بودجه مورد نياز براى سفر به استانبول

اگر قصد سفر به استانبول را داريد بهتر است قبل از سفر هزينه هاى اصلى سفر را در نظر بگيريد تا بتوانيد سفرى بدون دغدغه داشته باشيد و با خيال راحت و آسوده سفر كنيد.

هزينه هاى سفر به استانبول به عوامل مختلفى بستگى دارد و هزينه ها متفاوت هستند ما در اينجا مى خواهيم به بررسى هزينه هاى سفر بپردازيم.

واحد پول تركيه

قبل از هر چيزى بهتر است واحد پول تركيه را به شما معرفى كنيم. واحد پول رسمى تركيه لير مى باشد و تمام خريد ها توسط آن انجام مى شود. با توجه به نوسانات نرخ ارز قيمت لير نيز تغيير مى كند. ارزش لير نسبت به ريال بالا بوده و سفر به استانبول يكى از سفرهاى خارجى مقرون بصرفه براى ايرانيان است.

دیدن آثار تاریخی در سفر به استانبول

دیدن آثار تاریخی در سفر به استانبول

هزينه هاى قبل از سفر به استانبول

بايد قبل از سفر هاى خارجى آمادگى و برنامه ریزی داشته باشيم. يكى از آن ها پرداخت عوارض خروج از كشور و دريافت گذرنامه است. براى سفر به كشور تركيه شما نياز به ويزا نداريد و بدون پرداخت هزينه ويزا مى توانيد به اين كشور سفر كنيد هزينه عوارض خروج از كشور براى بار اول تا بار سوم متفاوت است و هرسال هزينه ها تغيير مى كنند.

براى سفر به استانبول مى توانيد به صورت هوايى يا زمينى سفر كنيد افرادى كه بودجه ى محدودى را در نظر گرفته اند بهتر است زمينى سفر كنند و افرادى كه تمايل دارند راحت و سريع سفر كنند بهتر است هوايى سفر كنند.

سفر به استانبول

سفر به استانبول

هزينه اقامت در استانبول

استانبول يكى از توريستى ترين شهرهاى تركيه است و اقامتگاه هاى متعددى در خود جاى داده است. كه هر مسافرى با توجه به بودجه خود مى تواند يكى از گزينه هاى مناسب را براى اقامت انتخاب كند.

قيمت ارزان ترين هتل از شبى ٣٥٠هزار تومان شروع مى شود اين قيمت براى هتل هاى دوستاره است.گران ترين هتل نيز از شبى ٧ميليون شروع مى شود.

بنابراين قيمت هتل ها متفاوت است و هر شخص نسبت به بودجه و سليقه خود هتلى را براى اقامت خود انتخاب مى كند اين قيمت ها در فصل هاى مختلف تغيير مى كنند.

رستوران و کافه های شیک در استانبول

رستوران و کافه های شیک در استانبول

هزينه هاى شكم گردى

بخش مهم سفر شكم گردى است استانبول از اين قاعده مستثنى نبوده و بهترين مقصد براى شكم گردى است در هرنقطه اى از شهر رستوران هاى متعددى با غذاهاى خوشمزه وجود دارد كه مى توانيد غذاهاى تركى سفارش دهيد و لذت ببريد.

هزينه هر وعده غذايى در رستوران ارزان حدود ١٥تا٣٠لير مى باشد و هزينه هر وعده غذايى در بهترين روف کافه و رستوران ها در استانبول حدود ١٠٠تا٤٠٠لير مى باشد.

هزينه هاى بازديد از جاذبه هاى گردشگرى استانبول

استانبول پر از جاذبه هاى گردشگرى متعددى است در سفر به استانبول حتما بايد از جاذبه هاى گردشگرى آن ديدن كرد.معروفترين جاذبه هاى گردشگرى استانبول :

هزينه ورودى كاخ توپكاپى ٦٠لير
هزينه ورودى مسجد ايا صوفيه ٦٠لير
هزينه ورودى كاخ دولمه باغچه ٦٠لير
هزينه ورودى باسيليكاسيترن ٢٠لير
هزينه ورودى پارك آبى دلفين ٧٠لير
هزينه ورودى پارك آبى آكوامارين ٧٠لير
هزينه ورودى برج گالاتا٣٥لير
هزينه ورودى آكواريوم سى لايف استانبول ٥٧لير
هزينه ورودى آكواريوم استانبول ٨٥لير

هزينه خريد در استانبول

بسيارى از گردشگران ايرانى استانبول را براى خريد انتخاب مى كنند و مراكز متعددى براى خريد در این شهر وجود دارد. گردشگران مى توانند اجناس با كيفيت با قيمت مناسب خريدارى كنند.

اگر در فصل هاى حراج به اين كشور سفر كنيد مى توانيد از تخفيفات بالايى بهره مند شويد و خريدهاى بسيار خوبى را انجام دهيد. در برخى از مغازه هاى فروشنده ها تخفيفات خوبى براى اجناس خود در نظر مى گيرند كه مى توانيد از اين تخفيفات كه گاها تا ٧٠درصد مى باشد بهره مند شويد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

تفریحات آبی در استانبول