معرفی بهترين جاذبه هاى تاريخى ازمير

جاذبه های تاریخی ازمیر برای علاقه مندان به این شهر زیبا در ترکیه، می تواند قابل توجه باشد. شهر ازمير از نقاط عميق تاريخى تركيه است. كه پر از منظره هاى تاريخى می باشد. و قصه هاى مختلفى از امپراتورى هاى گذشته را بازگو مى كند.

با اينكه در تمام تركيه تاريخ و تمدن و فرهنگ به وضوح قابل مشاهده است، اما ازمير از آن نقاطى است كه ديدنى هاى بسيارى را در خود جاى داده است. كه با يكبار سفر نمى توانيد از همه آن ها ديدن كنيد. مگر اينكه مدت زمان بيشترى در آن اقامت داشته باشيد.

منطقه تاریخی Agoraدر شهر ازمیر

اين منطقه تاريخى كه در دل ازمير قرار گرفته است و دسترسى به آن بسيار راحت است يكى از بهترين آثار محافظت شده در شهر باستانى اسميرنا است.

اين موزه از اهميت بالايى برخوردار است و توصيه مى شود كه هنگام سفر به ازمیر  از آن ديدن كنيد .آگورا يك فضاى عمومى كه براى مجالس و بازارها در يونان باستان استفاده مى شد.

طاق هاى سنگى ،مخازن آب و قصر سلطنتى كه قدمت آن به اواخر قرن چهارم قبل از ميلاد مسيح بر مى گردد و بازديدكنندگان را حيرت زده مى كند.

بازار تاریخی Kemeralti market and kizlaragasi hani

بازار تاريخى كمرالتى يكى از بهترين بازارهاى ازمير است كه داراى مغازه هاى رنگارنگ، خيابان هاى فرعى باريك، حياط هاى پنهان و چند كنيسه باقى مانده هستند كه بسيار ديدنى و جذاب است.

در داخل بازار يك كاروانسراى دوران عثمانى متعلق به قرن هجدهم قرار دارد در اين بازار بهترين فروشگاه هاى سوغات فروشى، فرش و صنايع دستى و چايخانه و قهوه خانه هاى خوبى در حال فعاليت هستند. اين بازار داراى فضاى قديمى و كاملا سنتى است.

بازار تاریخی Kemeralti market and kizlaragasi hani

بازار تاریخی Kemeralti market and kizlaragasi hani

سازه   Asansorو افسوس در شهر ازمیر

اين سازه براى حمل كالا و مردم از محله  Kartaşبه شيب تند دامنه تپه در سال ١٩٠٧بناشد. اين برج يكى از بهترين چشم اندازهاى شهر است كه يك رستوران عالى دارد و نيز اين سازه در يكى از بهترين خيابان هاى ازمير واقع شده است.

بدون بازديد از شهر تاريخى افسوس هيچ سفرى به شهر ازمير كامل نخواهد بود. اين شهر زيبا و شگفت انگيز قدمت ١٠ساله دارد كه قبل از ميلاد روم شكوفا شده است و برجسته ترين سازه ها مربوط به آن دوران است.

پيشنهاد مى شود از معبد آرتميس، كتابخانه سلسون، ادئون و معبد سباستو بازديد كنيد. افسوس از آن مقاصد برجسته اى است كه بايد از آن ديدن كنيد در بازديد از اين مكان دوربين عكاسى را فراموش نكنيد.

مکان های تاریخی شهر ازمیر

مکان های تاریخی شهر ازمیر

شهر Aigaiدر ازمیر

يكى از شهرهاى يونان باستان روم است كه قدمت آن به قرن ٣بعد از ميلاد مسيح بازمى گردد اين شهر در استان مانيسا در نزديكى ازمير قرار دارد مى توانيد در مناظر فوق العاده طبيعت در اطراف ويرانه هاى باستانى گشتى بزنيد.

زمانى مخفيگاه مهم براى آپولو بود مى توانيد در اطراف شاهد مناظر تاريخى و زيبا باشيد و عكس هاى زيبا و طبيعى بياندازيد. ارتفاعات كوه گون بخشى از كوهستان يونت محسوب مى شود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

معرفی بهترین رستوران در حوالی مارماريسبهترين مناطق گردشگرى دریایی و ساحلی در استانبول