استانبول شهری مملو از رنگ و هیاهو با نقاشى هاى خيابانى

استانبول که از فرهنگ هاى گوناگونى تشكيل شده است که با توجه به این موضوع، تنوع فرهنگى در محله هاى مختلف استانبول ديده مى شود. از خانه هاى رنگى محله فاتح و بالات كه از قديمى ترين مناطق شهر مى باشند تا ديواره هاى رنگ شده در سطح شهر.

زمانى كه به اين شهر زيبا استانبول سفر مى كنيد فراموش نكنيد از محله هاى مختلف ديدن كنيد. مى توانيد از معمارى و فرهنگ به جا مانده از يونانى ها، يهودى ها كه از گذشته در استانبول زندگى مى كردند را ببنيد و لذت ببرید.

امروزه در خيابان هنرمندان علاوه بر نشان دادن زيبايى سعى بر آن دارند که با استفاده از اشكال و رنگ هايى که در سطح شهر هستند موضوعات مختلف اجتماعى را نشان دهند.

در خيابان هاى استقلال مى توانيد نقاشى و موسيقى را همزمان كنار هم مشاهده كنيد. ديوارهاى نقاشى شده اى كه پس زمينه آن افرادى هستند كه موسيقى خيابانى هم برگزار مى كنند.

هنرمندان خيابانى معمولا تاريخ استانبول را در سبك هاى مدرن و از ديدگاه متفاوت بر روى ديوار ها نشان مى دهند. آثارى كه نشان دهنده گذشته استانبول و ميراث مجسمه سازى و هنر آن است. در منطقه هاى كاراكوى واطراف برج گالاتا نقاشى هاى خيابانى معروفى ديده مى شود.

پلکان های رنگی در استانبول

       پلکان های رنگی در استانبول

پلكان رنگى  استانبول

يكى از مهندسين برجسته تركيه ٢٠٠پله را در مسير يكى از محله هاى استانبول رنگ آميزى كرد و حال و هواى عجيبى به اين راه بخشيد به طورى كه به يكى از جاذبه هاى گردشگرى تبديل شد.

نقاشى هاى خيابان استقلال

خيابان استقلال يكى از معروفترين خيابان هاى استانبول مى باشد كه در گشت گذار در آن مى توانيد هنرهاى هنرمندان نقاشى را ببينيد. ساختمان ها و بناها پر از نقاشى هاى خيابانى است.

اين رنگ ها و طرح ها جذابيت خاصى به اين خيابان داده است و در كنار اين نقاشى ها گوش دادن به موسيقى هاى گروه هاى آزاد حال و هواى توريستى اين خيابان را بسيار لذت بخشتر كرده است. پیشنهاد ما به شما میل کردن يك بستنى سنتى با حركات خاص در این خیابان است.

نقاشى خيابانى در منطقه Tünel

در نزديكى خيابان استقلال خيابان تونل قرار دارد كه با كمى پياده روى از استقلال به اين خيابان مى رسيد. در اين منطقه همه سايبان هاى فروشگاه ها نقاشى شده است و با وارد شدن به تونل از رنگ آميزى ها زيبا به وجد مى آييد.
در این خیابان نقاشى هاى زيادى خواهيد ديد و از ديدن طرح و رنگ و زيبايى اين منطقه حيرت زده خواهيد شد. علاوه بر همه اينها منطقه كاراكوى نيز پر از ديوار هاى نقاشى شده توسط نقاشان ترك و هنرمندان خارجى است كه با گشت و گذار در اين مناطق مى توانيد از اين هنر هاى خيابانى لذت ببريد.

ساختمان های رنگی در محله بالات استانبول

   ساختمان های رنگی در محله بالات استانبول

خانه هاى رنگى محله هاى بالات و فنر

منطقه هاى بالات و فنر از معروف ترين محله هاى استانبول هستند كه به دليل ساختمان هاى زيبا و رنگ آميزى بسيار شهرت دارند و همچنين داراى بافت سنتى است و تنوع فرهنگى زيادى از دوران يونانى ها و يهوديان ساكن در منطقه را دارد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

راهنماى سفر به آنتاليا ترکیهتفریحات مردم استانبول