به استقبال توريست هارودخانه ماناوگات آنتاليا به يكى از مكان هاى توريستى شهر بدل شده است. در كنار اين رودخانه يك روستايى به همين اسم قرار دارد كه مى توانيد از زيبايى هاى اين روستا نيز ديدن كنيد.

در اين روستا كافه ها و رستوران هاى بسيارى وجود دارد كه مى توانيد از غذاهاى لذيذ آن لذت ببريد.

رودخانه ماناوگات در آنتالیا

          رودخانه ماناوگات در آنتالیا

تاريخچه رودخانه ماناگاوت آنتاليا

اين رودخانه سال هاست در بين مردم اهالى و گردشگران شناخته شده است. مسير اين رودخانه حدود ١٥٠سال پيش قبل از مسيح به عنوان راه حمل و نقل استفاده مى شد در آن زمان بيشتر نيازهاى مردم شهر از اين راه تامين مى شد كه در گذشته اين رودخانه تيل و مالاس ناميده مى شد و مهمترين محبوبيت آن آب هاى گرم و مناطر زيبا بود.

زيبايى هاى اطراف رودخانه ماناوگات آنتاليا

زيبايى هاى اطراف رودخانه يكى ازدلايل جذب شدن به آن است. وجود باغات چاى و غار در مسير رودخانه جذابيت بسيارى به اطراف داده است. گردشگران مى توانند از تفريحاتى چون رفتينگ، كشتى سوارى و قايق سوارى و …در رودخانه بهره مند شوند. براى انجام تفريحات تمامى نكات امنيتى فراهم است .

علاوه بر آن ها در اطراف رودخانه كافه ها و رستوران هاى بسيارى وجود دارد تا گردشگران بتوانند در رفاه كامل به تفريح بپردازند. شما مى توانيد در رستوران هاى اين منطقه غذاهاى سنتى و خوشمزه نوش جان كنيد.

تفریح در رودخانه ماناوگات

       تفریح در رودخانه ماناوگات در آنتالیا

مسير دستيابى به رودخانه ماناوگات آنتاليا

اين رودخانه از مركز شهر حدود ٧٦كيلومتر فاصله دارد و در دامنه هاى شرقى كوه هاى مرتفع توروس واقع شده اند. به دليل توريستى شدن اين مكان امروزه راه هاى مختلفى براى رسيدن به اين مكان وجود دارد ازجمله مى توان اتوبوس عمومى و تاكسى اشاره كرد .

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

رستوران های معروف و جدید در استانبولخاص ترين فروشگاه هاى استانبول