ازدواج در ترکیه

ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه از آن جهت اهمیت دارد، که مناسب حال افرادی است که می خواهند ویزای پیوست به همسر بگیرند. زوج هایی هستند که بنا به دلایلی نمی توانند، یکی یا هر دو آنها در ایران حاضر شوند، و ازدواج خود را ثبت کنند. همچنین ممکن است در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند، سند ازدواج ایرانی مورد قبول نباشد. به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران، ایرانیان زیادی این کشور را به عنوان کشوری که سند ازدواج آن مورد قبول سایر کشورها است، انتخاب می کنند. دارا بودن دارالترجمه رسمی با مجوز و مهر و امضا گلوبال کادرو، امتیاز ویژه ای در این راستا می باشد. موسسه نه تنها در زمینه ازدواج در ترکیه ، بلکه در مورد طلاق نیز خدماتی را ارائه می دهد. 

ازدواج در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل عضویت در کمیسیون بین المللی احوال شخصیه ، ازدواج در این کشور ازدواج بین المللی است.

در اروپا برای تسریع کارهای مربوط به اطلاعات شخصی، کمیسیونی وجود دارد که به آن کمیسیون بین المللی احوال شخصیه گفته میشود.

هدف از تشکیل این کمیسیون این است که مدارک شخصی فرد( تولد، ازدواج، طلاق، فوت) در یکی از کشورها، در بین تمام کشورهای عضو نیز مورد تایید است.

در منطقه خاورمیانه تنها یک کشور که آن هم کشور ترکیه میباشد، عضو این کمیسیون است. بنابراین ازدواج در این کشور مورد تایید کشور های اروپایی آمریکا و کانادا میباشد.

ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه

افراد زیادی خواهان ازدواج در ترکیه از کشور های مختلف میباشند. و بیشتر طرفداران ازدواج بین المللی در ترکیه ایرانیان هستند. بدلیل اینکه ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارند.

ثبت ازدواج در ترکیه و دفترچه عقد بین المللی

عقد در ترکیه اعتبار بین المللی دارد. و به منزله عقد بین المللی است. که بیشتر کشور ها و ایرانی ها در این کشور برای ثبت ازدواج اقدام میکنند.

برای ثبت ازدواج در ترکیه شما از قبل نیاز به رزرو وقت از شهرداری دارید که شاید کمی به طول انجامد .

دفترچه ازدواج در ترکیه و سندی که بعد از ازدواج در ترکیه به شما داده می شود، دفترچه ای قرمز رنگ می باشد که 12 زبانه می باشد. و به 12 زبان به صورت کدگذاری نوشته شده است.

و نیازی به ترجمه ندارد. این سند مورد قبول سایر کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا نیز می باشد. می توان به آن کشورها برد و در آنجا نیز ازدواج را ثبت کرد.

نام خانوادگی خانم در دفترچه ازدواج ترکیه ، به نام همسرش تغییر می کند.  طبق قانون اروپا این امر اتفاق می افتد. داخل دفترچه نام خانوادگی قبل و بعد از عقد نوشته می شود. این امر انتخابی نبوده و نمی توان گفت که نام خانوادگی تغییر نکند.

سند ازدواج در ترکیه

سند ازدواج در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در ترکیه

در برخی موارد افراد نیاز به ازدواج بین المللی دارند، یا توان آمدن به ایران برای ثبت ازدواج را ندارند، یا در کشوری که زندگی میکنند در آن کشور ازدواج با خارجی نمیتوانند ثبت کنند، این افراد ازدواج در کشور های عضو کمیسیون را ترجیح میدهند.

چون به طور رسمی سند ازدواج دریافت میکنند که این سند ازدواج معتبر در اکثرا کشور ها میباشد.

