بهترين سفر هاى روزانه از مارماريس

مارماريس يك شهر ساحلى از تركيه با خط ساحلى بزرگ است. كه دربين كشورهاى سراسر دنيا در رده مقاصد پر طرفدار تركيه قرار دارد اگر قصد سفر به اين كشور را داريد حتما از گوشه و كنار اين شهر ديدن كنيد و لذت ببريد و بهترين و جذاب ترين مناطق مارماريس اطراف آن است.

ما در اينجا بهترين نقاطى كه نبايد از ديدن آن غافل شويد را خدمتتان معرفى مى كنيم .

تور روستاى سنتى مارماریس

تور روستاهاى سنتى در مارماريس يكى از تفريحات جذاب روزانه اين شهر است. با شركت در اين تورها مى توانيد از روستاهاى اطراف ديدن كنيد و با فرهنگ زندگى آنها آشنا شويد و با ملاقات مردم محلى اين شهر که بسيار لذت بخش است با فرهنگ آن ها آشنا شوید.

مارماریس و گردشگری در آن

             مارماریس و گردشگری در آن

داليان kaunos

داليان يك منطقه عالى و پر طرفدار در جنوب شرقى شهر واقع شده است. رودخانه منحصر به فرد داليان در مارماريس قرار دارد. ساحل شنى محافظت شده كه به ساحل لاكپشت شناخته مى شود.

لاك پشت هاى دريايى، حمام هاى گل سلفوريك، مقبره هاى سنگ تراشيده پادشاهان و شهر باستانى Kaunos در دنيا شناخته شده است. همانطور كه مى بينيد اين منطقه داراى شگفتى ها طبيعى و تاريخى متعددى است.

پاموكاله در نزدیکی شهر مارماریس

اين مقصد گردشى و درمانى شناخته شده در فاصله ٢٠٠كيلومترى از مارماريس در استان دنيزلى قرار دارد. پاموكاله به معنى قلعه پنبه اى است. پاموكاله يكى از شگفتى هاى زمين شناسى تركيه است كه در تمام دنيا شناخته شده است.

به دليل حفاظت از شگفتى عظيم طبيعى امكان رفت و آمد با كفش وجود ندارد. پاموكاله در نزديكى كوش آداسى قرار دارد كه در آن مى توانيد بالن سوارى را تجربه كنيد .

افسوس

افسوس يكى از شهرهاى تاريخى و قديمى تركيه است. حتى با وجود گذشت صدها سال بعضى از سازه هاى آن حفظ شده است. اين شهر یونان باستان در ازمير قرار دارد.

در تمام طول سال بازديدكنندگان بسيارى از آن ديدن مى كنند. اين شهر باستانى در فاصله٢١٥ كيلومترى از مارماريس قرار دارد. يكى از مقاصد اصلى روزانه در مارماريس به حساب مى آيد.

زیبایی های مارماریس

                    زیبایی های مارماریس

كنيدوس

كنيدوس واقع در Tekirburnu در فاصله٣٥مترى Datcaو در ١١٠كيلومترى مركز مارماريس در دورترين سمت غربى شبه جزيره Datca واقع شده است.

كنيدوس از مركز مارماريس فاصله دارد اما سالانه تعداد زيادى از گردشگران از آن ديدن مى كنند كنيدوس يكى از بهترين مناطق تفرجگاهى در منطقه ى درياى اژه و درياى مديترانه است كنيدوس داراى دو سالن تئاتر با ظرفيت ٢٠هزار و ٥هزار نفرى است.

كنيدوس مهمترين شهر بندى كاريا بود كه در حال حاضر آثار هلنيسى ،رومى و بيزانس در آن ديده مى شود.

خليج Gokova

اين خليج در ٣٠كيلومترى از مارماريس قرار دارد به دليل طبيعت زيبا و آبشارهاى بسيار و مناطق تاريخى يكى از مقصدهاى پر طرفدار سفرهاى آبى است.

اين خليج احاطه شده است از كاج ها كه منظره ى زيبا به آن بخشيده است. در ساحل اين منطقه مى توانيد به كايت سورفينگ و تفريحات متعدد بپردازيد.

رودرس جزیره ای در شهر مارماریس

رودس(Rhodes) يك جزيره يونانى است كه در جنوب غربى مارماريس قرار دارد. بيشتر افرادى كه به مارماريس سفر مى كنند از اين منطقه نيز ديدن مى كنند.

از مكان هاى ديدنى رودس مى توان به معبد آفروديت، موزه باستان شناسى، كاخ استاد بزرگ، موزه بيزانس اشاره كرد. يكى از نقاط ميراث يونسكو است كه مكان هاى تاريخى، خيابان هاى باريك و انواع مغازهاى برند، كالاهاى محلى و صنايع دستى و سوغاتى كنار هم قرار گرفته اند .

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

معرفی هفت رستوران كناكلى در شهر آلانياراهنماى اولين سفر به كاپادوکيا