ثبت شرکت در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل داشتن محیطی توریستی و توجه به سیاست های کسب و کار برای پیشرفت اقتصادیشان مورد توجه بسیاری از کشورهای دور و نزدیک از جمله کشور ایران شده است.توجه به مسائل پیشرفت و برطرف کردن مشکلات اقتصادی در یک کشور باعث میشود راهکارهای مناسبی برای ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری خارجیان ارائه کنند تا آن ها بتوانند به راحتی پول خود را در آن کشور سرمایه گذاری کنند و هم باعث سودآوری برای آن کشور شده و هم برای اشخاصی که آنجا کسب و کاری راه انداخته اند.
کشور ترکیه فضایی مناسب سرمایه گذاری و شروع کسب و کار برای خارجیان فراهم آورده است. ایرانیانی که قصد ایجاد شعبه ای دیگر از شرکت خود را در خارج از کشور دارند یا برای کسب و کاری جدید میخواهند اقدام کنند ترکیه را به دلیل رفت و آمدی آسان و پذیرشی مناسب انتخاب میکنند. 

ثبت شركت در تركيه و شروع کسب و کار در ترکیه

اين روزها ايرانى ها خيلى تمايل به ثبت شركت در تركيه را دارند. براساس قوانين تركيه، براى شروع كسب و كار بايد ابتدا بنام خود شركتى را ثبت كنيد.

براساس قوانين تركيه با ارائه مدارک و داشتن سرمايه مورد نياز می توانید در ترکیه ثبت شرکت کنید.

ثبت شرکت در ترکیه براى ایرانیان داشتن پاسپورت و ترجمه پاسپورت و تایید آن توسط نوتر الزامى است. همچنین داشتن وكيل يا حسابدار ترك براى انجام امور مالياتى شركت لازم است.

با وكالت دادن به مشاور مالى، تمام اقدامات حقوقی به دست وى انجام مى شود.

چون فرد متقاضى و صاحب شرکت خودش نمي تواند اقدام كند.با دادن وكالت، مشاور مالى قادر به انجام تمام امور شركت از جمله ثبت شركت و اخذ كد اقتصادى است .

براى ثبت شركت حتما بايد يك محلی برای شرکت را اجاره كنيد و داشتن آدرس الزامى است .

مدارک مورد نیاز در جهت ثبت شرکت در ترکیه، پاسپورت شهروندی که دارای اعتباری بیش از شش ماه داشته باشد و به تعداد دو عدد عکس پرسنلی رنگی برای انجام کارهای ثبت شرکت الزامیست.

مشخص کردن نام برای شرکت و تهیه اساس نامه ای در مورد نوع فعالیت شرکت نیز امری ضروریبست. همچنین بهتر است درصد سهم شرکا و انتخاب مدیر و یا مدیران از قبل صورت پذیرد.

هزينه ثبت شركت در تركيه

دو نوع هزینه وجود دارد : هزينه هاى نگهداری و جاری، هزینه ثبت شركت

هزینه ثبت شرکت در ترکیه به سرمايه اولیه ثبت شركت و تعداد شركا و تسلط یا عدم تسلط به زبان تركى مى باشد .

هزينه هاى ديگر كه شامل هزينه هاى واریزی ادارى، هزینه نوتر و امضا و هزينه تاييديه و … متفاوت مى باشد.

هزينه هاى جاری مانند : اجاره ی محل شرکت ( اگر اجاره ای باشد) ،هزينه هاى مشاور مالى ، مالیات ها و استوپاژها.

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

تفاوت ثبت شركت در تركيه و ايران

در اينجا مى خواهيم نحوه ى شروع كسب و كار و ثبت شركت در ايران و تركيه را شرح دهيم.

براساس قوانين كشور فرانسه قانون ثبت شركت در تمام دنيا مشابه است. ولى روش هاى اجرايى آن با هم تفاوت دارد .

طبق قانون تجارت ايران، شركتهايى كه در ايران ثبت مى شوند، همچنين میتوانند در تركيه نيز ثبت شوند. مراحل ثبت شركت در تركيه و ايران همسان هستند و تفاوت خيلى كمى باهم دارند.