هر شهروند بسته به ملیتش مدارک مورد نیاز متفاوتی برای ازدواج بین المللی نیاز دارد. به طور مثال افراد دارای کارت اقامت در آن کشور مدارک متفاوتی نسبت به شهروند آن کشور دارند. این موضوع نیز در مورد شهروندی دو کشور نیز شامل میشود.

مدارک مورد نیاز این ازدواج متغیر است. این مدارک بر طبق ملیت و تابعیت آن ها و اینکه آیا قبلا ازدواجی داشته اند یا نه مشخص میشود.

و هرشخص نسبت به قوانین کشور خود مدارکی را باید ارائه دهد. به عنوان مثال دخترانی که ازدواج اولشان است، نیاز به امضای پدر دارند و یا در مورد خانمهای ایرانی که طلاق گرفته اند، باید بعد از 100 روز اقدام کنند.

قوانین ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه در ارتباط با زنان مطلقه (گذراندن عده) چگونه است؟

شاید تا به حال شنیده باشید که ادارات ازدواج در ترکیه این نکته را که باید از زمان طلاق خانم 300روز گذشته باشد تا اجازه ی ازدواج مجدد داشته باشند را بازگو میکنند.

این مورد متاسفانه در برخی از ادارات ازدواج ترکیه به غلط گفته و تعمیم میشود. زیرا برخی از آن ها اطلاعات کافی در خصوص دستورالعمل های پناهندگان و کشورهای مختلف ندارند که باعث اعمال  300 روز  بعد از طلاق خانم میشود.

باید توجه داشت که شهروندان خارجی با توجه به تفاوت های شرایط شهروندی و حقوق توابع کشوری و احوال شخصی به صورت متفاوتی اعمال قوانین خواهند شد.

مانند یک خانم مطلقه ایرانی که طبق قوانین کشوری خود باید 100 روز از زمان وقوع طلاقش گذشته باشد تابتواند برگه تجرد تهیه کرده و در ادارات ازدواج ترکیه مجدد ازدواج کند.

بنابراین بدون شناخت از قوانین، امکان به مشکل خوردن پرونده ی ازدواج شما خواهد بود.

نحوه تهیه مدارک ازدواج در ترکیه

نوع تهیه مدارک ازدواج برای افراد متفاوت، فرق دارد. هر شخص با توجه به کشور محل ، تولد ، کشور محل زندگی و نوع پاسپورتی که دارد ، مدارک مورد نیازش تعیین می شود.

همچین نحوه تهیه نیز تفاوت دارد. برای بعضی افراد باید برگه تجرد از کشورشان بیارند و برخی دیگر باید از سفارت کشورشان در ترکیه برگه تجرد بگیرند.

تعیین این موضوع توسط کارشناس مربوطه صورت می گیرد.

برنامه ریزی زمانی برای ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه

همان گونه که پیش از این اشاره شد، ازآنجایی که ثبت ازدواج بین المللی امری حقوقی است لذا مستلزم یک برنامه ریزی دقیق و مدون است.

برنامه ریزی برای مدت زمان لازم حضور در ترکیه وچگونگی پروسه ثبت ازدواج مشغله ی ذهنی برای خیلی از زوجین پدید می آورد.

حال در اینجا به چند نکته مهم در این رابطه اشاره خواهیم کرد:

در برنامه ریزی سفر، توجه به تهیه ی مدارک مورد نیاز است که در قسمت مدارک به تفصیل توضیح داده شده است.

اینکه شما شهروند کدام کشور هستید، در کجا زندگی میکنید امری بسیار مهم است. زیرا هر فرد بر اساس نوع شهروندی خود باید تهیه مدارک کند.

برخی از کشورها پروسه ی زمانی طولانی را باید برای تهیه این مدارک بگذرانند.باتوجه به آن برنامه ریزی سفر خود را انجام دهند.

در مقابل بعضی از شهروندان کشورهای دیگر باید مدت زمانی را برای تهیه مدارک از کشور ترکیه سپری کنند. نیازی به تهیه مدارک از کشورهای خود ندارند.

