تمامى بانک ها در تمام كشور ها زير مجموعه بانك مركزى کشورشان هستند. زير نظر بانك مركزى فعاليت مى كنند. افتتاح حساب در ترکیه هم بر اساس قوانین حاکم بر بانک مرکزی ترکیه وضع میگردد.

بانک هاى تركيه نيز به همين منوال هستند. براى باز كردن حساب بانكى در تركيه براى شهروندان خارجى نياز به اخذ اقامت يا كيمليک نداريد. البته از تمامى بانک ها براى افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت نمى توان اقدام كرد.

افتتاح حساب در ترکیه برای ایرانیان

بانك مركزى داشتن اقامت براى اتباع خارجى براى افتتاح حساب را ضرورى نمى داند.  بانك ها به طور اختيارى براى افتتاح حساب در ترکیه براى ایرانیان با داشتن اقامت يا بدون اقامت، عمل مى كند. برای برخى از بانک هاى تركيه اقامت الزامى نيست.

دليل انتخاب تركيه جهت افتتاح حساب در تركيه

با وجود تحريم هاى كشور ايران، ارتباط بانك هاى ايران با كشور هاى غربى و اروپايى بسته است. بهترين گزينه براى تجار و سرمايه داران براى افتتاح حساب بين المللى در ترکیه است.

بانك هاى كشور تركيه به دليل مرتبط بودن با بانكهاى بين المللى و اين اصل كه شهروندان ايرانى بدون ويزا قادر به سفر به كشور تركيه هستند.گزينه مناسب براى افتتاح حساب بين المللى در ترکیه هستند.

شما با افتتاح حساب در تركيه به غير از حساب ليرى می توانید افتتاح حساب ارزى در ترکیه ( دلار و يورو ) نيز انجام هید.

مزایای داشتن حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای ایرانیانی که چه در این کشور مقیم شده اند و اقامت ترکیه را دارند و به صورت زیر است.

اولین آن سپرده گذاری در بانک های بنام کشور ترکیه که دارای برنامه ریزی بانکی دقیق با سیستم های بانکی با امنیت زیادو دریافت سود های مشخص شده از بانک.

 می توان به استفاده از کردیت کارت های ارائه شده توسط بانک ترکیه و با داشتن اپلیکیشن های بانکی معاملات آنلاین را انجام داد.

تفاوت بين HAVALEو EFT

نقل و انتقال پول بین دو حساب از یک بانک را حواله گویند. (به عنوان مثال هر دو در زراعت بانک ترکیه باشند). در صورتی که نقل و انتقال بین دو حساب با بانک های متفاوت باشد، EFT گویند. ( به عنوان مثال یک حساب در زراعت بانک و دیگری در ایش بانک ترکیه باشد.)

افتتاح حساب در ترکیه - تفاوت HAVALE و EFT

افتتاح حساب در ترکیه – تفاوت HAVALE و EFT

حواله را مى توان در ٢٤ساعت شبانه روز انجام داد. حتى روزهاى تعطيل از سيستم HAVALE مى توان استفاده كرد.

ولى در صورت انتقال پول از طريق سيستم EFTجابجايى پول در ساعات ادارى انجام مى شود. اگر به غير از ساعات ادارى اين جابجايى انجام شود جابجايى روز بعد در ساعت ادارى صورت مى پذيرد.

حواله ارزهای متفاوت در بانک های ترکیه

حواله ارزهای متفاوت در بانک های ترکیه

توجه به انجام تراکنش های ارزی در بانک های ترکیه

حساب باز شده در ترکیه را با ارزهای مختلف می توان افتتاح کرد. اما باید توجه داشت که چه قوانینی برای حواله های ارزهای مختلف در بانک های مقصد وجود دارد، تا بر اساس آن ها اقدام کنید.

در انجام تراکنشات دلاری باید دقت کافی را داشته باشید. تا حسابتون بلوکه نشود. زیرا حواله از یک حساب دلاری با حساب دلاری دیگر در همان شعبه مانند زراعت بانک (زراعت بانک به زراعت بانک در ترکیه) با محدودیت مشخص شده صورت میگیرد .

نباید حواله های خارج از ترکیه صورت گیرد و انجام آن زیرپا گذاشتن قوانین بانکی برای شما می باشد.

در حواله های یورویی هم از حساب به سایر بانک ها و یا در خارج کشور باید قبل از انجام با شعبه مربوطه صحبت شود . دلیل و توضیحات کامل به رئیس شعبه مربوطه دهند تا تاییدی حواله را از آن بگیرند.

حواله های خارج از ترکیه به حساب یورویی هم باید در حد مشخص شده ای انجام گیرد. رعایت آن امری ضروری برای جلوگیری از بلوکه شدن حسابتان در ترکیه می باشد.

برای ارزهای لیر و درهم امارات هم محدودیت هایی وجود دارد، اما به اندازه ی محدودیت های حساب های دلاری و یورویی نمی باشد و باید به قوانین حاکم بر بانک توجه شود.