ثبت شركت در ايران

روابط تجارى ايران با كشورهاى ديگر داراى محدوديت است. و در ارزش هاى بيش از ١٠هزار دلار قوانين خاصى اعمال مى شود.

براى ثبت شركت در ايران دريافت كد اقتصادى و شماره مالياتى از وزارت بازرگانی پروسه ابتدايى است.

پس از انجام اين پروسه بايد سرمايه به حساب شركت واريز شود.و داشتن مشاور مالى براى ثبت شركت ضرورى نمى باشد. پرداخت ماليات شركت در پايان هر سال صورت مى گيرد.

ثبت شركت در تركيه

با عضويت تركيه در سال١٩٧٤به مجمع جهانى، با داشتن مجوز فعاليت در تركيه مى توانيد در آمريكا و اروپا نيز فعاليت كنيد.

براى شهروندان ايرانى كه نياز به ارائه مجوز کار معتبر و بین المللی مى باشند، كاربردى است.

بعد از عضويت كشور تركيه به مجمع جهانى قوانین ثبت شركت در ترکیه، اندکی عوض شده است.

علاوه بر مراجعه به اداره مالياتى نياز به مراجعه به اتاق بازرگانی می باشد. برخلاف ايران پرداخت ماليات در ترکیه هر سه ماه يكبار انجام مى شود. تركيه براى جلوگيرى از تورم سالانه چهار بار اقدام به دريافت ماليات می کند.

ثبت شرکت در ترکیه - مالیات شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه – مالیات شرکت در ترکیه

ارزش افزوده در ايران و تركيه، نسبت به كسب و كار و نوع فعاليت باهم مغايرت دارد. پرداخت ماليات در تركيه ضرورى است و شما حتما بايد سر موقع ماليات خود را پرداخت. كنيد اما در ايران هيج ضروريتى ندارد .

فاكتور فروش در تركيه دو صورت مى باشد در نوع اول ماليات بر ارزش افزوده و نوع دوم برای فاكتور به ارزش بيش از ٥هزار لير كه تحويل دولت داده مى شود.

بر خلاف ايران که تنها يك نوع بيمه براى كاركنان دارد، در تركيه سه نوع بيمه باغ كور براى شرکای شركت، تامين اجتماعى براى كارمندان و مشاغلى مثل كشاورزى و صندوق بازنشستگى براى کارمندان دولتى مى باشد.

چگونگی محاسبه مالیات های شرکت ثبت شده در ترکیه

ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در هر کشوری که صورت میگیرد باید طبق قوانین خاص آن شرکت انجام شود.این قضیه برای ثبت شركت در ترکیه هم صدق میکند.

دانستن قوانین حاکم بر یک کشور مسئله ی بسیار مهمی است که برای تصمیم گیری و اجرای مراحل اجرایی و ثبتی ثبت شرکت بسیار تاثیرگذار است.

محاسبه ی مالیات ها و نحوه ی چگونگی آن برای کارهای اجرایی شرکت بسیار مسئله ی مهمی می باشد.

مالیات ثبت شرکت در ترکیه

مالیات ثبت شرکت در ترکیه

انواع مالیات های شرکت ثبت شده و محاسبه ی آن

یکی از مسائل مهم برای ثبت شرکت نحوه ی محاسبه مالیات شرکت ثبت شده در ترکیه است.اینکه باید چه مقدار باشد و مدت زمان پرداختی آن به چه صورت می باشد.

مالیات ها در ترکیه به دو دسته ، مالیات های مربوط به سود و زیان شرکت ها و مالیات هایی که منبع اصلی آنها شرکت هستند. که شامل استوپاژها هستند.

مالیات بردرآمد شرکت ثبت شده در پایان هر سال و از فاکتورهای صادر شده محاسبه می گردد. به این صورت که فاکتورهای آخر سال را محاسبه میکنند و مبلغ مالیات بردرآمد شرکت را محاسبه میکنند.

استوپاژها باید هر سه ماه یکبار پرداخت میشوند.استوپاژ یا همان 23درصد ناخالص یا 20درصد خالص عبارت است مالیات اجاره ملک محاسبه میگردد.