زمانبدی و برنامه ریزی توسط کارشناسان موسسه گلوبال کادرو به راحتی برای شما انجام خواهد شد. فقط کافیست مدارک شهروندی را به صورت کامل به آن ها توضیح دهید .

به اولین سوال کارشناسان موسسه گلوبال کادرو پاسخ دهید:

شرایط شهروندی خودتان و نامزدتان را بیان کنید.

که بر اساس همین به شما توضیح خواهند داد و بعد از تشکیل پرونده به صورت مستقیم مدارک لازم را زیر نظر کارشناس حقوقی موسسه تهیه و تکمیل می کنید.

داشتن برنامه ریزی دقیق استرس مازاد را از شما دور می کند. همچنین منجر به انجام درست تمامی مراحل ثبت ازدواج بین المللی در کشورسوم مانند ترکیه خواهدشد.

توجه به زمانبندی و رعایت نکات گفته شده به شما بسیار کمک خواهد کرد که از سفر خود لذت کافی ببرید.

نکته ی مهم در برنامه ریزی زمانی ثبت ازدواج در ترکیه

افراد ایرانی که باید برگه تجرد خود را از سفارت و یا کنسولگری ایران در ترکیه تهیه کنند، باید به صورت جدی در حال حاضر به این نکته توجه داشته باشند.

طبق وقت دهی هایی که از قبل باید برای آنان گرفته شود به آن ها اجازه ورود خواهند داد.

وقت های سفارت و کنسولگری ایران در ترکیه در اول هر ماه میلادی باز میشود که براساس اطلاعات فردی برای شما جهت مراجعه و درخواست برگه تجرد وقت گرفته خواهد شد.

در حال حاضر این وقت ها به سرعت ظرفیتشان تکمیل میشود و افرادی که دیر اقدام میکنند نمیتوانند وقت بگیرند.

بنابراین توصیه کارشناسان گلوبال کادرو به افرادی که متقاضی ثبت ازدواج در ترکیه هستند این است که قبل از شروع ماه میلادی جهت تشکیل پرونده و انجام مقدمات اقدام کنند.

تا به محض باز شدن سایت های وقت گیری اقدام به وقت برای شما در زمان مشخص شده توسط خودتان انجام پذیرد.

دلیل تهیه مدارک زیر نظر کارشناسان گلوبال کادرو

در خصوص ثبت ازدواج بین المللی هر یک از زوجین باید بنا به نوع شهروندی خود مدارک لازم را تهیه نمایند. در این بین کارشناس حقوقی موسسه طبق شرایط اعلام شده توسط شما، نحوه تهیه مدارک ثبت ازدواج را به اطلاع تان می رساند.

شما نیز در هر مرحله تصویر مدارک را برای ما ارسال می کنید که اگر نواقصی وجود داشت راهنمایی های لازم صورت گیرد.

پیش از این مرحله نیز کارشناسان در موسسه برای شما نمونه ارسال خواهند کرد که طبق آنها اقدام به تهیه مدارک کنید.

نکته ی قابل توجه در این میان این است که از نظر وکیل پروسه ی ویزای خود بهره نبرید. زیرا کارشناس حقوقی موسسه طی استعلامی که از اداره ازدواج می گیرد. همچنین بنا به تجربه ای که در پرونده های قبلی دارد، شما را راهنمایی می کند.

در هر زمانی که مسئله و یا سوالی پیش آمد، می توانید از طریق پرونده آنلاینی که برای شما تدارک دیده شده است با کارشناس در ارتباط باشید.

دفترچه عقد بین المللی و زمان تحویل آن

همانطور که در مورد تهیه مدارک به شما توضیح داده شد. با توجه به برنامه ریزی موسسه گلوبال کادرو که به نحو احسن در سفر به استانبول در رابطه با ثبت ازدواج بین المللی میتوانید کارهای مربوطه به این ازدواج را انجام دهید.

