راهنماى اولين سفر به كاپادوکيا

وقتى براى نخستين بار به كاپادوکيا سفر مى كنيد حسى عجيبى پيدا خواهيد كرد. اين مكان يكى از زيبا ترين و عجيب ترين جاها در دنيا است حتى اگر عكس هايش هم ديده باشيد بازهم متفاوت و باور نكردنى است. ازشكل خاص صخره ها و هتل هاى غارى و چيزهاى ديگر از همان ابتدا متفاوت تر است.

كاپادوكيا يك منطقه ى تاريخى در تركيه است كه سال هاست گردشگران زيادى از آن ديدن مى كنند و براى باستان شناسان جاى شگفت انگيز است. اين مكان در مركز آناتولى قرار دارد. در اين مكان مى توانيد به ديدن جاذبه هاى جغرافيايى، تاريخى و فرهنگى و فعاليت هاى تفريحى بپردازيد.

اصلى ترين جاذبه هاى كاپادوكيا مى توان به هتل غارى ،دره ى سرخ ،شهرهاى زير زمينى باستانى ،موزه هاى فضاى باز اشاره كرد.

 سفر به كاپادوکيا

            سفر به كاپادوکيا

بهترين زمان براى بازديد از کاپادوكيا

بهار و پاييز بهترين زمان براى بازديد از منطقه ديدنى است. در تابستان ها اين مكان بسيار گرم است و مملو از جمعيت مى باشد. بهتر است فصل بهار و پاييز را انتخاب كنيد چون هواى ايده آلى دارد و مى توانيد به راحتى از بالن سوارى لذت ببريد.

چطور به كاپادوكيا سفر كنيم

افرادى كه به تركيه سفر مى كنند مى توانند با پرواز خود را به اين مكان برسانند. پرواز هاى تركيش اير لاين همه روزه به كاپادوكيا پرواز دارند اما افرادى كه مى خواهند مستقيم به اين شهر سفر كنند استفاده از تور كاپادوكيا بهترين انتخاب است .

در كجاى كاپادوكيا اقامت داشته باشيم

افراد بسيارى كه قصد سفر به اين شهر را دارند مى خواهند در هتل غارى اين شهر اقامت داشته باشند. گورمه يكى از بهترين مكان ها براى اقامت است كه هتل هاى متنوعى دارد و رستوران هاى بسيار خوبى در آن قرار گرفته است.

هتل هاى غارى اين منطقه بسيار مناسب هستند و مى توانيد بهترين ها را در آن پيدا كنيد .

اما اگر تصميم داشتيد در جاهاى ديگر كاپادوكيا اقامت داشته باشيد حتما به اورگوپ برويد كه بهترين هتل ها را در خود جاى داده است. جايى لوكس براى اقامت است. اگر با تور به اين منطقه سفر نمى كنيد حتما از قبل هتل خود را رزرو كنيد .

طبیعت زیبای کاپادوکیا در دل آناتولی

  طبیعت زیبای کاپادوکیا در دل آناتولی

مهم ترين فعاليت هايى كه مى توانيد در كاپادوكيا انجام دهيد

فعاليت هاى مختلفى را مى توانيد در كاپادوكيا انجام دهيد كه حتما بايد آن را مد نظر بگيريد. بالن سوارى از مهمترين فعاليت هاست زيرا تماشاى طبيعت صخره اى و متفاوت پاكادوكيا از ارتفاعات بسيار لذت بخش است .

تورهاى مختلفى با امكانات و قيمت هاى متفاوتى وجود دارد كه بسته به بودجه خود مى توانيد انتخاب كنيد و در آنها شركت كنيد .

تورهاى طبيعت گردى به نقاط مختلف كاپادوكيا از جمله دره عشق از ديگر فعاليتهايى است كه بايد انجام دهيد اين را به ياد داشته باشيد كاپادوكيا يك مكان تاريخى است و از موزه هاى مختلف روباز ،شهرهاى زيرزمينى آن حتما ديدن كنيد.

اين منطقه داراى كافه ها و رستوران ها و بارهاى بسيارى است كه مى توانيد ساعات مختلف روز بهترين غذا ها و نوشيدنى ها را تجربه كنيد و چندين فروشگاه براى سوغاتى وجود دارد در هنگام سفر به اين منطقه حداقل ٣روز براى اقامت را در نظر بگيريد و از مهمترين جاهاى آن ديدن كنيد و از گشت وگذار لذت ببريد .

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

بهترين سفر هاى روزانه از مارماريسدانستنى هايى درباره سواحل كوش آداسى