در کشور ترکیه محاسبه ی مالیات های ثبت شرکت برای اجاره ملک و ملکی که اجاره کرده اید به این صورت است که کسی که ملک را اجاره کرده باید مالیات را پرداخت کند.

استوپاژ در اجاره ملک باید هر سه ماه یکبار یک ماه اجاره را بعنوان مالیات به دولت پرداخت کنید.

این مالیات توسط کسی که محلی را اجاره میکند پرداخت میشود. زیرا صاحب ملک، صاحب بیزینس نیست و سودس عایدش نمی شود. پس تکلیفی در قبال پرداخت آن ندارد.

مالیات شرکت در ترکیه

مالیات شرکت در ترکیه

و دولت صاحب ملک را مکلف مالیاتی نمیشناسد.ولی در ایران برای ثبت شرکت صاحب ملک این مالیات را می پردازد و کسی که آن را اجاره کرده مکلف مالیاتی نمی باشد.

هزینه ها و اجرت هایی که به وکیل شرکت و مشاور مالی یا به اصطلاح حسابدار قسم خورده ی ترک میپردازید هم جزیی از استوپاژها هستند.

که محاسبه آن به این صورت می باشد که برای مشاور مالی 20درصد و برای سایر کارکنان 15درصد حقوق دریافتیشان است.

اگر تعداد کارکنان بالاتر از ده نفر باشد، استوپاژ را باید هر ماه به دولت پرداخت می شود. ولی اگر کمتر از ده نفر بود، هر سه ماه یکبار پرداختی را انجام می گیرد.

این نکته قابل ذکر می باشد که اگر شرکتی مالیات بر ارزش افزوده نداشته باشد، باید بیان نامه های خالی به دولت تحویل دهد.

مشاوره مالی  و وظایف آن در رابطه با امور مربوط به ثبت شرکت در ترکیه

در قدم اول برای ثبت یک شرکت در ترکیه باید این نکته را درنظر بگیرید که حتما یک مشاور مالی را استخدام کنید.

اگر از این اقدام چشم پوشی کنید مجاز به ثبت شرکت در ترکیه نمی باشید.

پس از اینکه یک مشاوره مالی استخدام کردید، وکالت نامه تاسیس شرکت در ترکیه به نام مشاور مالی در نوتر تهیه و تنظیم می گردد.

نکته ی مهم این است که اگر به زبان ترکی تسلط ندارید حتما یک مترجم رسمی هنگام تهیه مدارک در نوتر به همراه خود داشته باشید.

مواردی که باید حین تنظیم وکالت نامه به آنها توجه داشته باشید عبارتند از: اینکه وکالت نامه جهت چه اموری انجام می شود و همچنین قید کردن نام شرکت در وکالتنامه نیز ضروری است و این نکته نیز قید شود که انجام امور بانکی منوط به حضور شخص شما باشد.

بعد از اینکه وکالت نامه تنظیم شد، مشاور مالی می تواند درصدد اقدامات مربوط به ثبت شرکت برآید.

مشاور مالی بعد از ثبت شرکت در امور مالیاتی و محاسبه درآمد نیز میتواند کمک حال شما باشد.

الزامی بودن مشاور مالی برای شرکت ثبت شده در ترکیه

مشاور مالی برای شرکت ثبت شده در ترکیه

انواع شرکت در ترکیه

در کشور ترکیه 3 نوع شرکت وجود دارد: شرکت با مسئولیت محدود – شرکت سهامی در ترکیه – شرکت شخصی – نکته ای که وجود دارد این است که در ترکیه شرکت با عنوان سهامی عام وخاص وجود ندارد .

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

این نوع شرکت رایج ترین نوع در کشور ترکیه می باشد و اکثر خارجی هایی که میخواهند کسب و کاری در ترکیه راه اندازی کنند با این نوع ثبت شرکت اقدام میکنند.

برای ثبت این شرکت در تعداد سهامدار ها هیچ محدودیتی وجود ندارد به این صورت میتوان آن را معنی کرد که، هر سهامدار به میزان سهامی که در شرکت دارد مسئولیت بدهی و یا قرض های شرکت را نیز به عهده دارد.