پس از آن، به روز موعود که ثبت ازدواج بین المللی و گرفتن دفترچه عقد می باشد، میرسید.

در این روز در اداره ازدواج با توجه به وقت قبلی به همراه مترجم رسمی امضا دار  حضور پیدا خواهید کرد و ازدواجتان به ثبت نهایی میرسد.

دفترچه عقد بین المللی شما پس از امضا توسط مترجم رسمی به شما داده میشود.

دفترچه ای با رنگ قرمز که در آن با چند زبان رایج در دنیا، ثبت ازدواجتان نوشته شده است.

همچنین به همراه این دفترچه فرم معروف به فرمول ب به شما داده میشود که میتوانید برای گرفتن ویزای الحاق به همسر و تحویل به کنسولگری آن را ارائه دهید.

شما با توجه به توصیه های کارشناس حقوقی پرونده ی ازدواجتان میتوانید در طول سفر به ترکیه با آرامش خاطر به تمامی مراحل ثبت ازدواج در کوتاه ترین پروسه، رسیدگی کنید و از سفر خود لذت ببرید.

اما نکته ی مهم و قابل ذکر این است که تمامی مراحل را طبق برنامه ریزی و توصیه های کارشناسان موسسه گلوبال کادرو انجام دهید.

همچنین میتوانید قبل از گرفتن تصمیم نهایی راجب به ثبت ازدواج خود با کارشناسان موسسه مشاوره ای داشته باشید. سوالات مربوط به ثبت عقد بین المللی را از آن ها بپرسید تا بدون ابهام اقدام نمایید.

با دفترچه عقد بین المللی و طی کردن پروسه های ثبتی و حقوقی این ازدواج درترکیه، شما به راحتی میتوانید اقدام به گرفتن ویزای الحاق به همسر کنید.

آیا نام خانوادگی زوجه در سند ازدواج بین المللی تغییر خواهد کرد؟

پاسخ به این سوال بله می باشد. سند ازدواج بین المللی داده شده با توجه به قوانین حاکم در ترکیه تنظیم و به شما تحویل داده میشود.

طبق قوانین ترکیه که در سال 1926بعد از ثبت ازدواج نام خانوادگی زوجه به نام خانوادگی زوج تغییر پیدا میکند.

و در دفترچه عقد بین المللی تغییر نام زوجه به زوج ذکر خواهد شد. توجه به این امر که این یک امری قانونی است و اعمال آن اجباری هم می باشد.

و تغییر این قانون و عدم اجرای آن از عهده ی افراد خارج می باشد. و باید این نکته را هم مد نظر خود قرار بدهید.

در مراحل قانونی مانند ازدواج مجدد و یا طلاق تغییر نام خانوادگی خانم دوباره نیز صورت میگیرد.

گاهی بعد از ثبت ازدواج، بنا به دلایلی نام خانوادگی زوج تغییر پیدا میکند. پیوست به آن نام خانوادگی زوجه هم دچار تغییر میشود.

با توضیحات فوق و طبق قوانین تغییر نام خانوادگی زن به شوهر تمامی مدارک رسمی صادره مانند پاسپورت، کارت بانکی و غیره طبق نام خانوادگی جدید خانم تنظیم میگردد.

نکته ی قابل توجه، اصلاح قانون 1926 که در سال 1997 انجام شد می باشد. در این قانون زوجه میتواند در هنگام عقد و یا پس از آن با داشتن سند کتبی به اداره نفوس و ثبت، بعلاوه ی نام خانوادگی همسرنام خانوادگی خود را هم داشته باشد.

ترجمه مدارک ازدواج در دارلترجمه گلوبال کادرو

ترجمه مدارک ازدواج در دارلترجمه گلوبال کادرو

ترجمه مدارک ازدواج در ترکیه یکی از دغدغه های زوجین

متداول ترین اشتباه زوجین تهیه مدارک غلط و هزینه برای ترجمه و تاییدات آن هاست، که باعث هدر رفتن هزینه و وقت آن ها میشود.

