راهنماى سفر به شهر وان براى گردشگران تركيه

وان از نظر شرايط جغرافيايى از سمت شرق به كوه هاى سياه كوه و ارك و از سمت جنوب به كوه آرتوس متصل شده است. در شمال و غرب اين شهر درياچه وان واقع شده است.

وان آب و هواى معتدلى دارد و تابستان ها مقصد خوبى براى سفر است اين شهر طى سال ها كه بر اثر زلزله ويران شده بود بازسازى شده رونق بيشترى پيدا كرده است و افراد بسيارى براى خريد و گردش به اين شهر سفر مى كنند.

دسترسى به شهر وان

وان يكى از شهرهاى مرزى كشور تركيه است كه در همسايگى و نزديكى ايران واقع شده است. اگر بخواهيد زمينى به اين شهر سفر كنيد بايد از آذربايجان غربى حركت كنيد و از مرز رازى به تركيه برويد.

مرزهاى ديگرى هم وجود دارد مانند مرزهاى بازرگان و سرو از شهرهاى ماكو و خوى و اروميه مى گذرند و مرز ايران و تركيه هستند. اين مرزها ساعت ٨از ايران و ساعت٩:٣٠از تركيه براى تردد باز مى شود .

تفریحات شهر وان

                     تفریحات شهر وان

 مراكز خريد و هتل ها و رستوران هاى وان

افراد بسيارى براى خريد به اين شهر مى روند و مراكز بسيارى در اين شهر وجود دارد كه گردشگران علاوه بر گردش خريد هم انجام مى دهند. خيابان جمهوريت از معروفترين خيابان شهر وان است كه شامل مراكز خريد بسيارى است.

فروشگاه هاى زنجيره اى بزرگ و معروفى در اين شهر نمايندگى دارند كه در اكثر شهرهاى دنيا شعبه دارند شما مى توانيد اجناس دلخواه خود را خريدارى كنيد .

هتل هاى متعددى در اين شهر وجود دارد هتل ٥ستاره اى مانند هتل اليت ورلد وان در اين شهر وجود دارد كه داراى طراحى و امكانات عالى مى باشد و به همه جاى شهر دسترسى آسان دارد.

هتل ديگرى كه در نزدي درياچه وان قرار دارد كه دابل ترى باى هيلتون نام دارد اين هتل منظره اى زيبا از درياچه را ارائه مى دهد.

شما هنگام سفر به اين شهر از تنوع غذايى تركى روبرو خواهيد شد. تركيه بهترين غذاها را دارد كه با ذائقه بيشتر افراد سازگار است از معروفترين غذاهاى تركى مى توان به كوفته ،دلمه ،دونر ،پيده كباب،آدانا كباب اشاره كرد.كه مى توانيد هركدام را كه خواستيد در رستوران هاى مختلف شهر امتحان كنيد.

يك رستوران خوب در خيابان جمهوريت قرار دارد كه مى توانيد در يك محيط دنج خوردن صبحانه عالى يا يك عصرانه را تجربه كنيد انواع فست فود هاى زنجيره اى مانند برگر كينگ و مك دونالد را مى توانيد امتحان كنيد.

شهر وان و زیبایی هایش

                 شهر وان و زیبایی هایش

تفريح در وان

بهترين زمان سفر به شهر وان تركيه فصل بهار تا اواخر تابستان است.در اين زمان شما مى توانيد به اين شهر سفر كنيد در اين فصل هوا مناسب براى گردش است.

گشت و گذار در خيابان جمهوريت و كاظم كارابكير ديدن و نشستن در كافه و خوردن قهوه ى ترك به همراه باقلوا بسيار لذتبخش خواهد بود و يك روز خود را براى رفتن به درياچه وان اختصاص دهيد كليساى معروف آختاماو در وسط درياچه قرار دارد كه از آن مى توانيد ديدن كنيد.

مى توانيد از مكان هاى تاريخى و موزه شهر ديدن كنيد و از جاذبه هاى طبيعى آن لذت ببريد .

 

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

دانستنى هايى درباره سواحل كوش آداسى