حداقل 10 هزار لیر باید به عنوان سرمایه اولیه شرکت مسئولیت محدود در نظر گرفته شود. در ابتدا باید25% آن را ابراز کنید و تا یک سال زمان در اختیار شماست که تمامی سرمایه را ابراز کنید. البته بنا به قانون جدید دیگر نیازی به ابراز 25 % اولیه نیست.

مدیر شرکت با مسئولیت محدود

نکته ای که حائز اهمیت است این است که مدیر می تواند یکی از سهامداران شرکت باشد و یا خارج از سهامداران باشد.

می توان برای سمت مدیریت زمان تعیین کرد اما در خصوص شرکت با مسئولیت محدود این کار مرسوم نیست.

طبق قوانین، سهم هر سهامدار از سود و زیان شرکت به میزان سهم این فرد حقیقی و یا حقوقی بستگی دارد و در صورت ورشکستگی شرکت، طلبکار تنها می تواند به اندازه سهام شرکت از آن شخص سهامدار مطالبه کند و نه بیشتر از آن.

شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود

هزینه شرکت با مسئولیت محدود

همانطور که می دانید هزینه های هر شرکتی شامل دو دسته می شود:

هزینه های ثابت – هزینه های متغیر

هزینه ها عبارتند از: هزینه استخدام حسابدار، هزینه اجاره دفتر، اگر محل دفتر اجاره ای باشد هر 3 ماه یکبار باید 23%مالیات بر اجاره پرداخت شود، هزینه آب، برق،گاز، تلفن و اینترنت، هزینه دفاتر رسمی و پلمپ آن که حدود 400 دلار در سال می باشد، مالیات بر درآمد که حدود 18% سود خالص شرکت در آن سال می باشد، هزینه های جاری دفتر و حقوق کارمندان و….

مراحل ثبت شرکت سهامی

این نوع شرکت از سهام سهامداران تشکیل شده است و همانطور که پیش از این اشاره شد عام و خاص نیز ندارد.

در این نوع شرکت مانند شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی در تعداد سهامداران وجود ندارد.

حداقل سرمایه اولیه باید 50000 لیر می باشد که می توانید با 25% آن شرکت را به ثبت برسانید و همچنین باید به این نکته اشاره کرد که محدودیتی نیز در خصوص موضوع شرکت سهامی وجود ندارد.و شما میتوانید با هر نوع موضوعی این شرکت را به ثبت برسانید.

هزینه های شرکت سهامی

همانطور که می دانید ثبت هر شرکت مستلزم انجام هزینه هایی است. پس از به ثبت رساندن شرکت هر ماه باید هزینه هایی را در نظر داشت.

مانند هزینه های ماهانه یک شرکت شامل: حقوق و بیمه پرسنل، حقوق و بیمه مشاور مالی شرکت، حسابرسی، اجاره بها،دفاتر،پرداخت قبوض و… می باشد.

علاوه بر این هزینه ها باید هزینه های سه ماهه را نیز در نظر داشت. هزینه ای سه ماه ی شرکت شامل: مالیات بر اجاره، مالیات بر درآمد می باشد.

مالیات بر اجاره به این شکل است که هر سه ماه به اندازه یک ماه اجاره بها باید پرداخت شود. مالیات بردر آمد نیز 23% می باشد.

تشکیل مجمع های عمومی شامل هزینه های سالیانه می شود. اگر هر یک از سهامداران خواهان تغییری باشند، لازم است که مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود. تصمیمات اتخاذ شده در این مجمع لازم است که در دفتر تصمیمات به ثبت رسانده شود. هزینه پلمپ دفاتر نیز جز هزینه های سالیانه می شود.

مدیر شرکت سهامی در کشور ترکیه

مدیر یک شرکت سهامی در کشور ترکیه می تواند، از میان سهامداران و یا خارج از سهامداران باشد.نکته ی دیگر این است که امکان حضور یک و یا چند مدیر دریک شرکت سهامی وجود دارد.

در زمان تنظیم گواهی امضا امکان اعتبار امضای تمامی مدیران وجود دارد .

امکان تعیین زمان تصدی مدیر نیز وجود دارد.بطور معمول به دلیل برگزاری مجمع عمومی سالیانه، برای تصدی مدیران زمانی مشخص تعیین می شود.

