تفريحات و جاذبه هاى آبى در استانبول

آب همانند خون در رگ هاى استانبول در جريان است و شهر را به مناطقى متفاوت جدا مى كند .گردشگران مى توانند با رفتن به تنگه بسفر كشتى سوارى در شاخ طلايى ،تفريح در جزاير پرنس،ريلكس كردن در حمام هاى تركى از تفريحات و جاذبه هاى آبى در استانبول لذت ببرند.

به طور كلى در استانبول سه منبع آبى قرار دارد:

خليج شاخ طلايى كه شهر قديمى و جديد را از يكديگر جدا مى كند تنگه بسفر اروپا را از آسيا جدا مى كند و درياى مرمره كه مكانى براى سفر دريايى و رسيدن به جزاير پرنس است.در اينجا مى خواهيم نگاهى به جاذبه هاى ديدنى بيندازيم .

آب انبار باسيليكا

اين آب انبار داراى ستون هاى بسيارى است و با هدف ذخيره آب براى كاخ بيزانس در سال٥٣٢تاسيس شده است و حدود ٨٠٠٠٠متر مكعب در خود آب ذخيره مى كند و يك شبكه عظيم آب رسانى به حساب مى آمد كه بعد از آن اين مخزن قرن ها تا قرن شانزدهم بلا استفاده مانده است از قرن شانزدهم به بعد به جاذبه گردشگرى استانبول تبديل شده است.

آب انبار باسیلیکا

               آب انبار باسیلیکا

چشم انداز زيباى بى اوغلو

بى اوغلو قلب تپنده استانبول است از يك طرف توسط شاخ طلايى و از طرف ديگر توسط تنگه بسفر از ديگر قسمت هاى شهر جدا شده است.در منطقه بى اوغلو رستوران ها و كافه هاى بسيارى وجود داردكه بهترين نمايى از شهر را ارائه مى دهد.

برج تاريخى گالاتا داراى يك تراس بزرگ و ديدنى است كه چشم انداز زيبايى از ساختمان هاى اطراف را و دريا را ارائه مى دهد.هنگام گشت و گذار در محله ها و كوچه ها رنگ آبى درياى بسفر به زيبايى قابل مشاهده است.

قدم زدن در پل گالاتا نيز بسيار لذت بخش است كه منظره هاى زيبايى را به گردشگران هديه مى دهد. اين پل از شاخ طلايى عبور مى كند و بى اوغلو و شهر قديمى به يكديگر متصل مى كند.

گشت و گذار در شاخ طلايى

سوارى با كشتى در خليج شاخ طلايى مى تواند يك تجربه خوبى باشد براى حفظ آب هاى موجود در كشور اين محدوده هميشه با زنجير هاى فلزى احاطه شده است.

اين مكان يك نقطه براى بازديد از موزه چورا است.اين موزه در واقع يك كليساى بيزانس است كه با كاشى و موزاييك مزيين شده است كه در نزديكى اسكله قرار دارد.

فرار به جزاير پرنس

بعد ازچند روز گشت و گذار در شهر سفر به جزاير پرنس مى تواند لذتبخش باشد .اين منطقه شامل ٩جزيره در درياى مرمره است و در حدود ٢٠كيلومترى جنوب شرقى شهر واقع شده است.
از مركز شهر مى توانيد به راحتى به چهار جزيره برسيد جالب است بدانيد عبور و مرور وسايل نقليه در جزاير ممنوع است و هوايى كاملا دلپذير و پاكى دارد كه با خيال اسوده مى توانيد از محيط لذت ببريد.

ریلکس کردن در حمام های سنتی ترکی

ریلکس کردن در حمام های سنتی ترکی

لذت بردن از حمام سنتى تركى

بعد از گشت و گذار در شهر نوبت به حمام هاى سنتى تركى مى رسد كه تجربه حمام هاى اين شهر در سفر به استانبول ضرورى به حساب مى آيد.

در سراسر شهر حمام هاى متعددى وجود دارد اما حمام cağaloğlu يكى از بهترين حمام هاى سنتى تركى است كه در سال ١٧٤١تاسيس شده است و خدمات ويژه اى ازجمله ماساژ را زير يك گنبد مركزى زيبا ارائه مى دهد. داراى دو قسمت جداگانه براى بانوان و آقايان مى باشد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

تجربه سفرى جذاب با رفتن به بام استانبولبودجه مورد نياز براى سفر به استانبول