موزه هاى بدروم براى آشنايى با تاريخ اين منطقه از تركيه

اگر به بدروم سفر مى كنيد در ليست بهترين كارهايى كه مى توانيد انجام دهيد موزه ها نيز مى توانند از بهترين انتخاب ها باشند و شما را با فرهنگ و گذشته منطقه اى كه به آن سفر مى كنيد آشنا مى كنند.

تاريخ اين منطقه همانند پازل است كه بايد كنار هم بچينيد به طور نمونه چيزى ٦٠هزار سال پيش براى بار اول اقوام سواحل شرقى آفريقا براى بدست آوردن غذا و منابع تازه به اين سواحل رسيدند.

 بدروم و تاریخ آن

آناتولى در طول تاريخ شاهد فراز و نشيب هاى بسيارى بوده و اين سرزمين داستان هاى زيادى از سومريان را به خود ديده است. مخصوصا زمانى كه كنترل درياى مديترانه مهم شد بدروم تبديل به بندر استراتژيكى شد كه مى توانست باعث بالا رفتن قدرت حاكم آن گردد.

برخى از داستان ها در اين موزه روايت شده است و اطلاعاتى را در اختيار شما مى گذارد و اين شهر در دوره هاى مختلف همچنان دوام آورد و به زندگى ادامه داد.

وقتى كاريان آن را به عنوان پايتخت انتخاب كردند مائوسولوس حاكم كاريا در دوره هخامنشى معبد خود را در آن بنا كرده كه بعدها به عنوان عجايب هفتگانه دنيا شناخته شد.

شواليه هاى هوسپيتالر در آن كليساى باشكوه سنت جان را بنا كرد ايتاليايى ها در جنگ جهانى اول آن را تصرف كردند. در واقع چيزهاى زيادى هست كه مى توانيد در موزه بدروم ببينيد.

علاوه بر داستان هاى قديمى و تاريخى، بدروم را از جريانات هنرى و مدرن نگه نداشته و با گسترش شهرنشينى و گردشگرى هنرمندان بسيارى به آن سفر كردند كه آثار آن ها از طريق موزه در دسترس است.

موزه باستانشناسی بدروم

                موزه باستان شناسی بدروم

 قلعه بدروم و موزه باستان شناسى زير آب

موزه باستان شناسى بدروم يكى از مهم ترين موزه ها است. به طورى كه كشتى غرق شده ٣٥٠٠را در اين قلعه ٧٠٠ساله ترميم و به تصوير كشيده اند اين قلعه توسط شواليه سنت جان در قرن ١٥ساخته شده است.

اين موزه مجموعه هاى مختلفى را ميزبانى مى كند كه قدمت آن ها به عصر برنز باز مى گردد. شما مى توانيد در اين موزه اطلاعات بسيارى را از گذشته بدروم بدست آوريد علاوه بر اهميت تاريخى موزه ،اين موزه مكان مناسبى براى گشت و گذار است.

اين موزه در تابستان ها از ساعت ٩صبح تا ٧عصر باز است اما در زمستان ساعت ٥عصر تعطيل مى شود.

موزه مائوسولوس در بدروم

حدود ٢٥٠٠سال پيش كارايان كه زير اوامر حكومت ايرانى بودند همه چيز را در مورد شهر و آينده آن تغيير دادند. مائوسولوس ايده ساختن بنايى را داشت تضمين كننده زندگى ابدى باشد.

اگر چه بنا به تنهايى قدرت دوام تا ابد را نداشت اما وى با نهادن نام خودش به مقبره در تاريخ زنده نگه داشت. اين مقبره از عجايب هفتگانه دنيا به حساب مى آيد كه در بدروم در مسير آب واقع شده است.

از اين موزه چيزهاى زيادى باقى نمانده است و تبديل به ويرانه شده است اما يكى از پر ببينده ترين مكان ها در دنيا به شمار مى رود.

موزه های تاریخی در شهر بدروم

          موزه های تاریخی در شهر بدروم

موزه ماريتام بدروم

اگر مى خواهيد مرورى به تاريخ و فرهنگ مردم اين شهر بيندازيد و از عادات مردم محلى آشنايى پيدا كنيد بايد سرى به موزه ماريتام بزنيد. بدروم با اين همه جذابيتى كه دارد در گذشته روستايى ماهيگيرى بود كه مردمش در فقر و ندارى به سر مى بردند.

اين منطقه هميشه تحت تاثير امواج طوفانى درياى اژه متحمل خسارتى بود كه تاوانش را مردم منطقه مى پرداختند. بازديد از اين موزه و آشنايى با فرهنگ و هنر امروزى يكى از بهترين كارهايى است كه مى توانيد در سفر به بدروم انجام دهيد.

شما در اين موزه با نوشته هاى يك نويسنده، مردى ماهيگيرى و بزرگترين مركز صدف دنيا آشنا مى شويد.

موزه هنر زكى مورن

زكى مورن يكى از مهمترين شخصيت هاى شناخته شده تاريخ هنر تركيه است كه وى با شيوه زندگى و هنر خود در تركيه زبانزد شده است.

به عنوان يكى از برجسته ترين خواننده در تاريخ موسيقى كلاسيك تركى شناخته مى شود. او كه از طرفداران آرامش و فضاى بدروم بود براى سكونت در اين شهر در سال ١٩٨٠نقل مكان كرد.

مردم بدروم او را به عنوان پادشاه انتخاب كردند و ياد و خاطره وى را زده نگه داشتند كه پس از مرگ وى خانه او مورد بازسازى قرار گرفت و امروزه به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

گشت و گذار بهاری در استانبولدوچرخه های ISBIKE در استانبول