این مدت زمان یک تا سه ساله است.در این میان مهم ترین عضو از سهامداران، رئیس هیئت مدیره می باشد. رئیس هیئت مدیره حق امضا نیز دارد.

شرح فعالیت های شرکت ثبت شده در ترکیه

در ترکیه قوانین ثبت شرکت بر اساس قوانین تصویب شده در اتاق بازرگانی ترکیه می باشد بنابراین در حوزه ی مشخص کردن فعالیت های شرکت هم باید بر اساس همین قانون تنظیم گردد.

زمینه فعالیت های شرکت حداکثر سه فعالیت اصلی است و بر اساس فعالیت های اصلی و در چارچوب آن ها باید کار خود را انجام دهند.

البته می توان در فعالیت های فرعی، موضوعات دیگر هم تعریف کرد.

نکته قابل توجه این است که باید حداقل یک فعالیت اصلی به صورت اجباری مشخص گردد. و در برگه ی عنوان فعالیت ها به صورت رسمی یادداشت شوند.

ثبت شرکت شخصی در ترکیه و قوانین مربوط به آن

ترکیه در صنعت گردشگری و کسب و کارهای کوچک و بزرگ روز به روز در حال پیشرفت می باشد.

به طوریکه خارجیان زیادی را از جمله ایرانیان درصدد شروع کسب و کاری در ترکیه بر آوورده است.

کارهایی از قبیل تاسیس سک آرایشگاه و سالن زیبایی و یا سوپر مارکت و یا حتی رستوران که یک حرفه خاصی را به دنبال میکند.

برای تاسیس چنین مشاغلی در ترکیه میتوانید شرکت شخصی ثبت کنید.شرکت شخصی که در ایران به نام مجوز کسب شناخته می شود.

با ثبت شرکت شخصی باید مجوزهای مربوطه آن را هم تهیه کنید و در شغل های تک حرفه ای برای افراد خارجی با داشتن اجازه کار میتوانید شروع به کار کنید.

آیا گرفتن اجازه کار با ثبت شرکت شخصی امکان پذیر است؟

افراد خارجی با ثبت شرکت شخصی نمی توانند اجازه کار از دولت ترکیه دریافت کنند.

برای دریافت اجازه کار احتیاج به سرمایه ی اولیه بالا می باشد و با توجه به اینکه برای شرکت شخصی احتیاج به سرمایه اولیه نیست امکان دریافت اجازه کار نمی باشد.

کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه و مراحل آن

کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه و مراحل آن

روحصات یا مجوزهای مربوط به شهرداری چیست ؟

همانطور که توضیح داده شد برای شروع هر کسب و کاری در ترکیه احتیاج به ثبت شرکت می باشد.

حال برخی از مشاغل و کسب و کارها باید از شهرداری مجوز فعالیت دریافت کنند.

این مجوز شامل کسب و کارهایی است که در برابر انظار عموم قرار دارند و مشاغلی چون سوپرمارکت ها و رستوران ها و فست فود ها و … که به صورت اجباری باید از شهرداری مجوز مربوطه را دریافت کنند.

این نکته قابل عرض می باشد که برای گرفتن مجوز شهرداری احتیاج به اجازه کار می باشد که با ثبت شرکت (مسئولیت محدود) و استخدام پنج نیرو ترک این اجازه کار به شما داده خواهد شد.

موسسه گلوبال کادرو شما را در جهت گرفتن مجوزهای شهرداری و اجازه کار راهنمایی خواهد کرد و بر اساس شرایط و نوع کسب و کارتان راه حل های کاربردی به شما ارائه خواهد داد.

ضرورت آدرس برای محل شرکت

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی،متقاضیان ثبت شرکت در حال افزایش اند. در میان این متقاضیان تعداد افرادی نیز ایرانی اند .

ثبت شرکت در ترکیه یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری است.

درخصوص ثبت شرکت در ابتدا باید یک آدرس برای محل شرکت را ارائه داد.اگر محل شرکت را خریداری کرده باشید نیاز به ارائه سند ملک است.

اگر هم آن را اجاره کرده باشید،باید اجاره نامه را ارائه دهید.بنا به آدرس ارائه داده شده، شرکت به ثبت می رسد.

