بازدید از منطقه تاريخى اولوس آنكارا

شهر آنكارا پايتخت و يكى از بزرگترين شهرهاى كشور تركيه است. آنكارا يكى از تاريخى ترين و قديمى ترين شهرهاى تركيه است كه گردشگران هنگام سفر به تركيه مى توانند در آن اقامت داشته باشند و از جاذبه هاى ديدنى و تاريخى ديدن كنند.

يكى از ديدنى ترين مكان كه در سفر به آنكار توصيه مى شود بازديد از منطقه تاريخى اولوس است كه بسيار جذاب و ديدنى است .

آشنايى با منطقه اولوس

منطقه اولوس در مركز شهر واقع شده است و يكى از تاريخى ترين مكان هايى است كه گردشگران مى توانند از آن ديدن كنند. در اين مكان بناهاى تاريخى زيادى وجود دارد كه بازديد از آن ها بسيار جذاب است.

از جمله مكان هاى تاريخى مى توان به خانه هاى قديمى، بازار هاى سنتى، موزه هاى گوناگون و بسيارى از مكان ديدنى اشاره كرد. اگر به عكاسى علاقمند هستيد مى توانيد عكس هاى هنرى بسيارى را در بازديد از منطقه اولوس ثبت كنيد.

منطقه گردشگری اولوس در آنکارا

          منطقه گردشگری اولوس در آنکارا

تاريخچه منطقه اولوس آنكارا

اولوس در زبان تركى به معنى ملت است به دليل تاريخى و قديمى بودن مكان آثار باستانى و مكان هاى ديدنى بسيارى قرار گرفته است. مهم ترين بناهاى تاريخى منطقه اولوس به سال هاى اوليه جمهوريت تركيه بر مى گردد اكثر بناهايى كه در اين منطقه وجود دارد قدمت زيادى دارند و قدمتش به بيش از٢٠٠٠سال بر مى گردد.

سبك معمارى منطقه اولوس آنكارا

همانطور كه اشاره كرديم منطقه اولوس به دليل قدمت زيادى كه دارد توانسته مورد توجه گردشگران واقع شود. بيشتر بناهايى كه در اين منطقه قرار دارد به دوران جمهوريت تركيه بر مى گردد و از سبك معمارى دوره عثمانى برخوردار است برخى از بناها سبك معمارى نئوكلاسيك دارد.

يكى از معروفترين بناهايى كه در منطقه اولوس قرار دارد و به صورت كاملا بارزى اين سبك معمارى را به نمايش گذاشته ساختمان هاى واقع در بلوار آتاتورك است.

آنکارا و منطقه گردشگری اولوس

         آنکارا و منطقه گردشگری اولوس

جاذبه هاى گردشگرى منطقه اولوس

آنچه كه محبوبيت منطقه اولوس را بيشتر كرده است قدمت تاريخى و جاذبه هاى ديدنى آن است .ازجمله مهم ترين اين موارد مى توان به موزه هاو بناهاى واقع اشاره كرد.

ازمعروفترين اين مكان ها مى توان به ساختمان قديمى پارلمان جمهورى تركيه متعلق به ١٩٢٣، هتل آنكارا پالاس، معبد آگوستوس و روم، ستون ژولين ،موزه مردم شناسى، مجسمه آتاتورك، موزه ى قالى و قاليچه، قلعه آنكارا، سالن اپرا و باله تركيه، مسجد حاجى بايرام و مقبره آتاتورك اشاره كرد.

در اين مكان بناها و جاذبه هاى گردشگرى بسيارى قرار دارند كه بازديد از آن بسيار لذت بخش و جذاب است براى بازديد از اين مكان ها مى توانيد يك از برنامه سفرى خود را با تور آنكارا به منطقه هاى قديمى اختصاص دهيد.

طريقه دستيابى به منطقه اولوس آنكارا

منطقه اولوس يكى از معروف ترين مناطق شهر است كه در مركز پايتخت تركيه واقع شده است. و تمامى افرادى كه تمايل دارند مى توانند از آن بازديد كنند و دسترسى به اين منطقه بسيار آسان است و با استفاده از وسيله هاى حمل و نقل عمومى به راحتى مى توانيد خود را منطقه اولوس برسانيد مخصوصا اتوبوس ها و مينى بوس ها بسيار مقرون به صرفه و اقتصادى هستند. براى بازديد از برخى از بناهاى اين منطقه بايد بليط تهيه كنيد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

هتل سلكتوم لاكچرى ريزورتجنگل شهرى كمربورگاز در استانبول