جنگل شهرى كمربورگاز در استانبول

گشت و گذار در جنگل هاى سرسبز و زيبا يكى از فعاليت هاى پرطرفدار در بين گردشگران است. در اينجا مى خواهيم يكى از جنگل هاى نزديك به استانبول رابه گردشگران معرفى كنيم كه از جمله جاذبه هاى ديدنى طبيعى شهر محسوب مى شود كه براى پيك نيك و گشت و گذار گروهى مناسب است.

كمى درباره جنگل شهرى كمربورگاز

كمربورگازمنطقى زيبا در شهر استانبول است علاوه بر جنگل يك ساحل نيز دارد كه بسيارى از مردم محلى در آخر هفته ها براى تفريح به اين پارك مى آيند و از امكانات رفاهى و تفريحى آن بهره مندمى شوند.

با تمام زيبايى هايى كه اين جنگل دارد اين مكان شلوغ نيست و براى دورى از شلوغى و از ازدحام جمعيت گزينه مناسبى است.

كمربورگاز در منطقه ايوب سلطان در بخش اروپايى استانبول واقع شده است و در نزديكى مركز شهر قرار دارد. اين جنگل از سال ٢٠١٩به عنوان پارك شهرى شناخته شده و امكانات رفاهى و تفريحى خوبى را در اختيار گردشگران و مردم محلى مى گذارد .

علاوه بر رود درياچه و تپه ها و جنگل هاى سرسبزى كه در اين مكان وجود دارد كه همه را به سوى خود سوق مى دهد و امكانات مختلفى براى پيك نيك ،تورهاى طبيعت گردى و قايق سوارى ذر نظر گرفته شده است تا بتوانيد بهترين لحظات را در آن سپرى كنيد.

طبیعت زیبای جنگل  های شهرى كمربورگاز

   طبیعت زیبای جنگل های شهرى كمربورگاز

فعاليت هايى كه مى توانيد در جنگل شهرى كمربورگاز انجام دهيد:

مكان برپايى پيك نيك: اين مكان براى دسته جمعى ها و خانواده ها در نظر گرفته شده است كه بتوانند در محل مشخصى پيك نيك برپا كنندو به پخت و پز بپردازند و از امكانات رفاهى بهره مند شوند.

در نظر داشته باشيد در اين جنگل روشن كردن آتيش ممنوع است و در مكان هاى مشخص شده مى توانيد پخت و پز انجام دهيد .

دوچرخه سوارى: دوچرخه هاى كرايه اى براى افرادى كه به اين جنگل براى تفريح مى روند در نظر گرفته شده است. مسيرهاى براى دوچرخه سوارى تعبيه شده است كه مى توانيد به گردش بپردازيد .

تفریح در جنگل های زیبا کمربورگاز

        تفریح در جنگل های زیبا کمربورگاز

قايق سوارى در بركه: در اين بركه كوچك كه به توسط سدى بنا شده است مى توانيد از قايق سوارى لذت ببريد.

زمين هاى ورزشى: زمين هاى ورزشى همچون زمين فوتبال يكى از بهترين روش براى ورزش و تفريح با ديگر گردشگرانى است كه به اين محل مى آيند باتوجه به فضاى شاد كمربورگاز فعاليتهاى جمعى بسيار لذت بخشى مى توانيد انجام دهيد .

خريد صنايع دستى: يك بازار كوچك در اين مكان قرار داردكه شامل چندين غرفه است كه در آن صنايع دستى به فروش مى رسد.

مسيرهاى پياده روى: در اين جنگل مسير هاى پياده روى در نظر گرفته شده است كه مى توانيد با پياده روى از جاهاى ديدنى جنگل بازديد كنيد.

بازديد از اين جنگل كاملا رايگان است شما مى توانيد با استفاده از تاكسى يا اتوبوس به اين مكان برويد و از اين محل بين ساعات ٩صبح تا٦عصر ديدن كنيد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

بازدید از منطقه تاريخى اولوس آنكاراخانه حضرت مريم مقدس كوش آداسى