در آخر از اداره دارایی به منظور بازدید از محل شرکت می آیند. در این زمان حضور مدیر شرکت الزامی می باشد.

البته قبل از آمدن بازرس به شرکت،اطلاع رسانی به مشاور مالی صورت می گیرد. هماهنگی با مدیر شرکت نیز توسط مشاور مالی انجام می پذیرد.

ثبت شرکت در کشور ترکیه بدون نیاز به محل شرکت و کاهش هزینه های شرکت

داشتن آدرس ثبتی درخصوص انجام فعالیت تجاری در کشورترکیه الزامی است.در برخی از فعالیت ها، ثبت آدرس می تواند بصورت هوم آفیس باشد.

در خصوص ثبت شرکت در کشور ترکیه داشتن آدرس ثبتی الزامی است.می توان آدرس خانه و یا آدرس محل فعالیت شرکت را ارائه داد.

در موارد دیگر افرادی خواهان ثبت شرکت در ترکیه هستند به طوری که به صورت مستقیم وحضوری فعالیتی در این کشور نخواهند داشت و به هر دلیلی میخواهند که شرکتی در ترکیه داشته باشند.

در این حالت افراد از راه دور هم توانایی کنترل و هدایت فعالیت های خود را دارند در نتیجه برای هزینه های اجاره های محل شرکت خود میتوانند با استفاده از راهکارهای موسسه گلوبال کادرو به صورت چشمگیری صرفه جویی کنند.

و با کاهش هزینه های اجاره بهای محل شرکت خود در هزینه های کلی هم کاهش داشته باشند.

موسسه گلوبال کادرو در این زمینه می تواند اطلاعات و خدمات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد.

یکی از این خدمات این است که آدرس اختصاصی در اختیار شما قرار می دهند. در این صورت شما می توانید بدون نیاز به اجاره محل، شرکت خود را به ثبت برسانید.

به حال خود رها کردن شرکت های ثبت شده در ترکیه

بعد از ثبت شرکت و کارهای راه اندازی آن برخی افراد به دلیل های مختلفی مانند کمبود بودجه و بالا رفتن هزینه ها و ادامه ندادن فعالیت خود شرکت ثبت شده در ترکیه را بلا استفاده قرار میدهند.

به طوری که این شرکت ها فعالیت خود را در حالت سکون و بدون تسویه حساب های شرکت رها میکنند .

عواقب این کار و عدم پیگیری های مربوطه برای بستن شرکت با جرایم بسیار زیادی خود را نشان خواهد داد.

در این حالت اگر بیان نامه ای توسط مشاوره مالی ارائه نشود و در طول زمان عدم فعالیت شرکت مشمول جریمه خواهد شد که بر روی حساب بانکی شرکت حکم پرداخت جریمه صادر خواهد شد.

در این حالت پیشنهاد ما به شما بستن و تسویه حساب شرکت می باشد زیرا در آینده بر اساس قوانین ترکیه به شما جریمه تعلق خواهد گرفت و اگر پس از آن خواهان شروع کار و فعالیت باشید مانع آن خواهند شد.

ثبت برند در ترکیه

ثبت برند در ترکیه

چگونگی ثبت برند در ترکیه

ثبت برند در ترکیه بدون داشتن شرکت ثبت شده قابل انجام است. واژه ی برند که از واژه های نروژی با معنای نشانه محسوب میگردد.

برند که در معنای لغوی در میان واژه های انگلیسی به معنای داغ زدن و علامت و نشانه دار کردن می باشد در صنعت هم به معنای جداسازی و مارک جنس های ثبت شده می باشد.

برای ثبت برند در ترکیه باید به انواع آن توجه داشت. ثبت برند در ترکیه به صورت ثبت برند شخص حقیقی و حقوقی انجام میپذیرد.

در ثبت برند شخص حقوقی در واقع ثبت برند با مدارک یک شرکت انجام میگیرد. و ثبت برند شخص حقیقی هم فرد اقدام به ثبت برند خود میکند.

در ترکیه افراد خارجی بدون ثبت شرکت می توانند با پاسپورت اقدام به ثبت برند خود کنند. احتیاجی به داشتن شهروندی و پاسپورت ترکیه را نیست.

