صبحانه تركى و خوشمزگی های آن

غذاهاى تركى را بدون توجه ويژه به صبحانه تركى را نمى توان مورد بحث قرار داد. اين يك آغاز عالى براى روز است و داراى ويژگى و جزئیات منحصر به فردی در وعده های غذایی ترک ها به شمار می رود.

صبحانه ترکی هر فرد را راضى نگه ميدارد. بيشتر مردم تركيه روز خود را با يك صبحانه عالى آغاز مى كنند .صرف صبحانه در تركيه علاوه بر ضروريت يك سنت خانوادگى به شمار مى رود.

در حالت كلى ترك ها عاشق غذاخوردن هستند و صبحانه مهمترين وعده غذايى آن هاست و مى دانند كه چه خوراكى هايى برايش در نظر بگيرند. البته از نظر محلى تفاوت هاى بسيارى در برنامه هاى صبحانه وجود دارد.

برای مثال مردم هر منطقه پنير و زيتون و حتى نان خاصى را نسبت به مردم منطقه ديگر مى خورند. اما بسيارى از خوراكى ها صبحانه در بين ترك ها يكسان است.

عناصر اصلى يك صبحانه تركى

براى شروع يك صبحانه عالى چاى ضرورى است هرچند قهوه ترك بسيار شهرت دارد اما انتخاب اصلى چاى است. انتخاب قطعى بعدى نان می باشد که رايج ترين نان در تركيه نان سفيد است.

ساير مواد اصلى در صبحانه تركى پنير سفيد ،پنيرهاى سنتى ،زيتون سياه و سبز،كره ،عسل ،مربا ،تخم مرغ ،گوجه ،خيار و فلفل دلمه اى هستند و همچنين سوپ يكى از اصلى ترين وعده هاى صبحانه در زمستان ها است .

سرو صبحانه تركى و تنوع آن ها

       سرو صبحانه تركى و تنوع آن ها

رسوم سرو صبحانه ترکی

در سراسر استانبول مى توانيد صبحانه تركى سفارش دهيد و از آن لذت ببريد. از كافه ها گرفته تا شيرينى فروشى ها و همچنين بيشتر رستوران ها خدمات صبحانه ترکی را  ارائه مى دهند.

اگر مهمان این شهر هستيد و در ترکیه اقامت دارید و قصد میل کردن  صبحانه ترکی در يك كافه و رستوران دارید،  به جز گزينه اصلى موارد ديگرى نیز مى توانيد به صبحانه خود اضافه كنيد و از خوردن آن لذت ببرید.

در برخى از رستوران ها علاوه بر صبحانه و همه عناصر اصلى بورك نيز سرو مى شود. بورك ورقه هاى نازك خميرى شكل است كه داخل آن با سبزيجات و گوشت پر مى شود.

سوسيس تخم مرغ يكى ديگر از خوراكى هايى است كه در صبحانه هاى مفصل تركيه ديده مى شود. سوسيس ها از گوشت گاو ،سير و ادويه جاتى نظير فلقل قرمز ،زيره و سماق تهيه مى شود كه همراه تخم مرغ سرخ مى شوند. هرچند که خيلى چرب هستند اما طعم خوشمزه و تندى دارند.

يكى ديگر از خوراكى ها كه در صبحانه تركى ديده مى شود املت منه من است. اين خوراكى تند از تخم مرغ با پياز خرد شده، فلفل سبز، قرمز، گوجه فرنگى تهيه مى شود و در نهايت مرباهاى گلسرخ در هنگام صبحانه با وجود زيبايى و طعم عالى شادى زيادى را براى شما به ارمغان مى آورد.

در آخر نيز از نان سيميت غافل نشويد اين نان به شكل حلقه پر از كنجد كه تقريبا در همه نانوايى ها وجود دارد و همچنين مى توانيد از دكه هاى خيابانى تهيه كنيد و با پنير ميل كنيد.

صبحانه های رنگارنگ در ترکیه

             صبحانه های رنگارنگ در ترکیه

عبارت صبحانه در زبان تركى

در زبان تركى به صبحانه Kahvesltıگفته مى شود. اين عبارت را مى توان به صورت Kahve _altıجدا كرد كه به معنى غذايى كه قبل از نوشيدن قهوه صرف مى شود و در نتيجه يك صبحانه خوب را بايد با قهوه عالى تركى به پايان رساند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

آشنايى با قلعه وان شگفت انگيزمعرفی بهترین رستوران در حوالی مارماريس