گشت و گذار بهاری در استانبول

بعد از روزهاى زمستانى و كوتاه نوبت به روزهاى بلند وگرم مى رسد اگر مى خواهيد از زيبايى هاى استانبول بهره مند شويد، در ماه آوريل به اين شهر سفر كنيد.

آوريل شروع بهار و پايان زمستان است. که دوباره زندگى در اين شهر جريان گرفته و پارك ها و باغ ها از صداى مردم، گردش خانواده ها، جشنواره ها پرمى شود. در فصل بهار در استانبول گشت و گذارى به يادماندنى خواهيد داشت.

زندگى شهرى و آب و هوای بهاری در استانبول

استانبول با داشتن سواحلى زيبا، كافه ها، تراس ها، رستوران هاى بى نظير، جشنواره ها و فستيوال هاى جذاب و رنگى براى گشت و گذار بهارى بهترين گزينه است.

توصيه مى شود براى بازديد از جاذبه هاى ديدنى در طول هفته مراجعه كنيد چرا كه آخر هفته ها پر از ازدحام جمعيت مى شود. در فصل بهار كنسرت ها و جشنواره هاى مختلفى در اين شهر برگزار مى شود.

در ماه آوريل هواى خنك و ته مانده نسيم زمستانى حس مى شود اما گرماى آفتاب حس و حال عجيبى ايجاد مى كند.

آب و هوای بهاری در استانبول و تفریح در این شهر

آب و هوای بهاری در استانبول و تفریح در این شهر

فصل بهار استانبول و جاذبه هاى برتر

تفریحاتی كه مى توان در استانبول انجام داد بسیار متنوع و بى پايان می باشد. و انتخاب برای معرفی بهترين جاذبه استانبول در فصل زیبای بهار بسیار مشکل است.

محله سلطان احمد محله اى قديمى و تاريخى است كه پر از جاذبه هاى ديدنى مانند مسجد سلطان احمد، ايا صوفيه، مسجد آبى استانبول، كاخ توپكاپى ،موزه هاى هنرى و اسلامى ،مخزن آب باسيليكا و …كه همگى در اين مكان قرار دارند .

جشنواره بين المللى فيلم٢٠٢١

جشنواره بين المللى فيلم استانبول يك جشنواره ١٢روزه است كه توسط مركز فرهنگ و هنر هر سال برگزار مى شود. شما مى توانيد از تماشاى فيلم هاى جذاب هنرى داخلى و خارجى در مناطق بى اوغلو و كاديكوى لذت ببريد. بليط هاى اين مراكز از اواخر مارس به فروش مى رسند كه به صورت اينترنتى مى توانيد تهيه كنيد.

فستیوال گل های لاله در بهار استانبول

فستیوال گل های لاله در بهار استانبول

فستيوال گل لاله در بهار استانبول

در كشور ترکیه و فرهنگ مردم گل لاله از اهميت بسيارى برخوردار است و از دوران عثمانى اين به جاى مانده است. هرسال در فصل بهارجشنواره اى به عنوان فستيوال گل لاله برگزار مى شود.

شما در سفر به اين شهر مى توانيد از صدها گل لاله كه در مناطق مختلف در پارك گلخانه، ميدان سلطان احمد، پارك ييلديز، پارك امرگان در بخش اروپايى و جنگل فتحى پاشا، تپه كامليكا و پارك بيكوز در بخش آسيايى ديدن كنيد و از مناظر زيبا عكس هاى به يادماندنى ثبت كنيد.

پیشنهاد بهاری در استانبول شرکت در تور دوچرخه سوارى و کروز بسفر

گشت و گذار در فضاى باز و دوچرخه سوارى از فعاليت هايى خواهد بود كه شما از آن لذت خواهيد برد و اين امكان را به شما مى دهد كه از مركز تاريخى سلطان احمد گذر كنيد و به شاخ طلايى در منطقه بى اوغلو برسيد.

در اين ميان فروشگاه هاى بسيارى را خواهيد ديد ادويه جات ،چراغ هاى تركى كه در بازار به فروش مى رسند خواهيد ديد.

كروز بسفر از آن تفريحات آبى و جذاب در استانبول است كه در ساعات مختلف انجام مى گيرد. كروز بسفر به همراه شام به عنوان فعاليتهاى عاشقانه با منظره غروب خورشيد محسوب مى شود.

اما شما مى توانيد در روز زير نور آفتاب ملايم در امتداد تنگه بسفر حركت كنيد و از مناظر زيبا و متفاوت جاذبه هاى اصلى لذت ببريد.منظره های زیبای بهاری در استانبول بسیار توصیه میگردد.

گشت و گذار بهاری در خیابان استقلال استانبول

خيابان استقلال يكى از معروفترين خیابان های استانبول می باشد. در فصل بهار حال و هواى اين خيابان نيز تغيير مى كند و نوازندگان جوان خيابانى در كنار و گوشه خيابان مشغول به نواختن هستند.

مى توانيد در اين خيابان قدم بزنيد و از غذاهاى تركى و سنتى لذت ببريد. علاوه بر خيابان مى توانيد به سراغ موزه خارق العاده مادام توسو در استانبول برويد و از كليساى شگفت انگيز سنت آنتونى پادوا و موزه پرا ديدن كنيد.

اگر شما هم خواهان سفر به استانبول هستید فصل بهار پیشنهاد ما به شما می باشد. با سفر به این شهر اگر خواهان زندگی و اقامت طولانیتر از مقدار مجاز هستید و کشور ترکیه را برای ادامه زندگی و اقامت ترکیه را  انتخاب کرده اید میتوانید از راهنمایی های موسسه گلوبال کادرو بهره ی کافی ببرید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

کلیسای صليب مقدس در وانموزه هاى بدروم براى آشنايى با تاريخ اين منطقه از تركيه