افتتاح حساب برای شرکت های ثبت شده در ترکیه

افراد مختلفی برای شروع فعالیت ها و کسب و کار خود در ترکیه ثبت شرکت انجام میدهند. این ثبت شرکت و شروع کار مسلما احتیاج به افتتاح حساب بانکی نیز می باشد.

 باید بعد از انجام مراحل ثبت شرکت اقدام به افتتاح حساب شرکتی کرد که خود با توجه به قوانین بانک مرکزی ترکیه باید انجام گیرد.

قوانینی که شامل توجه به تحریم های اقتصادی کشورها، میزان واریزی ها و برداشت های بانک های مورد نظر،  فعالیت های شرکت ثبت شده است.

افرادی که به تاسیس ثبت شرکت اقدام میکنند، در بیشتر مواقع قوانین فوق را مد نظر خود قرار نمیدهند.  بعد از افتتاح حساب دچار مشکلات فراوانی میشوند.

افرادی هم برای افتتاح حساب شرکتی دچار مشکل میشوند و نمیتوانند با توجه به اساسنامه و موضوع شرکت ها افتتاح حساب انجام دهند.

با توجه به موضوعات گفته شده انجام مشاوره و گرفتن راهنمایی های لازم در جهت مراحل افتتاح حساب شرکتی بسیار الزامی است.

افراد زیادی در افتتاح حساب خود در بانک ها به در بسته میخورند و درخواست شان توسط بانک رد می شود. دیگر با تغییر نام و یا حتی تغییر فعالیت شرکت ها هم قادر به افتتاح حساب نمی باشند.

موسسه گلوبال کادرو با مشاوره و راهنمایی های لازم قبل از ثبت شرکت و افتتاح حساب می تواند از وقوع این موضوع برای شما جلوگیری کند.

افتتاح حساب در ترکیه

درگاه اینترنتی در کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کار اینترنتی با درگاه اینترنتی

افراد زیادی در ترکیه برای داشتن کسب و کارهای اینترنتی کوچک و بزرگ به افتتاح حساب بانکی احتیاج دارند. باید توجه داشت که اگرقصد انجام فعالیت تجاری در ترکیه را دارید باید شرکت ثبت کنید .

 کارهای درگاه اینترنتی خود را با ثبت شرکت به صورت قانونی انجام دهید. این نکته را مورد توجه خود قرار دهید که با بررسی های مالیاتی اگر با حساب خود کارهای تجاری انجام دهید. مشمول جریمه و بسته شدن شرکت خود میشوید.

مسدود شدن حساب های بانکی در جهت استفاده های تجاری و تراکنش های مالی زیاد

با توجه به تفاوت درمورد استفاده از حساب های شخصی و تجاری در بانک های ترکیه و میزان انجام تراکنش های مالی در ارتباط با حساب های افتتاح شده و بررسی آن توسط بانک، امکان مسدود و بلاک شدن حساب های شخصی وجود دارد.

با استفاده از حساب های شخصی در جهت انجام مبادلات تجاری و بررسی بانک ها و مشخص شدن این موضوع حساب بانکی در زراعت بانک مسدود میگردد.

اگر شما احتیاج به یک حساب تجاری و فعال در ترکیه را دارید، طبق مصوبات بانکی و تجاری این کشور باید ثبت شرکت انجام دهید. که بتوانید کارهای حسابی خود را و همچنین واریزها و برداشت های تجاری مربوطه را به راحتی طبق قانون بانکی ترکیه انجام دهید .

برخی از سرمایه گذاران و صاحبان تجارت و کار، متاسفانه بدون در نظر گرفتن شرایط بانکی در ترکیه کارهای حساب خود را با باز کردن حساب شخصی در بانک انجام میدهند. وهمانطور که گفته شد باعث مسدود شدن حساب بانکی خود میشوند.

بررسی دقیق در این رابطه و واریزی های خود امری بسیاری ضروریست.  در این زمینه از مشاوران راهنمایی بگیرید.

برنامه ریزی در جهت کاهش موانع در افتتاح حساب درترکیه

اگر شما بدون برنامه ریزی مالی پرداخت های خود را انجام دهید . بانک مورد بررسی قرار دهد ممکن است حسابتان مسدود شود.

  با توجه به خرید ملک در ترکیه و افزایش سرمایه گذاری و گرفتن شهروندی و اقامت در این کشور و واریز وجوه به حساب های بانکی از طریق صرافی ها این امر باید مد نظرتان قرار گیرد.

با استفاده از صرافی های مجاز و مسلط به قوانین بانکی ترکیه و دریافت وجوه نقدی و واریز به حساب توسط خودتان و یا اینکه از موسسات معتبر در این زمینه استفاده کنید.

با تراکنش های کمتر و زمان بندی شده وهمچنین بهره گیری از راهنمایی مشاوران موسسه گلوبال کادرو حساب های بانکی خود را بدون وجود مشکلی میتوانید داشته باشید.

