راهنماى سفر به آنتاليا ترکیه

سفر به شهر آنتاليا در ترکیه يكى از بهترين و زيباترين مقاصد تابستانى تركيه به شمار مى رود.این شهر با سواحلى زيبا و با جاذبه هاى تاريخى خود مسافران را شگفت زده مى كند.
اگر در سفر به آنتاليا مى خواهيد يك روز را به گشت وگذار در داخل شهر اختصاص دهيد پيشنهاد مى كنيم ما را همراهى كنيد تا بتوانيد بيشترين لذت را از سفرتان به اين شهر ببرید .

پياده روى در حوالى دروازه Hadrian

به طور كلى يكى از اصلى ترين ديدنى هاى تاريخى آنتاليا دروازه Hadrian است كه داراى قدمتى ١٣٠ساله مى باشد. اين بنا براى گراميداشت امپراطور قدرتمند روم ساخته شد. سنگ هاى مرمر و گرانيت هايى كه از نقش و نگارهاى گل و قرنيز به كار رفته است ،همه يادآور دوران بصرى است. اين دروازه ،دروازه ورودى شهر قديمى آنتاليا به شمار مى رود.

كاليسى شهر تاريخى آنتاليا

    كاليسى شهر تاريخى آنتاليا

گشت و گذار كاليسى شهر تاريخى آنتاليا

وقتى صحبت از كاليسى شهر تاريخى آنتاليا مى شود بهتر است گوشه و كنار اين محله را كشف كنيد. مى توانيد در خيابان هاى باريك قدم بزنيد و خانه هاى سنگى و چوبى را نظاره كنيد.

از يكى از فروشگاه هاى بى شمار اين محله سوغاتى مخصوص آنتاليا را تهيه كنيد و از مسجدBroken minaret كه در گذشته عبادتگاه روميان قرن دوم ميلادى بود ديدن كنيد و لذت ببريد.

هنگام پياده روى به سمت ساحل مى توانيد از پلكان هاى باستانى كه توسط ونيزى هاى ساخته شده است براى رسيدن به كاليسى استفاده كنيد.

خوردن صبحانه ترکی در سفر به آنتالیا

     خوردن صبحانه ترکی در سفر به آنتالیا

خوردن صبحانه تركى در آنتالیا

تا زمانى كه در تركيه هستيد مى توانيد صبح خود را با صبحانه هاى لذيذ و بى نظير كه انواع مختلف پنير ،زيتون ،مارمالاد و شيرينى همراه با چاى هاى تركى شروع كنيد.

يكى از بهترين مكان ها براى صرف صبحانه هاى تركى در شهر آنتاليا كافه Big man است. اين كافه در محله لارا قرار دارد و صبحانه هاى عالى با مناظرى زيبا از دريا و كوه ها ارائه مى دهد .

بازديد از موزه آنتاليا

اگر از طرفداران تاريخ هستيد حتما سرى به موزه آنتاليا بزنيد تا بيشتر با اين شهر آشنا شويد .اين موزه يكى از بزرگترين موزه هاى تركيه است كه داراى ١٣سالن نمايشى است. آثار بسيار مهمى از مجسمه هاى روم باستان ،كاشى كارى هاى دوران بيزانس وكتيبه هاى دوران عثمانى را در خود جاى داده است .

شنا و گردش در ساحل koyaalti

سفر به آنتاليا بدون شنا و گردش در ساحل در زير آفتاب كامل نخواهد بود. يكى از بهترين ساحل ها در آنتاليا ساحل Koyaaltiاست كه ٧مايل ماسه سفيد آبى روشن را شامل مى شود. در اينجا مى توانيد تفريحات آبى متعددى انجام دهيد و در كلوب هاى شبانه شركت كنيد و لذت ببريد .

گشت و گذاردر ساحل های آنتالیا

        گشت و گذاردر ساحل های آنتالیا

تماشاى آبشارهاى شگفت انگيز

در سفر به آنتاليا حتما از آبشارهاى زيبا ديدن كنيد. حدود ٢٠آبشار در حوالى آنتاليا قرار دارد اما معروفترين آن ها آبشار Dudenاست. كه از دو آبشار تشكيل شده است و در ١٥كيلومترى خارج از شهر قرار دارد. پشت آبشار ها يك غار طبيعى وجود دارد كه مى توانيد از آنجا ديدن كنيد.

آبشارهاى kursunlu كه در پارك طبيعى در ١٩كيلومترى آنتاليا واقع شده اند از ديگر جاذبه هاى شگفت انگيز اين خطه هستند .اين آبشار ها ،از رودخانه سرچشمه گرفته اند.

اما در آخر بايد به آبشارهاى manavgatاشاره كنيم كه از نهرهاى دامنهTauroسرچشمه مى گيرد و سرانجام به مديترانه مى ريزد اين آبشارها در ٨٠كيلومترى آنتاليا قرار دارند .

تماشاى غروب آفتاب در بند مارينا

مارينا يك بندر تجارى كه در ٣٠كيلومترى فرودگاه بين المللى آنتاليا قرار دارد و در ١٠كيلومترى از مركز شهر آنتاليا واقع شده است. اين مكان بسيار دنج و بى نظير است در اين مكان مى توانيد به تماشاى قايق هاى بادبانى و قايق هاى ماهيگيرى در كنار يكديگر بنشينيد و از تماشاى غروب خورشيد لذت ببريد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

معرفى مركز خرید سيتيز نيشانتاشى استانبولاستانبول شهری مملو از رنگ و هیاهو با نقاشى هاى خيابانى