اطلاعات ضرورى در مورد كوش آداسى

کوش آداسی اين شهرستان ساحلى و زيبا كه در امتداد سواحل درياى اژه قرار گرفته يكى از مقاصد محبوب و تابستانى تركيه به حساب مى آيد كه طى سال هاى اخير مورد استقبال گردشگران از سراسر دنيا قرار گرفته است.

اين شهر ساحلى با داشتن آب هاى زلال كريستالى ،سواحل ماسه سفيد و تفريحات آبى و امكانات مدرن تبديل به جايى لوكس شده است.

موقعيت جغرافيايى

كوس آداسى داراى٢٦٤كيلومتر مربع وسعت است كه در ارتفاع ١١مترى از سطح دريا قرار دارد و جزو استان آيدين به حساب مى آيد.

كوش آداسى در ٧١كيلىمترى شهر آيدين قرار دارد و از شمال سلجوق و پاموجاك و از جنوب با شبه جزيره ديلك همسايه است و از آنجايى كه در نزديكى جزيره يونان قرار دارد مورد توجه بسيارى قرار گرفته است.

آب و هواى كوش آداسى

داراى آب و هواى مديترانه اى و اژه اى آب و هوايى معتدل و معمولى با زمستان هاى نه چندان سود و تابستان هاى گرم هستند كه دماى هوا در ماه هاى تير و مرداد گرم مى شود.

در تابستان ها از بارندگى خبرى نيست اما در زمستان ها بارندگى به صورت باران رخ مى دهد ولى عموما بارش برف در كار نيست. كوش آداسى از شهرستان هاى استان آيدين است اما نزديك ترين مركز هواشناسى به آن ازمير است.

سواحل زیبای كوش آداسى

                 سواحل زیبای كوش آداسى

ماه هاى گردشگرى در كوش آداسى

فصل گردشگرى كوش آداسى مربوط به نيمه اول سال و فصل بهار است اما اوج آن ماه هاى تير، مرداد و شهريور است.

بهترين زمان سفر به كوش آداسى

اينكه هدف شما از سفر چه باشد مى تواند زمان بندى سفرتان را تغيير دهد. به طور مثال شهر باستانى افسس در تمام طول سال بازديد كننده دارد.

اما اگر هدف شما از اين سفر گشت و گذار فرهنگى باشد بهتر از بهار ،پاييز و زمستان از اين شهر ديدن كنيد تا از گرما و ازدحام جمعيت در امان باشيد.براى لذت بردن و استفاده از تفريحات آبى از ارديبهشت ماه تامهر هر زمان كه خواستيد مى توانيد سفر كنيد.

نقشه

اين روزها با وجود گوشى هاى موبايل و دسترسى به اينترنت استفاده از نقشه چاپى بسيار كم شده است اما همچنان پيشنهاد مى كنيم از آژانس مسافرتى و هتل خود يك نقشه تهيه كنيد تا زمانى كه دسترسى به اينترنت نداشتيد بتوانيد مسيرها را به راحتى پيدا كنيد.

  كوش آداسى

                          كوش آداسى

در سفر به كوش آداسى چه چيزهايى بخريم ؟

بهترين سوغاتى هاى كوش آداسى همچون ساير نقاط تركيه شامل قالى،قاليچه ،محصولات چرمى ،سفال و انواع چشم نظر هاى جذاب است كه مى توانيد تهيه كنيد و هديه دهيد اگر از طرفداران غذاهاى معطر هستيد مى توانيد ادويه جات معطر تركى تهيه كنيد انواع فلفل ها همچون چيلى و پاپريكاى با كيفيت از بهترين ها هستند.

شماره تلفن هاى ضرورى

•پليس :١١٥
•آمبولانس :١١٢
•آتشنشانى :١١٠
•اختلاف ساعت با تهران :١:٣٠دقيقه از ساعت رسمى كشور عقب است .
•سطح نسبى قيمت ها :كوش آداسى شهرى توريستى است اما همچنان از جايى همچون استانبول ارزان تر بوده و هزينه ها پايين هستند در مقايسه با تهران نيز ارزان تر است .

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

آشنايى با مسجد ييولى مناره آنتالياانواع تفريحات آبى در کمر آنتاليا