بازديد از زيباترين نقاط استانبول

استانبول يكى از معروفترين مكان ها براى گردشگران است كه مكان هاى ديدنى باشكوهى دارد. استانبول داراى تاريخچه بسيار غنى است كه در حال حاضر تبديل به يكى از مكان هاى برتر اروپا شده است. احتمال اينكه با وجود فراوانى مكان هاى ديدنى در تركيه شما از بعضى از مكان هاى ديدنى غافل شويد در اينجا مى خواهيم شما را با چند مكان ديدنى استانبول آشنا كنيم .

ايا صوفيه یکی از آثار تاریخی معروف آستانبول

ايا صوفيه در گذشته به عنوان كليسا از آن استفاده مى شد كه در دوره عثمانى به مسجد تبديل شده بود و در دنيا به عنوان يكى از نماد هاى شهر استانبول به شمار مى رود و امروزه به موزه تبديل شده است كه طراحى داخلى اين موزه بسيار چشمگير است.

مسجد آبى استانبول

نام اصلى مسجد آبى مسجد سلطان احمد است .كه اين مسجد نيز به دليل معمارى و طراحى خاص آن اين مسجد را بى همتا كرده است و همچنين اين معمارى و كاشى هاى به كار گرفته شده در اين مسجد دليلى براى نام آن است (مسجد آبى )

كاخ توپكاپى و کاخ دلما باغچه از آثار تاریخی استانبول

كاخ توپكاپى يك مكان ديدنى و بى نظيرى است كه گردشگران را به سوى خود جذب مى كند. اين كاخ واقع در كنار درياى سياه است كه منظره اى باشكوه و ديدنى دارد كه در گذشته اقامتگاه سلطان ها و همسران آن ها بوده است و در دوره عثمانى از اين كاخ براى مراسمات باشكوه و استراحتگاه مسافران استفاده مى شد.

كاخ دلما باغچه در حاشيه تنگه بسفر واقع شده است و در فاصله ى ٥٠٠كيلومترى ميدان تكسيم قرار دارد كه در قرن هاى ١٩و ٢٠ميلادى مركز اصلى امپراتورى عثمانى بود.

داراى اتاق ها و سالن هاى زيبايى است كه همه را شگفت زده مى كند در سالن اين كاخ مى توانيد يكى از بزرگترين لوسترهاى جهان را ببينيد كه از كريستال معروف چك ساخته شده است.

برج گالاتا

برج گالاتا يكى از جاذبه هاى ديدنى شهر استانبول است كه با بازديد از آن شما مى توانيد به تماشاى شهر استانبول از ارتفاع بالا بپردازيد بسيارى از نقاط استانبول از اين برج قابل مشاهده است .

برج گالاتا در استانبول

                   برج گالاتا در استانبول

مسجد سليمانيه و كليساى چورا مناطق دیدنی استانبول

در سفر به استانبول يكى از مكان هايى كه بايد از آن ديدن كنيد مسجد سليمانيه است.این مسجد به دست معمار معروف سينان ساخته شده است. اين معمار برجسته بناهاى بيشمارى را به يادگار گذاشته است كه يكى از اين بناها مى توان به مسجد سليمانيه اشاره كرد.

كليساى چورا در دوره بيزانس تاسيس شده است. این کلیسا مملو از نگاره ها و نقش هاى جذاب و با شكوه است كه نقاشى هاى آن هر كدام داستانى دارد و تماشاگران را به خود سوق مى دهد.

خیابان استقلال در استانبول

           خیابان استقلال در استانبول

پارك گلخانه و خیابان معروف استقلال در استانبول

اگر به دنبال گشت و گذار و استراحت در يك مكان دنج هستيد پارك گلخانه بهترين گزينه است مى توانيد ساعت ها در اين پارك استراحت كنيد اين پارك واقع در نزديكى كاخ توپكاپى است شمامى توانيد در هنگام بازديد از كاخ به اين پارك سرى بزنيد.

خيابان استقلال يك منطقه عابر پياده است كه اطراف آن پراز فروشگاه ها و رستوران و كافه ها است و يك ترامواى قديمى در وسط پياده رو حركت مى كند خيابان استقلال يكى از معروفترين و شلوغ ترين خيابان هاى استانبول است كه در طول روز ميليون ها نفر از آن بازديد مى كنند.

 

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

تفريحات زمستانى در كوش آداسىمعرفی هفت رستوران كناكلى در شهر آلانيا