اعتبار ثبت برند هم ده ساله می باشد که نیازی به پرداخت مالیانه به صورت سالیانه نیز نمی باشد.

نحوه اجرای ثبت یک برند در ترکیه

در ابتدا این نکته را جهت ثبت برند مد نظرتان قرار دهید که این کار مستلزم صبوری می باشد و به واقع کاری زمانبر است.

با ارائه ی مدرک های مورد نیاز، کارهای ثبت برند خود را انجام میدهید و در بازده زمانی پنج ماه قبولی و یا عدم قبولی آن به صورت ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

در صورت عدم قبولی برند امکان اعتراض گذاشتن با پرداخت مبلغی مشخص شده امکان پذیر می باشد. این وجه هم به شما برگردانده نخواهد شد.

اگر برند شما مورد قبول اولیه و تایید قرار گرفت در بازده زمانی هفت ماهه پس از آن گواهینامه ای صدور خواهد شد.

پس از ثبت برند در سایت مربوط به ثبت برندهای تجاری ترکیه میتوانید برند خود را سرچ کنید و بازدید نمایید.

ثبت مادرید در ترکیه

در قوانین کنوانسیون پاریس، در حال حاضر در جهت بین المللی کردن یک برند دیگر احتیاجی به ثبت آن برند در همه ی کشورها نمی باشد.

در زمان های پیش از تصویب معاهده ی پاریس نیاز به ثبت برند و دادن هزینه و وقت بالا بود که با تصویب این معاهده ثبت مادرید پدید آمد.

شما با ثبت مادرید می توانید از برند خود در تمامی کشورهای عضو کنوانسیون استفاده ی قانونی کنید و دیگر احتیاجی به ثبت برند به صورت مجزا نیست.

در ترکیه با ثبت درخواست برای کشور مورد نظر در سایت سازمان علائم تجارت ثبت مادرید خود را آغاز میکنید. و هزینه ی مربوط به کشور مقصد خود را پرداخت خواهید کرد.

تاسیس رستوران و کافه در رستوران

ترکیه به دلیل کشوری پر توریست و داشتن غذا ها و دسرهای لذیذ و شباهت فرهنگ غذایی به ایران یکی از مقاصد ایرانیان، خواهان راه اندازی رستوران و یا کافه است.

استانبول معدن رستوران های شیک و زیبا با داشتن تنوع غذایی بالا است که داشتن رستوران یکی از مشاغل پر درآمد در این شهر محسوب میگردد .

همانطور که گفته شد ایرانیان زیادی برای راه اندازی رستوران در ترکیه اقدام میکنند اما باید این نکته را ذکر کرد که در کشور ترکیه تاسیس یک رستوران یا یک کافه مانند ایران کار سهل و آسانی نمی باشد.

ایرانیان که در این کشور خارجی محسوب میشوند بعد از انجام ثبت شرکت باید به دریافت مجوز شهرداری (روحصات) اقدام نمایند که خود این موضوع دارای مراحلی است.

استفاده از یک مدیر ترک و یا محاسبه ی مالیات های تعیین شده هم از مسائلی است که باید مورد توجه شما قرار گیرد و با به در نظر گرفتن تمامی شرایط به ثبت شرکت برای راه اندازی رستوران اقدام نمایید.

چگونگی تاسیس یک سالن زیبایی در ترکیه

همانطور که مستحضر هستید برای انجام و شروع هر کسب و کاری در ترکیه باید شرکت ثبت کنید.تاسیس یک آرایشگاه هم از این قانون مستثنی نمیباشد.

با ارائه دادن مدارک بین المللی حرفه ای شما یا مدرک کالفاچیلیک در ترکیه و گرفتن مجوز شهرداری یا همان روحسات شما میتوانید آرایشگاه خود را تاسیس کنید.

اصلی ترین نکته در این خصوص گرفتن مجوز شهرداری است که برای دریافت آن احتیاج به استخدام پنج نیرو ترک هم می باشد.

برای این کار شما میتوانید یک مدیر ترک را به عنوان مدیریت سالن زیبایی معرفی کنید تا بتوانید اجازه کار بگیرید. و خود مدیریت سالن آرایشگاه را برعهده بگیرید.