گلوبال کادرو با توجه به، به روز رسانی و اطلاعات دقیق در زمینه قوانین کشور ترکیه میتواند شما را در این راه یاری رساند.

آیا به صورت وکالتی در ترکیه افتتاح حساب قابل انجام است؟

با توجه به تنظیم وکالت نامه در خارج از کشور ترکیه و داشتن وکالتنامه ای رسمی که مورد قبول دولت این کشور واقع شود. امکان افتتاح حساب بدون حضور فرد و دادن وکالتنامه به شخصی دیگر امکان پذیر می باشد.

اگر فرد در ایران حضور داشته باشد باید از طریق دادن وکالت رسمی اقدامات لازم را در جهت افتتاح حساب در ترکیه انجام دهد.

با تنظیم وکالتنامه ای با فرمت مخصوص دولت ترکیه در کنسولگری این کشور در ایران می توانند در ترکیه به فرد مورد نظر خود وکالت بدهند.کار افتتاح حساب خود را به صورت وکالتی به اتمام برسانند.

نکته جالب توجه در این مورد تنظیم وکالت نامه در دفاتر اسناد رسمی ایران است، که خیلی از افراد به اشتباه این کار را انجام میدهند. به بن بست می رسند.

پس این نکته را مد نظر خود قرار دهید که برای افتتاح حساب به صورت وکالتی،وکالتنامه که در کنسولگری ترکیه در ایران تنظیم شده است، مورد قبول می باشد.

وام از بانک های ترکیه به چه صورت امکانپذیر است؟

با ارائه ی مدارکی مبنی بر پشتوانه مالی به بانک و اثبات آن این کار تا حدودی قابل انجام می باشد. فرد با داشتن اقامت کاری و ارائه ی فیش بانکی حقوق خود و یا با داشتن گردش حساب شرکتی در ترکیه میتواند اقدام به گرفتن وام بانکی کند که با بررسی مدیریت شعبه اعلام نظر خواهد شد.

با توصیه های کارشناسان کسب و کار گلوبال کادرو  و سرمایه گذاری در بانک های ترکیه می توانید به راحتی و آرامش خاطر کار افتتاح حساب خود را انجام دهید.

مبادلات ارزی و افتتاح حساب در ترکیه

مبادلات ارزی و افتتاح حساب در ترکیه

ایش بانک در ترکیه و افتتاح حساب در آن

ایش بانک هم در ترکیه یکی از بانک های معتبر محسوب میگردد.  بسیاری از ایرانیان و افراد خارجی تمایل به افتتاح حساب در این بانک را دارند.

و برای مبادلات ارزی خود ایش بانک را انتخاب میکنند. همانطور که توضیح داده شد برای افتتاح حساب در ترکیه باید طبق قوانین این کشور عمل کرد.

در سال های گذشته به راحتی ایرانیان میتوانستند بدون محدودیت در ایش بانک افتتاح حساب انجام دهند.و افراد ایرانی بعنوان فرد خارجی قادر به افتتاح حساب در این بانک بودند.

 حساب های شخصی یا شرکتی خود را در ایش بانک افتتاح میکردند. اما اکنون با توجه به تحریم های سال های اخیر ایرانیان ایش بانک هم برای افراد ایرانی محدودیت های بانکی اعمال کرده است.

افرادی که اقامت و شهروندی این کشور را ندارند قادر به افتتاح حساب در این بانک نخواهند بود. اما با موسسه گلوبال کادرو و راهنمایی کارشناسان میتوانید افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه را انجام دهید.

 افرادی که اقامت و شهروندی کشور ترکیه را دارند. می توانند در ایش بانک از طریق موسسه گلوبال کادرو کارهای افتتاح حساب خود را انجام دهند.

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک در ترکیه جزئی از بانک های معروف و دولتی کشور ترکیه محسوب میگردد. افراد خارجی میتوانند در این بانک افتتاح حساب انجام دهند.

این بانک که در بین ایرانیان بسیار معروف شده است. برای  افتتاح حساب نیز با داشتن اقامت و شهروندی ترکیه و هم بدون اقامت می توان اقدام کرد.

البته که با توجه به قوانین مخصوص بانک مرکزی ترکیه اقدام به مبادلات و فعالیت های بانکی خود در زراعت بانک داشته باشید. کارهای بانکی خود را انجام دهید.

این نکته که هر فرد خارجی با رفتن به یکی از شعبات زراعت بانک در ترکیه میتواند افتتاح حساب انجام دهد امری نادرست است.  باید به آن توجه داشت.

با موسسه گلوبال کادرو اگر دارای اقامت ترکیه نیستید، می توانید در یک روز کاری کار افتتاح حساب خود را انجام دهید. از قوانین بانکی شعبه ی خود نیز مطلع شوید.

اتصال به واتساپ
1
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
ارتباط با مشاور از طریق واتساپ
سلام، مشاور شما هستم در گلوبال کادرو.
بفرمایید