بنابراین در اینجا باید خاطرنشان کرد هر فردی که شهروندی یک کشور خاص را داراست، لزوما نیاز به ترجمه مدارک هویتی اش را از کشورش ندارد.

بعنوان مثال ایرانیان برای ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه احتیاجی به ترجمه مدارک خود در ایران را ندارند مگر در شرایط لزوم که به آن ها قبل از سفر توسط کارشناسشان توضیح داده میشود.

در کشور ترکیه موسسه گلوبال کادرو با توجه به داشتن دارلترجمه رسمی تمامی کارهای ترجمه مدارکتان را انجام خواهد داد و دیگر در این کشور نگرانی نخواهید داشت.

ثبت ازدواج با تراول داکیومنت

طی تماس های متعددی که در رابطه با ثبت ازدواج با پاسپورت تراول داکیومنت به کارشناسان موسسه ما میشود نیاز دانستیم چگونگی ثبت ازدواج با این پاسپورت را به صورت اجمالی به شما توضیح دهیم.

نوعی پاسپورت وجود دارد بنام پاسپورت تراول داکیونت. این پاسپورت به افراد خارجی که هنوز شهروند کشوری نشده اند داده میشود.

هر کشور با واژه های مختلفی آن را در اختیار افراد خارجی قرار میدهد.ممکن است به نام های پاسپورت پناهندگی و یا حتی با نام پاسپورت مسافرتی به گوشتان رسیده باشد.

پاسپورتی که با آن مجاز به مسافرت در کشورهای تعیین شده توسط دولت می باشد.

اما نمیتوانند به کشور خود سفر داشته باشند و این خلاف قانون داشتن تراول داکیومنت است.

بنابراین افرادی که دارای پاسپورت تراول داکیومنت هستند برای ثبت ازدواج خود باید یک کشور سوم را انتخاب کنند.

اکثر افراد به دلیل اعتبارسنجی سند ازدواج بین المللی که در ترکیه صادر میگردد خواهان ثبت ازدواج با پاسپورت تراول داکیومنت هستند.

اما این نکته را باید توجه داشت که با پاسپورت تراول داکیومنت به تنهایی ازدواج در ترکیه ثبت نمیگردد. دولت ترکیه مدرک تراول داکیومنت را برای ثبت ازدواج قبول ندارد.

راه حل های ثبت ازدواج در ترکیه با پاسپورت تراول داکیومنت

همانطور که توضیح داده شد یکی از مدارک اصلی ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه داشتن پاسپورت شهروندی کشور محل تولد خود و یا کشوری که در حال حاضر در آن زندگی میکنید است.

با ترول داکیومنت به تنهایی ثبت ازدواج در ترکیه انجام نمیگیرد. و افرادی که این مدرک رو به تنهایی دارند با مشورت و صحبت با کارشناسان ثبت ازدواج موسسه گلوبال کادرو بهترین راه حل ها را به شما ارائه میدهند.

بعد از بررسی مدارک و شرایط شهروندی شما مشخص میگردد که شما قادر به ازدواج در ترکیه هستید یا خیر.

اگر با مدارک موجود قادر به ثبت ازدواج در ترکیه نباشید با داشتن تراول داکیومنت قادر به ثبت ازدواج در گرجستان می باشید که باز هم زیر نظر و برنامه ریزی موسسه گلوبال کادرو و بدون نگرانی قابل ثبت می باشد.

 

ثبت ازدواج با تراول داکیومنت

ثبت ازدواج با تراول داکیومنت

در صورتیکه تراول داکیومنت دارید، با کارشناسان موسسه بین المللی گلوبال کادرو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سفر به استانبول و انجام ازدواج در ترکیه

بعد از تهیه مدارک گفته شده ، زوجین به استانبول سفر می کنند. انجام آزمایشات پزشکی و ترجمه پاسپورت ها در ترکیه باید انجام شود.

