همه چيز درباره حمام هاى سنتى تركيه

حمام هاى تركى يكى از تجربه هايى است كه همه در سفر به تركيه بايد آن را امتحان كنند. حمام بخشى از فرهنگ مردم اين كشور محسوب مى شود و اخيرا مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است و هر روز بر تعداد آن اضافه مى شود.

اگر به كشور تركيه سفر كنيد حمام هاى لوكس را مشاهده خواهيد كرد و اين امكان را به شما مى دهد كه بتوانيد از اين حمام ها استفاده كنيد و تجربه به دست آوريد. قبل از وارد شدن به حمام ها ابتدا بايد درموردشان بدانيد.

نكاتى كه قبل از هر چيزى بايد در موردشان بدانيد حمام هاى تركى بخش مردانه و زنانه كاملا جداگانه دارند برخى از روزها به آقايان اختصاص دارد و بعضى ساعتها به بانوان.

نكته قابل توجه دیگر اینکه حتما حمام خوب و مطمئن و با امكانات خوب براى خود انتخاب كنيد تا بتوانيد بهترين تجربيات را كسب كنيد.

در اينجا مى خواهيم بهترين حمام ها را معرفى كنيم اما اگر در يك هتل لوكس ترکیه اقامت كنيد مى توانيد از حمام تركى آن نيز بهره مند شويد. حمام تركى حدود ٢ساعت به طول مى انجامد اما با توجه به سرويس ها كم و زياد مى شود.

حمام سنتی ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری این کشور

حمام سنتی ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری این کشور

قدم به قدم با حمام سنتى ترکیه

قبل اينكه وارد حمام شويد از امكانات و سرويس هايى كه در اختيار شما قرار مى دهند اطلاع داشته باشيد و انتخاب كنيد حمام هاى شامل شستشو با كف ،ماساژ با روغن گياهى و …مى شود.

مرحله اول لباس

بايد در نظر بگيريد كه محيط جداگانه حمام هاى سنتى تركى راحتى بيشترى را براى مشتريان به وجود مى آورد پس اين بستگى به خودتان دارد كه موقع ماساژ لباس تنتان باشد يا نه .پوشيدن دمپايى براى سر نخوردن هم الزامى است .

مرحله دوم :خيس شدن و بخش گرم حمام سنتی ترکیه

با واردشدن به بخش گرم حمام ،حمام شما شروع مى شود شما روى يك سنگ مرمر گرم ك دراز مى كشيد و اين گرما باعث خارج شدن سموم بدن مى شود مسئول شستشو ابتداشمارا با آب گرم خيس مى كند تا به حد كافى عرق كنيد .حمام ها طورى طراحى شده اند كه نور داخل آنها مى تابد .

مرحله سوم :ليف كشى

بعد از اينكه بدن شما گرم شد و عرق كرديد يك نفر براى ليف كشى به سراغتان مى آيد و براى دقايقى با ليف به جان پوستتان خواهد افتاد.

مرحله چهارم :كف و ماساژ

براى اين كار از ليف ها و صابون هاى مخصوص استفاده مى شود و با كف زياد بدنتان را ماساژ مى دهند بخش عالى حمام تركى كه بسيار لذت بخش است.

مرحله پنجم: شستشوى مو

در اين مرحله نوبت به موى سرشما ميرسد با شامپو موى شما شسته و كمى سرتان ماساژ داده مى شود.

مرحله ششم :شستشو و خشك كردن

بعد از اتمام اين مرحله بايد كف را از بدنتان بشويد و بدنتان را خشك كنيد اگر تمايل داشتيد مى توانيد كمى روى سنگ مرمر دراز بكشيد .

مرحله هفتم :نوشيدنى و صحبت كردن و آرامش بعد از حمام سنتی ترکیه

حالا وقت آن رسيده است كه در اتاقى ديگر به استراحت و ميل كردن خوراكى و نوشيدنى بپردازيد و با همراهتان خود صحبت كنيد مى توانيد آرامش كسب كنيد.

نکات مهم حمام سنتی ترکیه

ممكن است در بعضى از حمام ها سنتى براى صابون و شامپو هزينه جدا دريافت كنند شما مى توانيد همراه خود شامپو و صابون ببريد بازار بزرگ ترکیه بهترين جا براى خريد صابون است.

دمپايى در تمام حمام هاى وجود دارد نياز نيست همراه خود ببريد و به هيچ وجه در محيط حمام عكاسى نكنيد چون بردن دوربين عكاسى ممنوع است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

بهترين مناطق گردشگرى دریایی و ساحلی در استانبولهتل در محله کادیکوی