بازديد از درياچه سالدا در آنتاليا

يكى از چيزهايى كه هميشه براى اولين بار براى آن هايى كه به آنتاليا سفر مى كنند پيشنهاد مى شود اين است كه حتما يك و دو روز از سفر خود را براى رفتن به اطراف شهر صرف كنند.

بسيارى از زيبايى هاى شگفت انگيز تركيه در اطراف آنتاليا قرار دارد كه شامل نقاط تاريخى ،آبشارها و جاهاى منحصر به فرد است .يكى از اين محل ها ،درياچه سالداست كه تنها دو ساعت با آنتاليا فاصله دارد و بك روز عالى را براى شما مى سازد .

زیبایی دریاچه سالدا

                زیبایی دریاچه سالدا

درياچه سالدا

سالدا درياچه اى آتشفشانى با اندازه هاى متوسط است كه مساحتى حدود ٤٣٧٠متر را در برگرفته و عمق آن در بعضى نقاط حتى به ١٩٦متر مى رسد كه به اين ترتيب ،عميق ترين درياچه تركيه به شمار مى رود.

اين مكان يكى از محل هاى بسيار پرطرفدار گردش نزد مردم محلى تركيه است .كه البته وجود هيدرومنيزيت در آن خيلى ها بر اين باورند باعث رفع مشكلات پوستى مى شوند نيز تاثير گذار نيست .

اين درياچه فوق العاده زيبا ،طبيعتى صخره اى در اطراف دارد كه منزلگاه تنوعى چشم گير از جانوران و گياهان مختلف است .بخش زيادى از درختان اطراف درياچه كج هاى سياه هستند.

علاوه بر پرندگان متنوع كه بر بالاى درياچه و در ميان مسيرتان مى بينيد و ماهى هايى كه در خود آب زندگى مى كنند روباه،خرس ،خرگوش و چندين حيوان ديگر نيز در آن محل زندگى مى كنند.

سواحل درياچه سالدا

بخش زيادى از درياچه سالدا به صورت صخره اى بوده گرچه براى شنا كردن مناسب نيست اما جاى عالى براى پيك نيك به شمار مى رود كه سايه درختان كاج نيز در تمام طول سال بالاى سر خود مى بينند.

اما از اين بخش هاى صخره اى كه عبور كنيد سواحلى با شن هاى سفيد خواهيد ديد كه در طول فصل گرما و تابستان با آبى زلال و هوايى عالى كه شما را به ياد جاهايى مانند مالديو مى اندازد .تصوير اين درياچه در نقاط ساحلى بسيار زيباست و به همين دليل است كه خيلى از مردم محلى براى ثبت عكس هاى عروسى به اين سمت مى آيند .

به طور کلی چهار ساحل اصلى در اين درياچه وجود دارد كه معروفترين آن ها سالن عمومى Yeşiolvaاست. ساحل جنگلى ،ساحل سالدا و ساحل Doğanbabaديگر جاهايى هستند كه با وجود بودن در اطراف يك درياچه نه چندان بزرگ ،از هم متفاوت بوده و هركدام زيبايى خاصى دارند.

اگر براى شنا وارد آب مى شويد مراقب باشيد عمق اين آب زياد است و براى كسانيكه كه شنا بلد نيستند مشكل ساز خواهد شد.

دریاچه سالدا و کشف مریخ

             دریاچه سالدا و کشف مریخ

درياچه اى براى شناخت بهتر مريخ

درياچه زيباى سالدا براى مدت ها جايى براى توريست ها بوده تا در آنجا به تفريح مشغول شوند اما شباهت عجيب اين درياچه به دهانه جيزرو در مريخ باعث شده تا ناسا تحقيقات گسترده اى در اين منطقه براى شناخت بهتر از مريخ انجام دهد .محققان مى گويند كه مواد معدنى يافت شده در درياچه سالدا ،نزديكترين شكل به مواردى دارد كه در سياره سرخ پيدا مى شود .

بازديد از بوردور

تا اين جاى تركيه كه آمده ايد حتما از بوردور نيز ديدن نماييد .شهرى زيبا كه جاذبه هاى تاريخى متعددى دارد و تاريخ آن به دوران باستان و ١٢هزار سال قبل بر مى گردد بوردور در نزديكى درياچه قرار دارد و اساسا مسير رفت و آمد شما از آنجا مى گذرد .

مشكلات زيست محيطى و تغييرات اقليمى

يكى از مشكلاتى كه متاسفانه درياچه سالدا به شدت از آن رنج مى برد،رسيدگى نكردن به آن و شرايطى كه توريست ها به وجود آورده اند بخش هايى از طبيعت اين درياچه مى بينيد كه توريست ها زباله هاى زيادى را در آن رها كرده اند و نماى بدى به آن داده اند اين روند آسيب هاى زيادى به درياچه وارد كرده است علاوه بر اين ها ساخت و ساز هاى بى رويه اى به خاطر توريست ها در اين منطقه ساخته شده است .

نكاتى كه در زمان بازديد از درياچه سالدا بايد در نظر بگيريد

تنها به بازديد از درياچه خود را محدود نكنيد و حتما از اطراف آن ديدن كنيد .

تا جاى ممكن خوراكى و نوشيدنى همراه خود داشته باشيد چون فروشگاه هاى اطراف قيمتهاى بسيار زيادى دارند .

در طول تابستان همراه خود لباس شنا داشته باشيد .

آوردن دمپايى الزامى است .

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

انواع تفريحات آبى در کمر آنتاليابه كوش آداسى سفر كنيم يا ازمير؟