بازديد از ٨جاذبه در منطقه درياى سياه در ترکیه

اگر چه استانبول زيبايى هاى شگفت زده اى دارد اما در حقيقت مناطقى از تركيه كه در نزديكى درياى سياه واقع شده اند زيبايى هاى بسيارى دارند و در سفر به آن مناطق مى توانيد تجربه هاى متفاوت و به يادماندنى كسب كنيد در سفر به تركيه توصيه مى شود از ٨منطقه ى خاص از منطقه ى درياى سياه در تركيه ديدن كنيد.

منطقه كاراگول ،آرتوين در حوالی دریای سیاه

كاراگول يكى از استثنايى ترين منطقه تركيه است بركه اى بسيار زيبا كه با انبوهى از درختان پر شده است و در هر فصلى از سال نمايى بى نظيرى را ارائه مى دهد .اين پارك ملى ديدنى هاى بسيارى دارد و از نظر تنوع گياهى بسيار زبانزد است اما مهم ترين آن بركه اى است كه از آن صحبت شد.

صومعه هزارساله سوملا

              صومعه هزارساله سوملا

كليساى ياسون ،اوردو-صومعه ى سوملا ،ترابزون

دلايل بسيارى براى سفر به اوردو وجود دارد كه بازديد از اين كليسا يكى از آن ها ست .اين كليسا توسط يونانيان و در يك مكان عالى و سرسبز و ديدنى روبه دريا بنا شده است .با وجود مناظر زيبا جذابيت اين كليسا دوچندان شده است.

با اينكه مساحت از شهرآنكارا و استانبول به اين مكان زياد است اما بودن در اين مكان بسيار جذاب و زيبا است اين صومعه بين سال هاى ٣٧٥تا٣٩٥ساخته شده است و در لبه يك پرتگاه قرار داردبناى فوق العاده زيبا دارد .بازديد از اين مكان بسيار لذت بخش است .

زيل كاله ودرياچه اولوگول

اين مكان در ريزه واقع شده است از مناطق مهمى است كه هنگام سفر به  كشور ترکیه بايد از آن ديدن كنيد مكانى سرسبز و رويايى كه يك قلعه ى فوق العاده كه به سبك غربى ساخته شده است در دريه ى طوفان آن به چشم مى خورد.

علاوه بر اين منظره اى زيبا مى سازد مكانى براى مرور تاريخ و بازديد از يك قلعه زيبا و سالم است .اين منطقه داراى ديدنى هاى بيشمارى است ونيز يك قلعه ديگر براى بازديد دارد.

اولوگول بزرگترين درياچه در اوردو به شمار مى رود كه در ميان جنگلى بسيار زيبا همچون الماسى مى درخشد .اين مكان داراى امكانات خوبى براى بازديدكنندگان ارائه مى دهد و در فصل هاى مختلف جلوه هاى متفاوتى دارد.

در فصل بهار و تابستان بسيار سرسبز و پر از انرژى مثبت و هواى خوب است و در پاييز با تغيير رنگ درختان همچون تابلوى نقاشى زيبا مى ماند .

آبشار پالويت ،ريزه و ساحل شنى شيله در دریای سیاه

آبشار پالويت از پر بازديد ترين نقاط گردشگرى در ريزه به شمار مى رود و اين به خاطر زيبايى بى بديل اين مكان است يك پل تاريخى در كنار اين آبشار قرار دارد كه در كنار حيات وحش و تنوع گياهى در كنار اين آبشار ،بازديد از اين مكان را جذابتر مى كند.

زمانى كه صحبت از درياى سياه تركيه مى شود حتما بايد با بهترين ساحل اين خطه آشنا شويد ساحل شنى شيله يكى از بهتر ين گزينه ها مى باشد اين ساحل در شمال استانبول واقع شده است و به راحتى مى توانيد با سيستم حمل و نقل عمومى خود را به آن جا برسانيد و از آن ديدن كنيد.

اين ساحل از نظر زيبايى بسيار عالى است و امكانات بسيارى دارد كه باعث شده در تابستان ها مملو از جمعيت شود.

 

پارك ملى يدى گولر

                 پارك ملى يدى گولر

پارك ملى يدى گولر،بولو غرب دریای سیاه

پارك ملى يدى گولر از آن مكان هاى خاص و متفاوت است كه در منطقه ى درياى سياه واقع شده است. اين پارك در بخش هاى غربى درياى سياه قرار دارد و تنوع گياهى خاص آن به همراه بخش هاى آبى ،طبيعتى فوق العاده را براى بازديدكنندگان ارائه مى دهد .

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

بهترين شهر ساحلى تور آنتاليابرترين سالن كنسرت در استانبول