دوچرخه های ISBIKE در استانبول

اگر در فصل بهار يا تابستان به استانبول سفر كنيد حتما از قدم زدن و دوچرخه سوارى در اطراف تنگه بسفر يا در كوچه پس كوچه هاى شهر لذت خواهيد برد.

شهرى پر از زيبايى ها و ديدنى ها كه بازديد از آن بسيار لذت بخش خواهد بود. در اينجا مى خواهيد يك تفريح لذتبخش را پيشنهاد كنيم كه بتوانيد يك دوچرخه براى خود اجاره كنيد و از شهر ديدن كنيد.

سيستم كرايه دوچرخه در استانبول

استانبول يكى از شهرهاى بزرگ و زيبا در دنيا است كه مى خواهد با در اختيار گذاشتن دوچرخه كمى از آلودگى و ترافيك شهرى را كاهش دهد.همچنین به واسطه ی طبیعت و جاهای بکر در این شهر در سفر به ترکیه و استانبول محله های مناسب برای تفریحات و ورزش وجود دارد.

یکی از این امکانات داشتن دوچرخه های هوشمند است.سيستم كرايه دوچرخه خودكار ISBIKE از سال ٢٠١٣ فعاليت خود را آغاز كرده است و امروزه بيش از ١٤٠ايستگاه در مناطق مختلف فعاليت مى كند.

در حدود ١٥٠٠دوچرخه در آن وجود دارد که شما مى توانيد با يك كارت اعتبارى، دوچرخه مد نظر را بدون نياز به اپراتور اجاره كنيد و در ايستگاهى كه مى خواهيد آن را پس دهيد .

ايستگاه هاى ISBIKE داراى ١٠تا٢٠دوچرخه است كه در بيشتر موارد هميشه دوچرخه اى وجود دارد كه شما بتوانيد از آن استفاده كنيد.

استفاده از دوچرخه های هوشمند در استانبول

   استفاده از دوچرخه های هوشمند در استانبول

آموزش استفاده از دوچرخهISBIKE در استانبول

شما براى استفاده از اين سيستم تنها به كارت اعتبارى نياز داريد. شما با تهيه كارت استانبول مى توانيد دوچرخه كرايه كنيد بايد اين كارت را شارژ كنيد. ٥٠لير از كارت خود را براى اجاره دوچرخه در نظر بگيريد كه در آخر تنها مبلغ كرايه دوچرخه كسر مى شود و بقيه به شما برگردانده مى شود.

شما به دو روش مى توانيد هزينه دوچرخه را پرداخت كنيد در ابتدا مى توانيد در ايستگاه از طريق كارت اعتبارى واريز كنيد و دوچرخه آزاد مى شود يا از طريق اپليكيشن ISBIKE را نصب كرده و هم از نزديك ترين ايستگاه باخبر شويد و از طريق گوشى مبلغ مورد نظر را پرداخت كنيد.

بعد از آزاد شدن دوچرخه شما فرصت داريد تا آن را تست كنيد و اگر مشكلى نداشت استفاده كنيد و در ايستگاه هاى بعدى تحويل دهيد. مبلغ ٥٠لير از كارت شما جهت اجاره دوچرخه نگه داشته مى شود و پس از برگرداندن دوچرخه ٥٠لير آزاد مى شود و تنها كرايه دوچرخه از آن كم مى شود.

هزينه كرايه دوچرخه به ازاى هريك ساعت ٤لير ،تا ٢ساعت ٦لير تا٣ساعت ٨لير و از آن به بعد به ازاى هر ساعت اضافه ٥لير خواهد بود.

نكات مهم

شما براى اجاره دوچرخه به شماره ترك نياز داريد چون كد باز شدن قفل به شما ارسال مى شود.

حتما دوچرخه را در ابتدا تست كنيد تا مشكلى نداشته باشد .

حتما در هنگام تحويل دوچرخه اطمينان حاصل كنيد كه قفل شده است .

مبلغ مابقى پول ٢تا٧روز به حساب شما برگردانده مى شود.

دوچرخه سواری در سواحل استانبول

           دوچرخه سواری در سواحل استانبول

يكى از بهترين مسيرها براى دوچرخه سوارى

يكى از بهترين مسيرها دوچرخه سوارى كاديكوى به پنديك است كه بيش از ٢٠كيلومتر بوده و در آن چهار ايستگاه ISBKE وجود دارد. تا در هركجا كه خواستيد دوچرخه خود را تحويل دهيد. اين مسير از كنار آب مى گذرد و منظره ى زيبايى برای دوچرخه سواری است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

موزه هاى بدروم براى آشنايى با تاريخ اين منطقه از تركيهبهترين ساحل آنتاليا براى شنا كردن