آزمایش پزشکی آزمایش خون می باشد. و شامل آزمایشات هپاتیت ، کم خونی ، ایدز و سایر بیماری های خونی می باشد.

بعد از تهیه و تکمیل مدارک ازدواج ، می توان مدارک را به اداره ازدواج داد تا اداره ازدواج برای انجام عقد وقت تعیین کند.

به دلیل اینکه زوجین خارجی بوده و به زبان ترکی تسلط ندارند، حتما به یک مترجم رسمی در زمان عقد نیاز دارند.

سند ازدواج ترکیه

مدرک ازدواج بین المللی ، دفترچه ای قرمز رنگ است که به 12 زبان ترجمه شده است. این دفترچه به صورت کدگذاری شده می باشد.

این سند شامل عکس زوجین ، مشخصات زوجین و در صفحات بعد برای قسمت فرزندان می باشد.

معمولا این دفترچه نیاز به ترجمه و تاییدیه ندارد. اما گاهی اوقات زوجین به ترجمه سند ازدواج برای مراحل اخذ ویزا پیوست به همسر، نیاز دارند.

در این صورت سند ازدواج توسط دارالترجمه رسمی ایرانیان استانبول ترجمه شده و برای کشور مقصد آپوستیل می شود. همه این کارها توسط دارالترجمه رسمی استانبول قابل انجام است.

مشخصات در این دفترچه شامل ، نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و مادر می باشد. در این دفترچه ، طبق قانون ترکیه، نام خانوادگی خانم به نام خانوادگی همسرش بعد از ازدواج تغییر می کند. این تغییر نام خانوادگی طبق قانون بوده و به دلخواه افراد نیست.

فرم سفارت – فرمول ب – رونوشت سند ازدواج ترکیه

فرمول ب که یک نسخه رونوشت از سند ازدواج در ترکیه می باشد، که بعضی از کشورها در روند گرفتن ویزا پیوست به همسر به آن نیاز دارند.

به عنوان مثال شهروندان فنلاند این برگه را نیاز دارند و باید آپوستیل هم انجام دهند.

این رونوشت بعد از عقد و همراه با دفترچه عقد بین المللی به زوجین داده می شود. این برگه از اداره ازدواج در همان روز ازدواج صادر می شود.

برای دریافت فرمول ب بعد از روز ازدواج باید یکی از زوجین همراه با پاسپورت و اصل دفترچه به اداره نفوس منطقه ای که ازدواج انجام شده است، مراجعه کند.

و درخواست گرفتن فرمول ب را بدهد.

 

برگه فرمول ب ازدواج ترکیه

برگه فرمول ب ازدواج ترکیه

این برگه همانند دفترچه عقد ترکیه ، به 12 زبان می باشد. و نیاز به ترجمه ندارد.

آپوستیل سند ازدواج بین المللی در ترکیه

آپوستیل سند ازدواج بین المللی

مراحل تهیه مدارک و انجام کار برای ایرانیان جهت ثبت ازدواج در ترکیه

كشور تركيه از نظر گردشگرى، اقتصادى، تجارى و مذهبى محل مناسبى براى زندگى و اشتغال مى باشد.

كه اتباع خارجى به همين دليل اين كشور را براى زندگى انتخاب مى كنند. در بعضى موارد ديده مى شود كه اتباع خارجى درخواست ازدواج رسمى با يك شهروند ترک را دارد يا بالعكس.

ثبت ازدواج در ترکیه برای ایرانیان

براى افراد ايرانى مراحل ثبت ازدواج متفاوت است. ايرانيان ساكن تركيه يا افرادى كه در خود ايران هستند. براى ثبت ازدواج بين المللى بايد مراحلى را طى كنند كه متفاوت تر از ساير كشورهاست.

