بهترين مناطق گردشگرى دریایی و ساحلی در استانبول

استانبول يكى از بهترين مقاصد تفريحى در دنياست. يكى از جاذبه هاى گردشگرى استانبول سواحل متعدد آن است. استانبول در كنار درياى اژه و درياى سياه قرار گرفته و موجودات دريايى نقش مهمى در آشپزى اين شهر داشته اند.

اگر قصد سفر به اين شهر زيبا را داريد در هنگام بازديد از جاذبه هاى گردشگرى حتما غذاهاى دريايى اين شهر را امتحان كنيددر اينجا چند منطقه نزديك به دريا را خدمتتان معرفى خواهيم كرد.

سواحل استانبول

يكى از بهترين سواحل استانبول ساحل داليا است. این ساحل در بين گردشگران بسيار پرطرفدار است. محل زيبايى براى كسانى است كه از آرامش لذت مى برند و مى خواهند در ساحل به آرامش برسند.

در اين ساحل افراد مى توانند قايق هاى پارويى اجاره كنند و ورزش هاى آبى انجام دهند. در اين ساحل مى توانند از غذاهاى دريايى و نوشيدنى ها خنك لذت ببرند علاوه بر آن سواحل سوما نيز يكى ديگر از سواحل خوب استانبول است.

اين ساحل مساحت بزرگى دارد در عصر و شب طرفداران بسيارى دارد. در اين ساحل محوطه اى براى كمپ زدن در نظر گرفته شده است و براى استفاده از آن بايد از قبل هماهنگ كنيد در ساحل سوما اقامتگاه ،نمايشگاه و جشنواره اى موسيقى براى گودشگران در نظر گرفته شده است. در اطراف ساحل تپه هاى سرسبز و بكرى وجود دارد كه مناظر عالى را ارائه مى دهد.

ساحل داليا در استانبول

                 ساحل داليا در استانبول

رستوران هاى دريايى در استانبول

در نزديكى دريا رستوران هاى بسيارى وجود دارد. افراد محلى و گردشگران مى توانند به آن مراجعه كنند رستوران ماوى باليك يكى از بهترين رستوران هاى كنار دريا است كه جزو بهترين رستوران هاى دريايى استانبول به شمار مى رود.

اين رستوران از سال ١٩٩٥فعاليت خود را آغاز كرده است و بهترين وبا كيفيت ترين غذاهاى دريايى را ارائه مى دهد. از پرطرفدارترين غذاهاى اين رستوران مى توان به شاه ماهى قرمز يا بلوفيش اشاره كردكه بايد آن را حتما امتحان كنيد.

اين مكان داراى دو فضاى رو باز و سربسته است منظره زيبايى از دريا را ارائه مى دهد .يكى از بهترين رستوران هاى دريايى واقع در استانبول در محله تاريخى سلطان احمد است.

رستورانى با نام باليكچى صاباحاتين وجود دارد كه با سرو بهترين غذاهاى دريايى گردشگران را به سوى خود جذب مى كند در اين رستوران مى توانيد ماهى كبابى و غذاى سرآشپز را امتحان كنيد.

اگر طرفدار غذاهاى دريايى هستيد يكى از رستوران هاى فوق العاده در تنگه بسفر رستوران كلاب فيش سوادا است كه علاوه بر غذاهاى دريايى مى توانيد بهترين دسرها راميل كنيد.

سرو غذاهای دریایی در رستوران باليكچى صاباحاتين

سرو غذاهای دریایی در رستوران باليكچى صاباحاتين

چشم انداز زيباى محله ببك استانبول

محله ببك استانبول يكى از مناطق بى نظير در تنگه بسفر است. كه گردشگران مى توانند براى گشت و گذار و خوردن يك غذاى خوب به آن مراجعه كننداين محله جزو خوش آب و هواترين مناطق استانبول است كه در كنار بشيكتاش و در بخش اروپايى قرار دارد.

مردم محلى و گردشگران عاشق اين محله هستند و بسيارى از افراد در روزهاى تعطيل براى گذراندن اوقات فراغت و پياده روى به اين مكان مى روند و صبحانه خود را در اسكله ببك ميل مى كنند و لذت مى برند.

تفریحات محله بشیکتاش استانبول

        تفریحات محله بشیکتاش استانبول

گشت و گذار در محله بشيكتاش استانبول

شما در منطقه بشيكتاش استانبول علاوه بر گردش از تفريحات ديگرى نيز مى توانيد لذت ببريد كه شامل كشتى سوارى و خريد تورهاى روزانه و شبانه آن در تنگه بسفر مى شود.

بازديد از موزه نيروى دريايى به عنوان جاذبه گردشگرى مهم در اين منطقه به حساب مى آيد كه در آن لوازم قديمى نيروى نظامى به نمايش گذاشته شده است.

افراد مى توانند در اين موزه از قايق ها و كشتى هاى جنگى زمان عثمانى ،توپ هاى جنگى و ديگر تجهيزات ديدن كنند.بزرگترين قصر تركيه كاخ دلمه باغچه نيز در اين منطقه واقع شده است كه چشم انداز فوق العاده اى را ارائه مى دهد .

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

معرفی بهترين جاذبه هاى تاريخى ازميرهمه چيز درباره حمام هاى سنتى تركيه