بنابراین شما با داشتن مدارک بین المللی و حرفه ای آرایشی و داشتن اجازه کار و یا استفاده از یک مدیر ترک میتوانید سالن زیبایی خود را در ترکیه تاسیس کنید .

تاسیس صرافی در ترکیه

تاسیس صرافی در ترکیه

آیا میتوان یک فرد خارجی در ترکیه صرافی تاسیس کند؟

با توجه به افزایش تعداد طرفداران تاسیس صرافی ها در ترکیه و شروع کسب و کاری در این زمینه ما به شما توضیح خواهیم داد که لازمه ی تاسیس یک صرافی در ترکیه چه مواردی می باشد.

اولین نکته برای تاسیس یک صرافی و ثبت شرکت در ترکیه  مختص این زمینه داشتن شهروندی ترکیه است که بتوانید مجوز مربوطه در زمینه ی راه اندازی صرافی را کسب کنید .

دومین مورد داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط در زمینه رشته های مدیریت و اقتصاد و حسابداری است که مدیریت صرافی باید آن را دارا باشد.

و سومین مورد هم داشتن و ارائه کردن تمکن مالی کافی از بانک های معتبر و یا داشتن سابقه کاری در زمینه ی کاری صرافی است. تا مهارت و حرفه ای بودن خود را در این زمینه نشان دهید.

با رعایت سه شرط بالا شما مجوز تاسیس یک صرافی در ترکیه را خواهید گرفت.این مجوز به دوصورت گره الف و گروه ب تقسیم بندی میشود.

نکته قابل توجه این است که برخی از صرافی ها که در گروه آ باشند، می توانند همانند بانک امر نقل و انتقال را انجام دهند. البته باید در نظر داشت که مجوز این گونه صرافی ها هم اکنون صادر نمی شود. امکان خریداری امتیاز مجوز از مجوزداران قدیمی وجود دارد.
در حال حاضر امکان اخذ مجوز صرافی گروه ب وجود دارد. با داشتن مجوز این نوع صرافی می توانید از طریق بانک کار نقل و انتقال را انجام داد. همچنینی امکان داشتن پیشخوان صرافی در ترکیه نیز وجود دارد. می توان به راحتی خرید و فروش ارز را نیز انجام داد.

آیا مایل به راه اندازی شعبه ی شرکت خود در ترکیه هستید؟

سوالات متداولی در جهت تاسیس شعبه ایرانی و  خارجی یک شرکت در ترکیه از ما میشود در اینجا به شما چند نکته را در این خصوص توضیح خواهیم داد:

بسیاری از شرکت های خارجی از جمله ایرانی در صدد گرفتن نمایندگی شرکت خود در کشور ترکیه می باشند. و میخواهند فعالیت خود را در ترکیه هم همانند کشور خود آغاز کنند.

برای ثبت نمایندگی و تاسیس شعبه شرکت خود در ترکیه، مانند مراحل ثبت شرکت در ترکیه می باشد. و هرشرکت یا نمایندگی و یا شعبه ی ثبت شده در ترکیه  برای داشتن فعالیت باید در اداره دارایی مالیات بپردازد.

حال دو روش براى تاسیس نمایندگى شرکت در ترکیه را به شما توضیح خواهیم داد :

در روش اول میتوانید شرکت و نماینگی خود را در ترکیه ثبت کنید و از طریق کنسولگری نمایندگی شرکت در خارج از ترکیه را به نام این شرکت اخذ کنید.

و در روش دوم میتوانید در اساسنامه ی شرکتی که در خارج از ترکیه تاسیس کرده اید ذکر کنید که یک نمایندگی با نام و مشخصات درج شده در کشور ترکیه ثبت و تاسیس میگردد.
و در هنگام ثبت شرکت در ترکیه اساسنامه شرکت خود را ترجمه کنید و با تایید وزارت خارجه در تهیه اساسنامه شرکت جدید در ترکیه استفاده نمایید.

اتصال به واتساپ
1
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
ارتباط با مشاور از طریق واتساپ
سلام، مشاور شما هستم در گلوبال کادرو.
بفرمایید