فرد متقاضى بايد براى ثبت ازدواج در مرحله اول به سفارتخانه ايران در تركيه مراجعه كند. پس از واريز مبلغی به حساب سفارتخانه نزد ايش بانک براى گواهى تجرد اقدام كنند.

ثبت ازدواج در سفارت ایران

ثبت ازدواج در سفارت ایران

 پس از انجام این مرحله بايد آزمايش های خونی انجام گيرد.

 بعد از تكميل مدارک ذكر شده فرد درخواست كننده با مراجعه به يكى از دفاتر اسناد رسمى، فرم هاى مربوط به ثبت ازدواج بين المللى كه شهردارى در اختيار زوجين قرار مى دهد، پر كرده و در دفتر اسناد رسمى (نوتر در ترکیه) به تاييد مى رساند.ترجمه گذرنامه اتباع خارجى نيز الزامى مى باشد.

با تكميل كردن مدارک براى تعيين وقت عقد رسمى در ترکیه بايد به اداره نكاح و عقد( شهردارى ) مراجعه كرده و درخواست تعيين وقت نمايند. و هزينه اى بابت سالن عقد پرداخت كنند.

ثبت ازدواج بین المللی در سفارت ایران

یکی از مدارک لازم جهت ثبت ازدواج در سفارت ایران داشتن سند ازدواج بین المللی می باشد.

بعد از ثبت ازدواج در اداره ازدواج ترکیه با همراه داشتن این سند اتباع ایرانی میتوانند اقدامات لازم را جهت ثبت ازدواج در سفارت ایران انجام دهند.

انجام کارهای ازدواج در ترکیه با یک موسسه معتبر

موسسه بین المللی گلوبال کادرو ، موسسه ای ثبت شده و با سابقه چندین ساله در ترکیه می باشد. که صدها مورد موفق ثبت ازدواج در ترکیه را در کارنامه خود دارد. این موسسه همچنین کار ثبت ازدواج در گرجستان را نیز انجام می دهد.

موسسه ثبت ازدواج در ترکیه

موسسه ثبت ازدواج در ترکیه

افراد با ملیت های مختلف در صورتیکه قصد ازدواج در ترکیه را دارند، می توانند با کارشناسان موسسه گلوبال کادرو تماس گرفته تا از آن ها مشاوره گرفته و نحوه تهیه مدارک را جویا شوند.

اگر افراد برای انجام ازدواج شخصا اقدام کنند، ادارات ازدواج در ترکیه برای 1 ماه تا 40 روز بعد زمان می دهند. که ماندن این مدت زیاد در ترکیه نیاز به پرداخت هزینه زیاد می باشد.

اما موسسه گلوبال کادرو می تواند در سریعترین زمان و در 3 تا 4 روز کاری ازدواج متقاضیان را ثبت کند.

همچنین قبل از سفر خود یک برنامه ریزی طبقه بندی شده به شما خواهند داد که میتوانید با خیال آسوده به سفر خود برسید و کار خود را به موسسه گلوبال کادرو بسپارید.

زمانبدی ثبت ازدواج در ترکیه با توجه به کرونا

در راستای شیوع همه گیر و جهانی ویروس کرونا که تمامی زندگی بشری را درگیر خود کرده است و فعالیت های انسان ها را تحت تاثیر خود قرار داده است.

کشور ترکیه هم با توجه به حساسیت های موجود در ارتباط با بیماری کرونا تمهیدات پیشگیرانه ای اتخاذ کرده بود .

که خوشبختانه با واکسناسیون افراد در این کشور و سرعت عمل دولت کشور ترکیه در جهت پیشگیری از این ویروس مراکز دولتی کار خود را به صورت نرمال آغاز کرده اند.

البته برخی از سفارت ها در این کشور محدودیت های خاص خود را دارند. این موضوع مهم قبل از سفر باید مورد بررسی قرار گیرد.

