تفریحات مردم استانبول

مردم استانبول بهتر از هركسى بلد هستند كه چه طور از شهر لذت ببرند و در آن به گشت و گذار بپردازند. آن ها بهترين مكان ها را براى صرف صبحانه و قهوه انتخاب مى كنند.

براى گردش و استراحت به نقاط خاص شهر مى روند و تفريحى متفاوت را تجربه مى كنند و شهر خود را بيشتر از شما مى شناسند. در سفر به اين شهر بهتر است همانند مردم اهالى و محلى در شهر به گشت و گذار بپردازيد و نكاتى كه آن ها دراين باره انجام مى دهند را رعايت كنيد.

صبحانه در استانبول یکی از تفریحات رایج مردم استانبول

صبحانه يكى از مهمترين وعده غذايى است كه ترك ها علاقه زيادى به خوردن آن و به صورت مفصل دارند. شما نيز حتما در سفر خود خوردن صبحانه تركى را در برنامه غذايى خود قرار دهيد.

اين صبحانه ها شامل بخش هاى مختلفى ازجمله چاى، تخم مرغ، گوجه، سوچوك، نان، پنير و گردو و ..مى باشد. شما هم انتخاب هاى بسيارى براى صبحانه داريد.

بهترين رستوران ها براى صرف صبحانه رستوران هاى مشرف به تنگه بسفر هستند. چندين كافه و رستوران در محله بشيكتاش وجود دارد كه بهترين صبحانه ها را ارائه مى دهند.

قدم زدن در تنگه بسفر

تنگه بسفر يكى از مهمترين جاهايى است كه استانبول را به آن مى شناسند.گردشگران بسيارى از اين مكان ديدن مى كنند. شما مى توانيد در يك مكان دنج و آرام در كنار تنگه بسفر قدم بزنيد و از منظره هاى زيبا لذت ببريد.

خوردن غذاهای ترکی با ویویی بسیار زیبا

      خوردن غذاهای ترکی با ویویی بسیار زیبا

گردش هاى دريايى تفریح مردم استانبول

مردم محلى در استانبول بسيار به گردش هاى دريايى علاقه مند هستند و براى گردش به جزاير پرنس مى روند. شما مى توانيد با استفاده از كشتى هاى مسافربرى و تفريحى به اين جزاير برويد و از سفر دريايى لذت ببريد.

در اين جزيره نمى توانيد براى جابجايى از وسيله هاى نقليه موتورى استفاده كنيد. به همين دليل با خيال راحت از يك محيط آرام و دنج بدون ترافيك مى توانيد لذت ببريد.

خريد در استانبول تفریح مردم استانبول و گردشگران به این شهر

اكثر افراد و مردم محلى كه در استانبول ساكن هستند خيابان ها و مراكز خريد و پاساژ هاى قيمت مناسب را براى خريد خود انتخاب مى كنند. اگر به دنبال خريد در اين شهر هستيد مى توانيد در بى اوغلو، نيشانتاشى و كاديكوى چندين مركز خريد وجود دارند، سرى بزنيد و خريد كنيد. البته حتما سرى به بازار بزرگ كه يكى از جاذبه هاى گردشگرى به حساب مى آيد بزنيد.

غذا در استانبول

براى وعده هاى غذايى مردم محلى غذاهاى سنتى شهر را انتخاب مى كنند. اگر اين غذاها با ذائقه و سليقه شما سازگار نباشد انتخاب هاى زيادى با قيمت هاى مناسب خواهيد داشت از نظر كيفيت بسيار عالى هستند.

غذاهاى سنتى تركيه تنوع زيادى دارد و از غذاهاى خيابانى تا انواع كباب ها را شامل مى شوند. مردمان ترك در تهيه دسر ها و شيريني جات بسيار ماهر هستند و باقلواها و دسرهايشان بسيار معروف هستند.

قهوه ترك در جوار تنگه بسفر

خوردن قهوه ترك در ميان مردم محلى يك سنت و فرهنگ به حساب مى آيد. مكان هاى مختلفى وجود دارد كه شما مى توانيد در آن ها قهوه ترك سفارش دهيد و لذت ببريد.

از قهوه هاى خيابانى گرفته تا كافه هاى لوكس و گران قيمت. اما توصيه مى كنيم دركافه هاى كنار تنگه بسفر قهوه ترك را امتحان كنيد و از مناظر زيبا لذت ببريد.

تفریحات شهر استانبول

             تفریحات شهر استانبول

موزيك زنده و فعاليت شبانه

كنسرت هاى مختلفى درسطح شهر برگزار مى شود كه علاقمندان به موزيك مى توانند در اين كنسرت ها شركت كنند. شب هاى استانبول سر زنده و پر جنب و جوش است.

مردم تركيه در انواع برنامه هاى موسيقى و فعاليت هاى شبانه حضور دارند و از اين مكان ها گردشگران به خوبى استقبال مى كنند و مردمان شهر همراه گردشگران در اين مكان شركت مى كنند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

استانبول شهری مملو از رنگ و هیاهو با نقاشى هاى خيابانىخيابان های استانبول براى خريد از فروشگاه هاى معروف