خانه حضرت مريم مقدس كوش آداسى

كوش آداسى يكى از شهرهاى ساحلى در تركيه محسوب مى شود. اين شهر به دليل شرايط آب و هوايى مناسب بسيار مورد توجه گردشگران واقع شده است.

در كنار جاذبه هاى گردشگرى طبيعى مى توان از جاذبه هاى تاريخى و ديدنى آن نيز بازديد كرد كه لحظات به يادماندنى برايتان رقم مى زند .يكى از مكان هاى ديدنى كه در سفر به اين شهر پيشنهاد مى شود از آن ديدن كنيد خانه حضرت مريم مقدس است.

خانه حضرت مریم در کوش آداسی

         خانه حضرت مریم در کوش آداسی

آشنايى با خانه حضرت مريم مقدس

خانه مريم مقدس در كوش آداسى حوالى منطقه افسوس و در ٧كيلومترى سلوك واقع شده است. اين سازه قديمى مكانى براى عبادت و راز و نياز مسيحيان كاتوليك ساكن در كوش آداسى است.

طبق گفته ها مريم مقدس بعد از به صليب كشيده شدن عيسى در اين خانه سكونت داشته است به همين دليل اين مكان مقدسى به شمار مى رود و مسيحيان براى عبادت به آن مراجعه مى كنند.

تاريخچه خانه مريم مقدس

خانه مريم مقدس براى مسيحيان مكانى مقدس است كه در شهر كوش آداسى واقع شده است .البته اين خانه مدتها مخفى بوده و كسى ازش خبرنداشته تا اينكه راهب المانى متوجه اين خانه شده است و مردم منطقه را از وجود خانه مطلع كرده است.

اين بنا قدمت بسيارى دارد و مورد بازسازى قرار گرفته است به طورى كه در سال هاى ١٩٥٠تا١٩٦٠به عنوان كليسا از آن استفاده مى شد. ازجمله بخش هاى ديدنى خانه مريم مقدس مى توان به چشمه آبى اشاره كرد كه آب آن خاصيت شفاه بخشى دارد اين خانه از چشم انداز زيبايى برخوردار است.

جذابيت خانه مريم مقدس

خانه مريم مقدس در يكى از بهترين مناطق كوش آداسى در شهر افسوس واقع شده است. گردشگران علاوه بر بازديد از اين مكان مى توانند از مناطق زيبا و چشم اندازهاى بى نظير بهره مند شوند.

سالانه در ١٥آگوست مراسم بزرگداشت حضرت مريم بسيار باشكوه برگزار مى شود كه علاقمندان مى توانند در اين مراسم حضور داشته باشند. علاوه بر اين ها سبك معمارى و نحوه ساخت خانه مريم مقدس موجب شده كه توجه همگان را به خود جلب كند از جمله ويژگى هاى بارز آن مى توان سنگ هاى مستطيلى بزرگ به كار رفته در ديواره ها و پنجره ها اشاره كرد فواره آب مقدس و ديواره هاى آرزو از ديگر جذابيت هاى اين مكان است.

بازدید ازخانه حضرت مریم یک بنای تاریخی در کوش آداسی

 خانه حضرت مریم یک بنای تاریخی در کوش آداسی

طريقه بازديد از خانه مريم مقدس

تمامى افرادى كه به كوش آداسى سفر مى كنند مى توانند از خانه مريم مقدس كه در افسوس واقع شده است .ديدن كنند بايد توجه داشته باشيد امكان رفتن به اين مكان با وسيله نقليه عمومى ممكن نيست هيچگونه ايستگاه اتوبوس و مترو در اين مسير قرار ندارد.

اما علاقمندان مى توانند با استفاده از تاكسى خود را به اين مكان برسانند مدت زمان حدودى كه براى بازديد از اين مكان بايد در نظر داشته باشيد ٢ساعت است.

براى ورود به اين كليسا بايد حدود ١٣دلار پرداخت كنيد بازديد كنندگان در كنار آن مى توانند از چندين جاذبه گردشگرى واقع در همين حوالى ديدن كنند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

جنگل شهرى كمربورگاز در استانبولرستوران ها در محله بشيكتاش در استانبول