و همچنان شرایط  کشوری و ساعات اداره های دولتی در ترکیه در زمانبندی انتخابی مراجعین مورد بررسی خواهد گرفت.

با توجه به این امر در پی سوالات متداول مطرح شده توسط مراجعین موسسه گلوبال کادرو در خصوص زمانبندی ثبت ازدواج در ترکیه و انجام کارهای مربوط به آن باید گفت طبق روال گذشته با در نظر گرفتن شرایط کرونا و کشوری ثبت ازدواج صورت میپذیرد.

برای مراجعه به سفارت ها و گرفتن برگه تجرد احتیاج به وقت قبلی می باشد که باید در نظر گرفته شود. به طور مثال بعضی از سفارت ها مدت زمان مشخصی را برای فرد ذر نظر میگیرند.

به طور مثال برخی از سفارت ها ممکن است ده تا چهارده روز بعد از حضور فیزیکی در کشور ترکیه اجازه ی ورود  به سفارت مربوطه  داده شود.

در این میان اگر طبق وقت رزرو شده در روز مشخص (مانند روز پانزدهم ) حضور در ترکیه  میتوانند برگه تجرد خود را بگیرند.

بنابراین با هماهنگی و برنامه ریزی از قبل میتوانید با آرامش خاطر به ترکیه سفر کرده و برای ثبت ازدواج خود در این کشور اقدام کنید.

برای گرفتن وقت های دولتی و برنامه ریزی با بستن قرارداد رسمی و تشکیل پرونده آنلاین توسط کارشناسان موسسه گلوبال کادرو میتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

سوالات متداول از گلوبال کادرو

آیا در روز عقد در ترکیه، دفترچه عقد بین المللی به ما تحویل داده می شود؟

بله، دفترچه عقد بین المللی همان روز و بلافاصله بعد از عقد تحویل زوجین داده می شود.

مدرک تراول داکیومنت چیست و ثبت ازدواج در ترکیه با آن صورت می گیرد؟

تراول داکیومنت یا پاسپورت مسافرتی که با آن نمیتوان برای ازدواج در ترکیه اقدام کرد.

در دفترچه عقدبین المللی نام خانوادگی خانم تغییر خواهد کرد؟

بله، بعد از ازدواج در ترکیه ، نان خانوادگی خانم به نام خانوادگی همسر تغییر میکنید.

ثبت ازدواج بین المللی

تعیین تاریخ تقریبی سفر و انجام ارزشیابی مدارک و راهنمایی تکمیل مدارک قبل از سفر
مدارک عقد بین المللی برای ثبت ازدواج
ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه و دفترچه عقد بین المللی
آیا در روز عقد دفترچه عقد بین المللی به ما تحویل داده می شود؟
چرا باید تهیه مدارک زیر نظر کارشناس گلوبال کادرو انجام گردد؟
تشکیل پرونده آنلاین برای برقراری بهتر با کارشناسان گلوبال کادرو
مسئولیت های کارشناسان موسسه گلوبال کادرو در قبل و بعد از بستن قرارداد با این موسسه
دلیل انتخاب سفر به ترکیه برای ثبت ازدواج بین المللی
مواردی که باید پس از تحویل سند ازدواج بین المللی به آن توجه داشته باشید
مدرک تراول داکیومنت چیست و ثبت عقد در ترکیه با آن صورت می گیرد؟
ترجمه مدارک و تایید آن توسط موسسه گلوبال کادرو برای ثبت ازدواج بین المللی
فرم سفارت چیست؟ آیا ضمن عقد با دفترچه عقد بین المللی به شما داده می شود؟
آزمایشات مربوط به ازدواج بین المللی
در دفترچه عقدبین المللی نام خانوادگی خانم تغییر خواهد کرد؟

اتصال به واتساپ
1
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
ارتباط با مشاور از طریق واتساپ
سلام، مشاور شما هستم در گلوبال کادرو.
بفرمایید