آشنايى با قلعه وان شگفت انگيز

بيشتر گردشگران وان را صرفا براى خريد كردن و گشت و گذار در مراكز خريد شيك و ارزان قيمت آن دوست دارند. اما غافل از اينكه اين شهر مرزى و كوچك پر از جاذبه هاى گردشگرى است. يكى از بهترين اين مكان ها قلعه وان است كه اگر به اين شهر سفر كرديد بازديد ازاين قلعه تاريخى را از دست ندهيد.

معرفى قلعه وان

قلعه وان يكى از باشكوه ترين و محكم ترين قلعه هاى منطقه آناتولى است كه مى توانيد در هنگام سفر به اين شهر از آن ديدن كنيد. اين قلعه بزرگ با سبك و طراحى معمارى متفاوت و ارزش تاريخى كه دارد گردشگران بسيارى را به سوى خود مى كشاند.

اين قلعه در كنار سواحل درياچه وان كه يكى از جاذبه هاى گردشگرى مهم وان است واقع شده و بخش بسيارى از قلعه زير آب رفته است اما با اين حال شكوه و جذابيت خود را حفظ كرده است.

قلعه شگفت انگیز وان

                   قلعه شگفت انگیز وان

تاريخچه قلعه وان

اين قلعه در گذشته هاى خيلى دور ساخته شده است كه در آن زمان وان ملت مستقلى را تشكيل مى داد. كشورهاى ايران، ارمنستان و تركيه امروزى جزئى از آن بودند.

شهر وان آن زمان به دليل موقعيت مكانى و قرار گرفتن در درياچه از ارزش بالايى برخوردار بود به طورى كه به عنوان پايتخت شناخته مى شد به همين دليل در قرن هفتم دستور ساخت اين قلعه را براى مراقبت از شهر داده شد.

اما امروزه بخش هاى زيادى از اين قلعه در زير آب قرار دارد و اين قلعه از ارزش بالايى برخوردار است كه اقدامات زيادى براى نگه دارى قلعه و مراقبت از آن انجام شده است. حدود ٣٠٠٠سال از ساخت اين قلعه تاريخى مى گذرد.

سبك معمارى قلعه وان

قلعه وان يكى از عظيم ترين و باشكوه ترين بناهايى است كه مى توانيد مشاهده كنيد. به طورى كه محوطه بسيار گسترده اى براى ساخت آن اختصاص داده شده و در ساخت سازه اى محكم و مقاوم تلاش هاى بسيارى كرده اند.

در ساخت ديواره هاى آن از بلوك هاى يكسان و يك شكل استفاده شده و علاوه بر آن نماى بيرونى آن شاهد سنگ كارهايى از جنس سنگ هاى بازالت و ديوارهاى آجرى خواهيد ديد.

اين قلعه بر روى يك صخره واقع شده است و بلندى صخره به حدود ١٠٠متر مى رسد. اگر طرفدار سبك معمارى اوراتين هستيد اين سبك معمارى را در ساخت قلعه وان مشاهده خواهيد كرد. اين قلعه بارها بازسازى شده است.

مسير بازديد از قلعه وان

به دليل اينكه قلعه وان بر روى صخره قرار گرفته براى دسترسى به آن بايد مسيرى را پياده روى كنيد. زمان رفتن به این مكان حتما بايد كفش راحتى بپوشيد.

از آنجايى كه وان يك شهر كوچك است و گشت و گذار در آن بسيار راحت است علاقمندان مى توانند در تمامى فصل ها از اين قلعه ديدن كنند. در فصل زمستان از ساعت ٨صبح تا٥عصر و تابستان ها از ساعت ٩صبح تا٧عصر مى توان بازديد كرد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

تركيه مقصدی برای سفرهای خانوادگیصبحانه تركى و خوشمزگی های آن