تجربه سفرى جذاب با رفتن به بام استانبول

استانبول همواره شهرى زيبا و جذاب در بين علاقمندان به سفر و گردش بوده است. در اين شهر زيبا و رنگارنگ مى توان به تفريحات بسيارى پرداخت و از جاذبه هاى گردشگرى طبيعى، تاريخى، مدرن و غيره بازديد كرد.

در ميان مكان هاى ديدنى در اين شهر اورآسيايى مى توان به بام استانبول اشاره كرد. اگر استانبول را مقصد خود براى سفر انتخاب مى كنيد شما را براى آشنايى با بام استانبول دعوت مى كنيم.

آشنايى با بام استانبول

همانطور كه از نامش مشخص است بام استانبول به مكانى با ارتفاع زياد كه در اين شهر زيبا قرار دارد گفته مى شود. بام استانبول در قسمت آسيايى استانبول قرار دارد بيشتر مردم محلى اين بام را با نام چامليجا مى شناسند.

با رفتن به اين بام شما استانبول را در يك قاب مشاهده مى كنيد مخصوصا اگر در فصل بهار سفر كرده باشيد حتما از اين بام ديدن كنيد و لحظات خوشى را براى خود ثبت كنيد و عكس هاى جذابى را بگيريد.

ارتفاعات و بام استانبول

               ارتفاعات و بام استانبول

زمان های مناسب رفتن به بام استانبول

در تمامى فصل هاى سال مى توان از بام استانبول ديدن كرد ولى در فصل هاى خوش آب و هوا گزينه بسيار مناسبى است چرا كه در هواى دلنشين و دلپذير مى توانيد از پياده روى در تپه هاى چامليجا لذت ببريد.

بهتر است در فصل هاى بهار و تابستان به بام استانبول برويد لحظات غروب آفتاب را در كنار تنگه بسفر تماشا كنيد. لذت سفر به استانبول با رفتن به بام استانبول دوچندان كنيد .

بام استانبول يكى از جاذبه هاى ديدنى در شهر استانبول است و رستوران ها و كافه هاى بسيارى در اطراف اين بام قرار گرفته است. كه داراى معمارى و سبك زيبايى است و غذاهاى خوشمزه و لذيذ سرو مى كند پس اگر دوست دارى بعد از پياده روى و تپه گردى استراحت كنيد حتما به اين رستوران سرى بزنيد و خوراكى هاى مورد علاقه تان را سفارش دهيد و نوش جان كنيد.

نمای زیبای شب از بام استانبول

         نمای زیبای شب از بام استانبول

مسير دستيابى به بام استانبول

چامليجا يا بام استانبول پر ارتفاع ترين تپه شهر استانبول است كه در بخش آسيايى قرار دارد. براى رسيدن به بام استانبول اول بايد به بخش آسيايى استانبول برويد مى توانيد با اتوبوس، مترو و كشتى خود را به اين منطقه برسانيد.

شما به راحتى مى توانيد از ميدان تكسيم كه يكى از بهترين مكان ها براى دسترسى در شهر است برويد و از آنجا با استفاده از وسيله حمل و نقل خود را به بخش آسيايى برسانيد. در سفر به اين شهر زيبا توصيه مى شود دوربين خود را همراه داشته باشيد تا از صحنه هاى زيبا و جذاب عكس بگيريد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

رستوران های معروف و جدید در استانبولتفریحات آبی در استانبول